Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl
Zagrają dla Szymona
W najbliższą sobotę na stadionie Czuwaju Przemyśl odbędzie się piknik charytatywny dla 10-letniego Szymona Kowalskiego, który zmaga się z nowotworem pnia mózgu.
fot. archiwum rodzinne
Szpital i dom to praktycznie jedyne miejsca, w których w ostatnich miesiącach przebywa Szymon. Ze względu na leczenie chłopiec nie może uczęszczać do szkoły ani wychodzić na podwórko.

Szymon leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Guz jest w takim miejscu, że nie można go usunąć, nadzieją na wyleczenie są cotygodniowe wyjazdy na chemioterapię.

Maciej Kaczmarek, Tomasz Szymański oraz radni miejscy Robert Bal i Maciej Kamiński znają chłopca osobiście. Postanowili więc zorganizować piknik, podczas którego zbierane będą pieniądze na wyjazdy i rehabilitację Szymona. – Chcemy chociaż w niewielkim stopniu pomóc mamie Szymona w tych trudnych dla nich chwilach, aby pieniądze nie były przeszkodą i zmartwieniem w odzyskaniu zdrowia. Nikogo nie można pozostawić samemu sobie w takich momentach. Wiemy, że sporo ludzi angażuje się w pomoc Szymonowi, a ludzi dobrych serc nie jest nigdy za wiele – mówi R. Bal.

Piknik rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca, o godzinie 14.00 na stadionie Czuwaju przy ul. 22 Stycznia. Wtedy rozpocznie się turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2007. W programie również: gry, zabawy i konkursy, nauka breakdance, walki rycerskie, konkursy animowane przez TPD „Przystań" oraz młodzieżowych liderów profilaktyki TPD. Naukę zumby i dance fitness poprowadzi Lejdiss – sieć fitness klubów. O 18.00 turniej piłki nożnej, w którym zagrają: Samorządowcy, Sympatycy Czuwaj Wiaro!, Klub Pływacki „ORKA”, Prawnicy i Eurobus. Ponadto: dmuchańce, pokazy modelarstwa, pokazy sprzętu służb mundurowych, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Będzie też okazja, by pobawić się przy muzyce na żywo. Zbiórkę przeprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział w Przemyślu. – Czekamy i liczymy na waszą obecność – zachęcają organizatorzy.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania