Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl
Niczym nieuzasadniony zakaz parkowania
– Zważywszy na permanentny brak miejsc parkingowych w mieście, znak zakazu parkowania na... parkingu jest totalnym absurdem. A z taką sytuacją spotkałem się przy ulicy Długosza – mówi zdenerwowany jeden z mieszkańców miasta. – Obiecuję, że przyjrzymy się tej sprawie – zapewnił dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.
fot. Mariusz Godos
W pewnym momencie parking płatny przy ulicy Długosza się kończy, bo ustawiony znak zakazu parkowania tego zabrania. Tyle że nikt na to nie zwraca uwagi. Poniekąd słusznie, bo w Przemyślu takich miejsc jest jak na lekarstwo.

Ulica Długosz to króciutka ulica prowadząca od pomnika Orląt Przemyskich do placu Konstytucji. Idąc od strony monumentu po prawej stronie znajduje się płatny parking. W pewnym momencie jednak się kończy, bo ustawiony jest znak zakazu parkowania. Tyle tylko, że nikt na to nie zwraca uwagi. Od znaku do nieczynnego kiosku, kiedyś spożywczo-warzywnego, jest miejsce na zaparkowanie siedmiu samochodów... (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.243.114 28.05.2016

>>...znak zakazu parkowania na... parkingu jest totalnym absurdem.<<
Oj redaktorzy, redaktorzy.
Znak zakazu zatrzymywania się nie znajduje się na parkingu, lecz na tablicy oznaczającej koniec parkingu a więc dotyczy obszaru poza miejscami do parkowania i nie jest żadnym absurdem.
Znak ten miał i ma umożliwić samochodom ciężarowym dostawę towaru dla apteki, sklepów od strony mostu a także dawnego kiosku warzywnego.
Fakt, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby znak B-35 z określonymi godzinami.

user
Mieszkaniec Długosza 31.183.200.3 29.05.2016

No jest absurdem bo "Od znaku do nieczynnego kiosku, kiedyś spożywczo-warzywnego, jest miejsce na zaparkowanie siedmiu samochodów..."  to znaczy co? jest miejsce i nie wolno!  to raz, po drugie jest na tyle miejsca że auto dostawcze spokojnie wjedzie pod sama aptekę po lewej stronie jest dożo miejsca. A jak już to nie przywożą leków tirem, mieszkam na Długosza i niestety słuszna uwaga, że ten znak stoi bez sensu, jak wiele innych ponastawianych niejednokrotnie ot tak sobie. Przydałem jest zakaz ruchu nad znakiem droga dla rowerów tuż za mostem idąc od strony redakcji życia czego on dotyczy rowerów na ścieżce rowerowej czy jezdni ? czy aut ?


nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium