Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Jarosław, Wiązownica
Stracił pracę, bo nie upilnował grających w piłkę
Wójt gminy Wiązownica zwolnił pracownika, któremu powierzono zarządzanie boiskami Orlik w Wiązownicy. Głównym powodem było to, że nie przypilnował grających w piłkę chłopców, w czasie gdy tuż za płotem przechodziła procesja w czasie sobotniej mszy św.
fot. facebook/orlik.wiazownica
W Wiązownicy boiska Orlik dzieli od kościelnego placu tylko ogrodzenie z siatki.
fot. Roman Kijanka
– (...)zadaniem opiekuna czuwającego nad boiskiem jest także wychowywanie w szacunku do innych i do ich katolickiej tradycji – mówi wójt.
– Niekomfortowa dla mnie sytuacja. Przykre rozwiązanie, ale jedyne, jakie mogłem podjąć. Doszło do poważnego niedopatrzenia ze strony opiekującego się korzystającymi z boisk. Są pewne normy i zasady, których należy przestrzegać. Wśród nich także te wynikające z tradycji chrześcijańskiej. Nie mówiąc o kulturalnym zachowaniu. O to też powinien zadbać pracownik czuwający nad Orlikiem – wyjaśnia Marian Ryznar, wójt Wiązownicy (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
110 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
WZ 94.254.160.189 01.06.2016

Odwołac wójta! 

user
WZ 94.254.160.189 01.06.2016
Tak dla równowagi. 
user
gwg 31.183.200.3 01.06.2016

Uważam że nagana by wystarczyła

user
XX 166.172.61.214 23:57:44 01-06-2016

Nagana !!! :) :) :) chyba dla batmana !

user
sraka 82.1.106.49 01.06.2016

gowno a jak nie jest  katolicka tradycja tylko siecka to juz gowno sranie w banie , 

user
xx 81.62.211.231 01.06.2016

Najpierw buduja boisko kolo kosciola a potem maja pretensje. Kto chcial poszedl na procesje, a kto chcial grac w pilke to gral.

user
Gosia 172.56.19.197 23:02:27 13-06-2016

Taka jest prawda, zajebisty komentarz juz tak przesadzaja, ze sami nie wiedza co mowia bardziej papiezcy jak sam papiez, 

user
Xxx 31.128.8.31 01.06.2016
chore..
user
:( 31.128.8.2 01.06.2016

Przez chamskie zachowanie grajacych na boisku chlopaków, mimo upomnienia żeby w czasie procesji przestali grac te 5minut, bardzo miły i doświadczony animator orlika stracił pracę. Myśle ze troche kultury i rozważania nad tym co sie robi , przydalo by sie tym chlopakom

user
cps 95.160.159.10 21:35:08 01-06-2016

Jeśli boisko jest mieniem gminy, to można pozwać wójta o nadużycie. Mecz nie miał wpływu na kult religijny w danym miejscu. Jeśli grają tam np.  ateiści to jest już to dyskryminacja.

user
... 185.25.120.237 08:18:52 03-06-2016

Może ktoś by sprawdził monitoring kto grał a kto siedział i nie chodzi tylko o boisko do piłki,  również na boisko do tenisa bym popatrzył... Z tego co ja wiem to chłopcy w czasie procesji przestali grać. 

user
emeryt 185.25.123.136 01.06.2016

Trzeba tylko ukarać tego - kto wybudował boisko przy kościele. Przecież chłopcy tez w niedziele będą grac mecz, a tu słychać odprawianą mszę. No ktoś zupełnie o tym zapomniał i w takiej bliskości zrobił boisko!!!

user
Dghhhh 31.128.8.31 01.06.2016

Watpię ze ktoś bedzie chodził teraz na orlik jak nie bedzie naszego animatora, gość doświadczony, moim zdaniem przesada 

user
ania 31.128.8.200 22:03:10 01-06-2016

szkoda wielka szkoda chłopaka bo naprawdę był odpowiednią osobą na orlik na którym coś się działo.Jak ktoś pracuje z młodzieźą to wie jak to wygląda czasami nie można nad wszystkim zapanować a decyzję wójta pozostawię bez komentarza szkoda tylko że nie dostrzegł wielkiego zaangażowania w pracę na orliku.

user
bunia 185.25.120.228 01.06.2016

każdy człowiek ma prawo spędzac wolny czas jak chce,jedni się modlą a inni grają w piłkę ....równie dobrze  można miec pretensje do księdza,że zorganizował procesję w nieodpowiednich godzinach

user
gulgoty 31.183.243.114 22:15:44 01-06-2016

Zwolnić księdza i odesłać do jego kraju - do Watykanu. Imigrantów nam tu nie trza.

user
Rjej 31.128.8.243 01.06.2016

Brawo ksiądz !

user
obserwator 31.128.8.2 01.06.2016

Nie winię tutaj opiekuna orlika za to zajście ani wójta za wybudowanie go obok kościoła. Winę ponoszą rodzice młodzieży grającej którzy zwalają wychowanie swoich dzieci na szkołę i jeszcze wieczorami na animatora orlika a sami siedzą w pierwszych ławkach w kościele nie widząc swoich dzieci albo wnuków grających a sami szli w procesji. Ludzie obudźcie się i nie zwalajcie winy na położenie orlika, nieupilnowanie 40 osób na boisku żeby nie pisnęły słowa przez animatora orlika, wójta za wybudowanie orlika. Popatrzcie  sami na siebie i wychowanie swoich dzieci a później zrzucajcie winę na innych. Gdyby nie było orlika to kto by odpowiedział za wychowanie waszych dzieci na przystanku???? Kierowca autobusu czy właściciel przystanku ? A może dalej wójt bo pozwolił postawić przystanek na terenie gminy???    


user
... 185.25.120.237 08:27:43 03-06-2016
Hahahah a nie przyszło ci do głowy że to są chłopcy z innej wsi. Ksiądz też powinien pomyśleć...
user
G 95.160.152.47 01.06.2016

ale popiepzony kraj. Czarna sekta najważniejsza.

user
gall 31.128.8.32 13:24:16 02-06-2016

Pocałuj ich w doopę parchu.

user
antek 185.25.120.248 01.06.2016

Tak właśnie postępuje Pan i władca Gminy Wiązownica a mieszkańców ma za nic. Sam ma zarzuty prokuratorskie, więc  dlaczego się nie zwolni......

user
Nizadowolony 37.85.152.61 00:52:50 02-06-2016

Wójt jest Bogiem w gminie Wiazownica? Na to wychodzi!

Ale Bóg był dobroduszny!

user
Hugo 47.63.83.77 02.06.2016

Średniowiecze.  Jestem z Podkarpacia i jestem z tego dumny ale po latach spędzonych za granicą z przykrością stwierdzam że  to na Podkarpaciu  jest największą ciemność. 

user
men 31.128.8.32 05:58:30 03-06-2016
Największy ciemniak, czyli ty wyjechał i od razu zrobiło się jaśniej. Mam nadzieję, że już nie wrócisz, de.bili nam tu nie potrzeba.
user
lulu 94.40.120.66 02.06.2016

Debilizm, zacofanie,  głupich i tepych urzedasow 

user
Gosia 172.56.19.197 23:06:40 13-06-2016
Tak jest zajebiste zacofanie, wiocha XV wiek, ;( wiara powinna byc w nas a nie na pokaz a tu o to tylko chodzi, Pan Ksiadz rzadzi oj chcieliby zeby prostaczki ich w reke calowali dazo do tego tylko ze to nie ta epoka i nie te cele..
user
Zmeczony 95.91.224.235 02.06.2016

Dobrze ze wojt nie kazał spalić na stosie animatora. Przecież tak robiono w średniowieczu a to co tu widzę jest sredniowieczem. Zwolnić pracownika z kilku letnim stażem człowieka który się angażował zachęcał młodzież do aktywnego spędzania czasu i był lubiany, tylko dla tego że podczas procesji było głośno. Poprostu chciał się pozbyć pracownika. Na jego miejsce podejrzewam,ze przyjdzie jeden z dupowlazow wójta. Chociaż nie wiem bo trochę afera się z tego robiła. Ten wojt taki katolicki a tyle zarzutów prokuratorskich ma, czy nie powinnimsy go odwolac? Przecież są pewne zasady a on je łamał. Tyle że on ma kasę i władze i uważa się za króla! 

user
cham nad chamami 185.25.120.242 02.06.2016

cóż jak się zwalnia dyrektora szkoły, że zorganizował malowanie szkoły z rodzicami to i można zwolnić za deszcz podczas procesji

user
Qwerrt 94.254.225.137 02.06.2016

To jest kurde jakis dramat

user
Dziaszek 185.25.120.231 02.06.2016

Proboszcz jest pewnie z siebie dumny, że przez niego człowiek stracił pracę. Ja z tego kazania zrozumiałam, że nie przeżegnali się i nie okazali szacunku wobec monstrancji. Od kiedy wszyscy mają obowiązek to robić? I jeszcze to plucie jadem, że z nich nic nie będzie i nie mają przyszłości...

Po za tym, powinien sobie w końcu uświadomić, że łamie prawo o ochronie danych osobowych, jak czyta listę ofiarodawców. Co łaska 700 zł, "trzecia rata 100zł" - aż mnie coś skręca. Za niedługo pewnie zacznie czytać tych co nie dali, może ogłosi ekskomunikę.

user
Kika 31.128.9.10 12:23:32 02-06-2016

To po co idziesz I sluchasz Jakcie skreca?

user
Nie parafianin. 31.128.8.32 13:28:56 02-06-2016
I prawidłowo robi. Baranie łby, które nic nie dają, zawsze mają najwięcej do powiedzenia. Pewnie należysz też do nich. Dane osobowe to sobie włóż w buty, to ludzie się domagają odczytywania, żeby wiedzieć kto nigdy nie daje, a dupsko pcha zawsze do 1-szej ławki.  Zapłać w końcu i ty.
user
Jan 166.172.63.111 17:30:37 02-06-2016

A co to za przemusowe dawanie kościół jest tak samo mój jak i księdza, a kto daje to jego sprawa, on tylko i ksiądz powinien wiedzieć ile daje i co daje. Wyczytywanie nazwisk choooore ! 

user
wrrrr.. 80.55.73.87 02.06.2016

Ta bez jaj.. Klechom w dupsko bez wazeliny wchodzić??


Po co stawiali orlik koło kościoła..? Jaka dzisiejsza młodzież jest każdy wie. (K***a mać i inne epitety na porządku dziennym) ale żeby od razu zwalniać z pracy? Taki mądry to idź sam ogarnij bandę rozdartych mord. Ciekawe czy Ci się uda.. A świętojebliwce zamiast skupić się na modlitwie to w procesji idą i napierdalają po ludziach, dupy myją. A w kościele później pod ołtarzem krzyżem leżą. Mohery..

user
123 31.128.8.32 13:32:35 02-06-2016
Morda w kubeł fiucie, bo kij,
user
Woli 83.24.115.105 17:27:11 02-06-2016

Musicie przy tym obrażać księży? Miał prawo powiedzieć to co powiedział. Nie zwracanie uwagi na to co złe nie przystoi księdzu, bo wtedy można określić Go jako obojętny. Dobrze tam Ktoś wcześniej napisał, że to nie wina Księdza ani animatora, ale tych, którzy nie potrafią uszanować Jezusa idącego w Najświętszym Sakramencie. Mogą nie wierzyć, ale uciszyć się na ten czas należy!! To czasami wina rodziców, a czasami młodzi są niereformowalni momo ogromnych starań rodziców :(

user
Gość 31.128.8.31 02.06.2016

Rozwydrzone bachory nie potrafiły nawet na 5 minut przestać grać,nic by im się nie stało,pomimo upomnień grali dalej może dlatego że to nie byli z Wiązownicy,banda Gimbusów nie wychowanych 

user
Gogus 194.181.88.214 11:40:46 02-06-2016

Odezwało się "wychowane coś".  Po pierwsze nie 5 minut. po drugie jak ktoś nie chce uczestniczyć w obrzędach katolickich to nikt go nie MA PRAWA ZMUSZAĆ. to jest gwałt na dzieciach i ich psychice. Ciekawe czy tak samo byś mówił/a gdyby Ciebie przymuszano do "czarnej mszy".

poza tym gdyby" gimbusy " chciały uczestniczyć w procesji to by poszły na msze i uczestniczyły proste logiczne jak widać nie dla wszystkich.

user
Dramat 31.128.8.2 15:17:20 02-06-2016

Ale jak ktos o cos prosi to chyba trzeba wykonac w dodatku on byl animatorem tego orlika i starszy. Szanuje sie druga osobe. Kultury troche w tym kraju

user
Gość 31.128.8.31 16:59:39 02-06-2016

@Gogus

To niech siedzą w domach nikt ich nie zmuszał do procesji ale skoro się zdecydowali przyjechać na orlik w Wiązownicy to mają się dostosować do przepisów/regulaminu/zasad jakie na tym Orliku panują skoro Animator kazał przerwać gr to mieli przerwać a oni do nie "Ty tu nie masz nic do gadania" Zero kultury i przestrzegania zasad przez Gimbusów z Szówska !

user
Gogus 77.115.84.187 18:58:46 02-06-2016

@Dramat prośba to nie nakaz!!!

@Gość mają się dostosować do przepisów/regulaminu/zasad

A powiedz że się nie stosowali, demolowali?, używali niewłaściwego obuwia??? a może było zagrożenie życia.?? Skoro twierdzisz że jest tam regulamin to obowiązkiem "administratora" też jest jego stosowanie i przestrzeganie . Przeczytałem cały i nigdzie nie pisze że w czasie nabożeństw, procesji należy przerwać zabawę/ mecz i siedzieć cicho. 

A nie wierze że Ryznar, animator zapomnieli o procesjach w oktawie BC. Mogli odgórnie wprowadzić ograniczenie w tych godzinach i nie wpuszczać. 

user
Dramat 31.128.8.2 20:39:37 02-06-2016
Jeśli sie tak bronisz, to może ty grałeś wtedy.?? NA TWOIM MIEJSCU JUŻ DAWNO POSZEDŁ BYM I PRZEPROSIŁ ANIMATORA. Przez was i tylko przez was stracił prace. Niewiem czemu są jeszcze takie chamy. Pokażcie że macie jaja i przeproscie. 
user
Gogus 77.115.84.187 05:25:03 03-06-2016

Dramat

Z chęcią bym animatora przeprosił za zachowanie Ryznara ale wiesz jakoś 860 km nie uśmiecha mi się jechać tylko po to.  A też jak na razie nie potrafię się teleportować żeby w soboty wpadać na orlika. 

user
Demeter 83.6.6.46 17:06:01 08-06-2016

Niech świat przestanie się kręcić, bo procesja idzie. Uczestnicy procesji idą w procesji, a reszta może robić swoje. Dlaczego wam to tak przeszkadza, że ktoś gra w piłkę. Boisko nie jest w kościele. To miejsce publiczne, na którym uprawia się sport.

To właśnie procesja wpycha się w przestrzeń publiczną, więc to jej uczestnicy powinni tak się zachowywać, żeby nie przeszkadzać innym. Ta młodzież nie wchodziła z piłką do kościoła.

user
oburzony antykler 88.220.129.232 02.06.2016

Następny nawiedzony, A gdzie wolność?? Ja chcę grać w piłkę. 

user
pol 31.128.8.32 13:31:57 02-06-2016
Pograj sobie w cymbergaja baranie.
user
Woli 83.24.115.105 17:28:46 02-06-2016
A czy Ty wiesz młody człowieku, czym naprawdę jest wolność?
user
Uczeń 31.128.8.31 02.06.2016

Uczniowie z Wiązownicy by się tak u siebie nie zachowywali to była banda rozwydrzonych dzieciaków z Szówska Zero Kultury !

user
Tradycja 31.128.8.31 02.06.2016

Msza św.i procesje są Polską kulturą i tradycją tak samo jak gra w piłkę jedno i drugie należy uszanować i rozdzielić.tyle i tylko aż tyle ale nie którzy nie potrafią tego zrozumieć.Jedni chcą uczestniczyć w procesji i Mszy św. inni chcą grać w piłkę jednych i drugich należy uszanować i rozdzielić 

user
Kamil 176.27.107.183 02.06.2016

Co za żart ktoś co ma tyle za pazurami powołuje się na moralnosc

user
Kika 31.128.9.10 12:29:56 02-06-2016

A znasz to powiedzenie pluj ku...e w oczy to powie ze deszcz pada?to tak samo jest z wojtem I jego pseudo moralnoscia Poswiecil Jurka bo myslal ze Jak  ksiadz cos powiedzial na kazaniu to bedzie na niego teraz to jest czlowiek ktory idzie do celu po trupach

user
Alexpo 194.181.88.214 02.06.2016

Panie Ryznar proponuje po tym zdarzeniu podać się do dymisji. Ponieważ w polskiej kulturze i tradycji a przede wszystkim prawie jest takie coś jak odrębność światopoglądowa. A zmuszając kogoś do czynności religijnych niestety Pan  je złamał. Sam Konkordat mówi że

Artykuł 1

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego. .


Tak że proponuje przywrócenie dozorcy do pracy.  I samemu poddaniu się do dymisji. Ponieważ nie wszyscy na podkarpaciu są (w wiązownicy) są osobami wierzącymi

user
Kim 83.24.115.105 17:34:29 02-06-2016
Nie mieszaj tutaj pewnych pojęć. Nie muszą być wierzącymi żeby szanować wierzących oraz przestrzegać zasad, o które prosi animator.!!! Tutaj nie jest problem, że chodzi o wiarę tylko odniesienie do pewnych zasad. Jednak najważniejsze to to, ze animator nie jest niczemu winien, bo prosił...Tylko Ci młodzi (w większości) dorośli ludzie zwyczajnie olali to co mówił... Tak więc nie można zwalniać Kogoś kto wypełnia swoje obowiązki należycie, mimo, iż inni nie uwzględniają tego...i nie stosują się do zasad.

za takie rzeczy się nie zwalnia więc nie szukajcie teraz winy w Księdzu czy nie wiadomo w kim....
user
A... 166.172.63.111 17:54:41 02-06-2016

Ale gdyby ksiądz tego na kazaniu nie powiedział to wszystko było by po staremu 

user
Alexpo 77.115.84.187 05:32:12 03-06-2016
A kto tu miesza. Skoro twierdzisz że nie muszą być wierzącymi aby szanować wierzących. To mam pytanie czy to też działa w drugą stronę, czy wierzący szanują "ateistów". Jak widać na załączonym obrazku raczej nie, a przynajmniej nie w wiosce. I niestety nie jest to odosobniony przypadek parę lat wstecz był podobny w katowickim. A skoro mówisz że w większości byli to "dorośli" to tym bardziej animator nie mógł nic. Co innego gdyby to była banda podlotków 
user
j.modła 31.178.55.60 02.06.2016

kmiot

user
Marian 94.40.34.10 02.06.2016

Nie dość że zwolnili Animatora to jeszcze pracował za pół darmo jak wszyscy Animatorzy w Polsce którzy 3 miesiąc pracują za DARMO - niech tym gazeta też się zajmie

user
Dk 185.25.120.236 02.06.2016

Żenujące 

user
Alexpo 77.115.84.187 02.06.2016

Animatorze mam nadzieję że wystąpisz na drogę sądową.


Art. 53, 1.: "Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii".
Art. 53, 6.: "Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych".


Współcześnie to nie jest zgodne. Dawniej róznie to bywało. Sytuacja zmieniła się po Soborze Watykańskim II (dla niektórych uznawany za heretycki) ,gdzie ustanowiono doktryne o wolności religijnej. Niestety nie zawsze jest ona praktykowana przez Kosciół.


Z Soboru Watykańskiego II- może idiota Ryznar sobie przyswoi co to oznacza


Wolność religijna zdaniem deklaracji jest wolnością od przymusu i działania wbrew sumieniu. W ten sposób ludzie mogą podejmować decyzje zgodne z ich naturą. Za wolnością idzie prawo do wyrażania przekonań zarówno prywatnie, jak i publicznie. Deklaracja podkreśla, że społeczność i instytucje winny respektować prawo wolności religijnej i nie stosować przymusu. Deklaracja podkreśla fakt, iż wolność religijna pojawiła się w konstytucjach wielu państw jako prawo obywatelskie. Uczestnikami tego prawa są zarówno wierzący, jak i niewierzący. Wśród podmiotów prawa do wolności religijnej deklaracja wymienia także wspólnoty religijne i rodzinę.


XIII. Deklaracja o wolności religijnej "Dignitatis humanae" (7 grudnia 1965) - DWR

Absolutna nowość w nauczaniu Kościoła. Dokument o kapitalnym znaczeniu dla stosunku Kościoła do świata, dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. W czasie zażartych dyskusji "Sobór przezwyciężył skrajny pogląd, który domagał się, by deklaracja gwarantowała wolność tylko dla religii prawdziwej, i uznał prawo do wolności wszystkich religii, a nawet szerzej: prawo do wolności w sprawach religii" - komentuje kard. Marian Jaworski.

1. Deklaracja podkreśliła, że prawo do wolności religijnej jest "zakorzenione w godności osoby ludzkiej" (2), polega zaś ona m.in. na tym, że nikt nie może być zmuszony do działania wbrew własnemu sumieniu.


http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x59510/co-sobor-watykanski-ii-wniosl-w-zycie-kosciola/?print=1

user
bratus 31.128.8.200 02.06.2016

co jak co ale nie powinni go zwolnić to nie jego wina !!!!


user
Yhyfff 31.128.8.31 02.06.2016

Wójt jest tylko dobrym gospodarzem, niestety ale z ludźmi dobrze nie żyje, ma swoich pupili i to tyle! gospodarz zajebisty ale do człowieka jest okropny 

user
Karolina 31.128.8.15 02.06.2016

Był najlepszym trenerem , sama byłam na treningach młodych chłopaków gdzie nie zawsze grali i kopali bez sensu tą piłkę tylko uczył ich podań i strzałów na bramkę . Moim zdaniem była to pochodna decyzja

user
Mieszkaniec 31.128.8.31 02.06.2016

To niech siedzą w domach nikt ich nie zmuszał do procesji ale skoro się zdecydowali przyjechać na orlik w Wiązownicy to mają się dostosować do przepisów/regulaminu/zasad jakie na tym Orliku panują skoro Animator kazał przerwać gre to mieli przerwać a oni do niego: "Ty tu nie masz nic do gadania"  Zero kultury i przestrzegania zasad przez Gimbusów z Szówska !

user
Goguś 77.115.84.187 17:14:00 02-06-2016

A z jakiej racji kazał przerwać?Z racji procesji?


ja w regulaminie nie widze jedynie co to 1.    W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boisk zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się:

a)    używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców;

b)    wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem boisk, np.: rower, motorower, deskorolka, rolki itp.;

c)    niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska;

d)    wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe;

e)    palenia tytoniu, spożywania alkoholu, żucia gumy;

f)     zaśmiecania, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych;

g)    przeszkadzania w zajęciach lub grze;

h)    zakłócania porządku i używania wulgarnych słów;

i)      wprowadzania zwierząt;

j)      korzystania z boisk bez zgody opiekuna obiektu;

k)    przebywania na terenie boisk osobom poniżej 15 roku życia po zmroku  z wyjątkiem zorganizowanych grup pod opieką osoby dorosłej odpowiedzialnej za grupę;

l)      przebywania i korzystania z obiektu poza godzinami otwarcia;

14.   Rozstrzygnięcia dotyczące zgodnego z postanowieniami pkt. 13 korzystania                     z boisk podejmuje opiekun obiektu, który w zależności od sytuacji może:

Ø  nakazać zmianę obuwia sportowego i stroju;

Ø  zwrócić uwagę na niewłaściwe, niezgodne z regulaminem zachowanie;

Ø  nakazać opuszczenie terenu boisk;

Ø  zakazać  dalszych wstępów na kompleks.

15.   Administrator kompleksu nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu. Użytkownicy korzystają z boisk na własną odpowiedzialność            i odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody w 100% wartości zniszczeń.

Prowadzący zajęcia ( nauczyciel, trener, instruktor, animator sportu, trener środowiskowy) jest zobowiązany powiadomić administratora o każdym zaistniałym  wypadku lub kontuzji ćwiczącego.


http://www.wiazownica.com/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-164-1448  

user
Mieszkaniec 31.128.8.31 17:31:28 02-06-2016

@Goguś

Z takiej racji że to on zarządza tym Orlikiem i koniec dyskusji,nie wklejaj mi tu jakiś przepisów/paragrafów bo jak się komuś nie podoba to zostaje w domu lub gra na podwórku w piłkę ale jadąc na Orlik ma się dostosować do Zasad które ustala osoba zarządzająca tym Orlikiem wbij sobie to do Głowy !

user
Goguś 77.115.84.187 02.06.2016

Mieszkaniec 

Tylko jest jedno ale, skoro jest regulamin to właściciel/ administrator ma się do niego stosować. Jeżeli nie było zagrożenia życia, nie było dewastacji. A było tylko widzimisię (opiekuna obiektu) to nie było podstawy do opuszczenia. To tak  samo jakby właściciel drogi powiatowej ją zamkną bo ma takie widzimisię.

user
Max 89.77.28.68 02.06.2016

Wybierzcie animatora na wójta 

user
Zen.... 166.172.63.111 18:56:38 02-06-2016

Za młody bez doświadczenia ???, ale w przyszłości dlaczego nie !!! 

user
Grek 5.172.247.218 19:34:22 02-06-2016

Jestem "Za" - Jest dla ludzi i z ludźmi..  i napewno troche głosów by miał...  To kampania wyborcza rusza....   ;)

user
Jan 89.77.28.68 20:43:42 02-06-2016

Za uczciwy na wójta.

user
Naspa 89.77.28.68 02.06.2016

Ryznar tracisz wyborców gminy 

user
młodyDuda 2.69.157.192 02.06.2016
Szkoda że wójt tak szybko nie reaguje jeżeli chodzi o wyrożnienie osoby za bezinteresowne działania na rzecz gminy . Zdecydowanie za swoją pracę  na takie wyróżnienie zasługiwał   animator zajmujący się Orlikem w  Wiazownicy . Decyzja którą podjął wójt świadczy wyłącznie  o BRAKU WIEDZY  na temat kilkuletniej pracy wykonywanej przez animatora. 
user
Wójt to złodziej 31.128.8.1 02.06.2016
Myśle ze jego kadencja sie skończy juz nie długo. Wiele ludzi tak chce, ponieważ takiego złodzieja i chama bez litości zauważono dopiero teraz ! Myślicie że jak zwolnił naszego najlepszego Animatora to ten nowy podczas procesji upilnuje dzieci ? Mógłbym sie założyć ze bylo by tak samo !Co do naszego Animatora to najlepsza i najuczciwsza osoba jaką znam ! Nigdzie nie znajdziecie teraz lepszego Animatora ! Wychowywał dzieci trenowal ich ! Bardzo mu na tym zależało a wy po prostu zabraliscie mu tą prace bo raz nie przypilnowal dzieci..ALE ONI NIE BYLI Z WIĄZOWNICY !!!!!!!!!!!!!!! 
user
Dokładnie 31.128.8.1 20:49:57 02-06-2016
Tak samo myśle ... 
user
wyborca 31.128.8.1 20:53:14 02-06-2016

Ludzie czy wy nie rozumiecie że wójtowi  chodzi tylko o to aby zamknąć księdzu usta aby każdy bal się wypowiadać źle o wójcie i jego działaniach. Marian ośmieszyłeś ale to nie pierwszy twój chory wybryk zapamiętaj kto mieczem wojuje ten od miecza ginie .

user
młodyDuda 2.69.157.192 21:35:19 02-06-2016

Bardzo dobry komentarz! !!! 

user
sowa 109.163.234.7 02.06.2016

Za kilka dni rozpoczyna się zbieranie podpisów po referendum o ODWOŁANIE WÓJTA GMINY WIĄZOWNICA.

Potrzeba zaledwie ok 800 podpisów.

Wszystkich chętnych zapraszamy do tej inicjatywy.

Najwyższy czas na NORMALNOŚĆ w tej gminie.

Ludzie nie bócie się, trzeba raz na zawsze skończyc z tym despotą.

user
Max 89.77.28.68 02.06.2016
Trzeba skończyć z chamstwem ,zbieramy podpisy za odwołaniem Wójta , koniec zastraszania pracowników gminy .

user
chamstwo 31.128.8.3 02.06.2016

To wszystko jest nie do pojęcia . niewinny człowiek został zwolniony tylko dlatego że chłopcy z Szówka będąc nie na swoim orliku zlekceważyli jego prośbę aby zeszli na czas procesji . chłopcy powinni teraz iść do wójta i powiedzieć ze to ich wina a nie Animatora . a przede wszystkim to powinni przeprosić za to Animatora , na pewno jest mu przykro z powodu że stracił pracę której był całkowicie oddany i mimo nieraz ciężkich sytuacji to zawsze z uśmiechem na twarzy przychodził do pracy a szczególnie do dzieci które go tak bardzo lubią . czy to się nie liczy? Poświęci ktoś cały swój czas żeby siedzieć z dziećmi na orliku godzinami? A co lepsze to jeszcze ich trenować i " wychowywać na ludzi " ? Bo chyba nie byłoby wielu chętnych. Niech nasz kochany wójt zamieni się na tydzień i będzie na orliki z dziećmi , zobaczymy jak ogarnie wszystkie treningi młodszych i starszych , jak sobie poradzi z różnymi zawodami , papierami . wojt na tym orliki może był z 3/4 razy na te 4 lata .. I to tylko wtedy jak było otwarcie i jak na lodowisku była telewizja , przecież musi się pokazać że nad wszystkim czuwa ! Bzdura .. Wstydź się za to co zrobileś temu człowiekowi , jak to ktoś wczesniej napisał " kto mieczem wojuje ten od miecza ginie " na ciebie tez przyjdzie czas , tylko ze wtedy nie będziesz miał za sobą nikogo 

user
Mieczysław 185.25.120.242 07:54:33 03-06-2016

chyba powinno być kto z Mieciem wojuje ten od Miecia ginie (oby)

user
... 185.25.120.237 08:41:58 03-06-2016

Jest tam monitoring niech ktoś sprawdzi kto grał a kto siedział w trakcie procesji.  Na boisko do tenisa też bym zwrócił uwagę bo każdy oskarża chłopców z Szówska bo lepiej jest na nich zwalić winę,  a z tego co ja słyszałem to w trakcie procesji chłopcy przestali grać a sam animator grał sobie w tenisa i nawet nie widział czy oni zeszli...

user
... 185.25.120.237 03.06.2016
Ta cała sytuacja jest chora.  Nic takiego się nie stało a afera na kilka wsi
user
WB 83.18.52.190 09:17:18 03-06-2016

Oprócz tego, że człowiek niesprawiedliwie stracił pracę, która lubił i której naprawdę się poświęcał to faktycznie nic się nie stało.

Musiał Ryznarowi czymś podpaść, albo Marian (jak to często bywa) sam coś sobie na temat Animatora wyimaginował.

Wójt nie lubi, jak ktoś jest popularny i lubiany (chyba ma jakiś kompleks ), więc nawet to mogło być prawdziwym powodem zwolnienia.

Animator może iść do Sadu Pracy i zaskarżyć decyzję wójta.

Sprawę ma wygraną na 100%

ps jak dotąd WÓJT WSZYSTKIE SPRAWY ZAŁOŻONE MU W SĄDZIE PRACY PRZEGRAŁ !

user
Max 89.77.28.68 18:00:28 03-06-2016
Słyszałem że jesteś duuupek

user
Max 89.77.28.68 18:05:55 03-06-2016

Do185.25.120.237.to do ciebie jesteś duuupek 


user
WB 83.18.52.190 03.06.2016

Wójt już ogłosił konkurs na to stanowisko.

Obstawiajcie, kto wygra?

Ktoś z rodziny wójta?

Ktoś z rodziny któregoś z radnych?

Ktoś z rodziny biznesmenów powiązanych z wójtem ??

...a może to będzie nagroda dla kogoś za jakąś "przysługę"

user
! 31.128.9.10 03.06.2016
To jest zwykly smiec nie wojt!nie liczy sie z nikimi ludzi ma za nic wyjebac go na ten jego zbity zaklamany pysk
user
Mąż 89.77.28.68 23:02:33 03-06-2016
Ukrywasz się pod różnymi.pseud.
user
Kuba 31.128.9.10 03.06.2016
Szkoda animatora był zaangazowany bardzo w swoja prace i to sie dawalo odczuc mój syn go uwielbia i nie miesci mi sie w glowie jak mozna bylo go zwolnic za taka glupote bez wyjasnienia stoje za nim murem!a o Ryznarze sie nie wypowiem bo jak dla mnie ten czlowiek nadaje sie na leczenie zamknięte i tyle
user
WB 193.239.36.215 03.06.2016

Konkurs w ślubnym prezencie wygra Kardynał.

user
Miller 89.77.28.68 03.06.2016
Marian jesteś zerem!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
Ministrant 89.77.28.68 03.06.2016
Ty ci----po.  Przyczynił się do zwolnienia Jurka z pracy a łaskę to ty na pewno lepiej mu zrobisz
user
k.sz Adam Rejmannd 89.77.28.68 03.06.2016
Zapraszam całą młodzież na mszę św  w niedzielę o godz 9.00 w intencji zlikwidowania boiska Orlika z przyczyn obiektywnych .
user
Ryzner 89.77.28.68 03.06.2016
Przepraszam za złe dedecyzje więcej się nie powtórzy kochani wyborcy to już  jest koniec poddaję się .

user
Uczen 31.128.8.2 04.06.2016

Jeśli Pan Jurek ma już nie byc na orliku to po co chodzic? Kto teraz bedzie mial takie dobre podejscie do dzieci grajacych na orliku i zaangazowanie ? No to? Zawsze byl otwary po 5,6,7 godzin dziennie a teraz 8 w ciagu tygodnia. Jak mialo takie cos zajsc to po co woj angazowal sie w budowe tego orlika ? Sam go wybudowal kolo kosciola a teraz ma pretensje. Nie rozumiem tego.. w dodatku kto teraz bedzie trenowal te dzieci? Jesli PAN to czyta to niech wie ze byl pan najlepszym gospodarzem tego orlika, przykladem dobrego wychowania i najlepszym trenerem gdy gralem mlodo. Zycze panu sukcesow w zyciu prywatym jak i zawodowym :)

user
xyz 31.128.8.1 05.06.2016

Z tego co wiem to kościół powinien pomagać a nie zwalniać pracowników z roboty:) Ciekawe gdzie teraz będzie chodzić dzieci/młodzież w wolny czas BO NA PEWNO NIE DO KOŚCIOŁA. 

user
:( 31.128.8.2 05.06.2016

Jeśli zyjemy w demokracji do powinnismy zaglosowac czy animator ma zejs czy pozostac na stanowisku pracy. Wojt zachowal sie w tej sprawie jak krol w republice. Ja nie mam ochoty zyc tak. Jest demokracja, wolnosc slowa i oczywiscie glos ktory mozemy oddac. Wojt nam powinnien pomagac, ulepszac a nie pogarszac sytuacje o 180 stopni!!!

user
WB 83.18.52.190 06.06.2016

Wójt nie dość, że pozbył się animatora (ta posada potrzebna jest komuś innemu, ...komuś o nazwisku na "K"), to jeszcze skłócił mieszkańców z księdzem.

user
,,,,, 31.128.8.246 14:45:20 06-06-2016

I o to mu chyba tez chodziło

user
polak 94.254.178.167 07.06.2016

a co tu komentować  państwo wyznaniowe i tyle ,czarny pokazał kto tu rzadzi

user
Kika 31.128.9.10 07.06.2016

Heh a czy to prawda ze najwiekszy cpun w W-cy czyli syn Polańskiego ma być nowym animatorem?Takie chodza sluchy jesli tak to Orlik opustoszeje na amen Gratuluje Ryznar znowu pokazales jaki jesteś mądry

user
WB 83.18.52.190 14:52:16 08-06-2016

Docelowo animatorem w Wiązownicy zostanie Kardynał.

user
Ministrant 89.77.28.68 08.06.2016
Wypowiedź Wójta w telewizji i tłumaczenie się że jakieś kobiety chcą zgłosić sprawę Animatora do prokuratury .To Panie Wójcie jakieś kobiety chcą Pana pozwać o mobbing w pracy.

user
WB 83.18.52.190 09.06.2016

Pan Ryznar przestraszył się szumu medialnego wokół Wiązownicy i przywrócił do pracy animatora.
Skąd obawa przed nagłośnieniem sprawy ?
Odpowiedź jest bardzo prosta.
Pan Ryznar ma postawione dziewięć prokuratorskich zarzutów, jest zamieszany w aferę marszałka Karapyty, ma przegranych mnóstwo sprawy w sądzie pracy, jego synowie maja postawione cztery prokuratorskie zarzuty.
To są prawdziwe powody obawy przed nagłaśnianiem sprawy.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę