Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
„Elektronik” 2. na Podkarpaciu i 18. w Polsce
Ranking Liceów i Techników STEM, w których ogromny nacisk kładzie się na takie obszary kształcenia, jak nauka, technologia, inżynieria i matematyka, to nowa klasyfikacja przygotowana przez portal edukacyjny "Perspektywy". Wysoką pozycję zajęło w nim Technikum nr 4, wchodzące razem z IV Liceum Ogólnokształcącym w skład ZSEiO w Przemyślu.
fot. Mariusz Godos
Przemyski „Elektronik\" znalazł się na 18. pozycji w ogólnopolskim zestawieniu Liceów i Techników STEM, przygotowanym przez Perspektywy.
fot. Mariusz Godos
– Osiągnęliśmy ten sukces dzięki zaangażowaniu całej naszej szkolnej społeczności: uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych - mówi dyrekstor ZSEiO w Przemyślu Tadeusz Baran.

Perspektywy publikują co roku ogólnopolskie rankingi szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni. Zupełną nowością jest Ranking Liceów i Techników STEM, którego wyniki poznaliśmy 31 maja br. Klasyfikuje szkoły, które najlepiej przygotowują do podjęcia nauki na ścisłych kierunkach studiów. Na 18. lokacie w tym ogólnopolskim zestawieniu znalazł się przemyski „Elektronik”, co daje szkole 2. miejsce wśród tego typu placówek na Podkarpaciu (wyżej, na 6. pozycji jest Technikum nr 5 w Krośnie) i 1. w samym Przemyślu. Z sukcesu dumny jest dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Tadeusz Baran. –  Osiągnęliśmy go dzięki zaangażowaniu całej naszej społeczności: uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych – podkreśla.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
bgfg 83.16.55.156 15.06.2016

Brawo dla Pana dyrektora, moje dziecko tam chodziło do szkoły


nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium