Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Przemyśl
Odzyskali skradzione auta [ZDJĘCIA]
Pochodzące z kradzieży pojazdy o szacunkowej wartości prawie 250 tysięcy złotych odzyskali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
fot. serwis BiOSG
Jedno z odzyskanych aut to toyota land cruiser z 2011 roku.

1 czerwca br. poszukiwaną toyotą land cruiser z 2011 roku usiłował wjechać do Polski 55-letni obywatel Ukrainy. W trakcie odprawy granicznej okazało się, że pojazd został skradziony rok wcześniej na Ukrainie i jest poszukiwany przez Interpol. Kilka godzin później, również na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze zatrzymali kolejny pojazd – mercedesa vito (rok produkcji 2000), który figurował w bazach Interpolu jako skradziony na terenie Portugalii.  Szacunkowa wartość obu poszukiwanych pojazdów to 117 tys. złotych. Dalsze czynności prowadzi przemyska policja.  

Zaledwie trzy dni później,  4 czerwca br., funkcjonariusze SG z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce zatrzymali kolejne pojazdy: dwa samochody osobowe  marki Audi A6  ( z 1999 i 2001r.), cysternę marki Bodex oraz dwa skradzione w Niemczech rowery.  Osobówki od dawna figurowały w bazie danych Interpolu, rowery posiadały oznakowanie numerowe, które pozwoliło sprawdzić ich legalność, natomiast  w przypadku cysterny podejrzliwość funkcjonariuszy wzbudziła zauważalna ingerencja w pole numerowe cysterny –  prawidłowy numer VIN zeszlifowano, a w jego miejscu naniesiono nowy, fałszywy.

–  Łączna, szacunkowa wartość podejrzanych pojazdów i rowerów to ponad 120 tys. zł – mówi Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. – W stosunku do  w/w pojazdów i rowerów zachodziło uzasadnione podejrzenie, że pochodzą one z kradzieży, stąd też sprawy do dalszego prowadzenia przejęła Policja w Przemyślu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania