Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl, Ostrów
Śmiertelny wypadek w Ostrowie [ZDJĘCIA]
Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło dziś (27 maja) po godz. 10 w Ostrowie koło Przemyśla. Zablokowana jest droga wojewódzka nr 884 Przemyśl – Domaradz. Policjanci kierują samochody bocznymi drogami przez Ostrów.
fot. Paweł Bugira

– Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu, najprawdopodobniej kierujący osobowym fiatem skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motocykliście. Doszło do zderzenia, w wyniku którego 40-letni kierowca motocykla, pomimo podjętej próby reanimacji, zmarł na miejscu. Trwają czynności, które pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia – informuje podkomisarz Bogusława Sebastianka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Wiadomo, że 78-letni kierowca fiata był trzeźwy. 

AKTUALIZACJA:
Ruch na drodze przywrócono przed godz. 14.00.

68 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Uma 217.99.252.108 27.05.2016

W tym wieku powinno byc zabierane prawo jazdy !!!!

user
żnw 81.161.203.103 10:10:21 28-05-2016

w stu procentach się z tym zgadzam  np. kończysz 70 lat albo 65 nie masz prawajazdy  przecież wiadomo że starszy człowiek gorzej widzi, słyszy itp.

user
Arti 185.18.133.109 27.05.2016

[*]

user
w.ania 37.47.115.165 02:16:13 29-05-2016

A jak ma się do tego praca zawodowa do 67 lat? Taki np.kierowca tira?

user
Dawidd 37.47.68.64 15:03:06 29-05-2016

w.ania zawodowi kierowcy mają badania co 5 lat o ile się nie mylę.

i po 60 roku zycia powinny te badania dotyczyć wszystkich kierowców, niezależnie od kategorii. Ale nikt tego nie zrobi, bo dziadki to żelazny elektorat PiSu.

user
bRaVe 94.40.33.221 27.05.2016

Przynajmniej dodatkowe badania dla osób w podeszłym wieku ...

user
Pśll 31.183.236.114 27.05.2016

dla dziadka dożywocie !

Bo do auta to tylko jedynie Służby Więziennej......

Szkoda Motocyklisty...

Niech ci ziemia lekką będzie [*]

user
anglik 185.25.120.242 27.05.2016

pieprzycie głupoty - co chwilę gówniarze są sprawcami wypadków a nie doświadczeni kierowcy . Są wyjątki ale to tylko wyjątki .

user
llll 31.183.236.114 13:28:13 27-05-2016

i to jest właśnie ten wyjątek..

user
Iiiii 77.254.254.8 15:05:15 27-05-2016
Haha gowniarze ? Z podkreśleniem 40 letni motocyklista  a wina jest dziadka który wymusił 
user
nick name 91.246.69.66 27.05.2016

jedno pytanie ......ile miał na liczniku motocyklista?

user
pppp 31.183.236.114 13:54:21 27-05-2016

A gdzie miał oczy zamulony 78 latek ?

user
unname 81.161.203.129 13:56:39 27-05-2016

Mam wrażenie że dla nie których to i tak wina motocyklisty...

user
świadek 31.128.9.30 15:32:52 27-05-2016
120 km/h licznik się zatrzymał
user
dsd 178.43.91.70 16:26:07 27-05-2016
Miał dozwoloną prędkość, więc nie szukaj w nim winy.
user
jasiu 31.183.215.101 19:05:29 27-05-2016

konkretne pytanie zapewne zapierdzielał zdrowo i nikt tego się nie dowie......

user
żnw 81.161.203.103 10:13:19 28-05-2016
nawet jeśli jechał by z dużą prędkością a dziadek by mu nie wyjechał nie spodziewanie nic by się najprawdopodobniej nie stało  
user
Bobo 94.254.243.200 23:48:59 28-05-2016

A co za różnica ile miał na liczniku zaraz powiecie ze to motocyklista spowodował wypadek bo za szybko jechał. Do pierdla z dziadkiem.

user
gość 87.116.228.83 13:27:00 29-05-2016

Jak byś przeczytał opis to byś wiedział że motocyklista jechał prawidłowo czyli prędkość też była zgodna z przepisami 

user
..... 31.183.236.114 27.05.2016

Dla mnie to jest chore.......dziadek się wjebał na drogę nie patrząc na nic...ale i tak go bronicie...masakra jakaś...

user
ktoś 94.40.75.11 15:14:45 27-05-2016

motocyklista też nie jest bez winy!! gdyby jechał z dozwoloną prędkością a nie zapierdzielał wymijając wszystkie auta po drodze miałby szansę uniknąć zderzenia! owszem zawinił dziadek, ale nie zrobił tego specjalnie! a najwięcej do powiedzenia mają osoby które nie były świadkami zdarzenia! 

user
... 178.43.91.70 16:23:31 27-05-2016

"ktoś" tak się składa, że znajomy był świadkiem wypadku, a motocyklista nie jechał nawet 80km/h więc widzisz tu jakąś jego wine? tak jak napisałeś.. nie wiesz nic to się nie odzywaj. 

user
Bird 37.47.83.62 18:13:27 28-05-2016

Do "ktoś". Jakby starszy pan zrobił to specjalnie to byłoby to zabójstwo. W tym przypadku jest sprawcą straszliwego wypadku. Nic nie może umniejszyć jego winy. Na pewno nie uczyni tego ujadanie przeciwników motocyklizmu.  Motocyklista musiał być doskonale widoczny, ale niestety nie powstrzymało to starszego Pana od wykonania śmiertelnego manewru. Trudno mówić tu o surowej karze dla osoby w takim wieku, lecz jeśli chodzi o motoryzację powinien się już z nią do końca życia stykać jedynie w autobusie. 

user
arek 78.11.39.1 27.05.2016

ostrow.. kawal prostej drogi....

user
mmm 81.161.203.129 14:00:07 27-05-2016
Może i kawał ale wątpię żeby 40 latek kręcił do odciny ... 
user
doris 78.11.39.1 27.05.2016
piłuje sie mlodych za predkosc ale starszym tez powinni robic badania na sprawnosc za kierownica. patrzac na fiata to motocyklista duzo nie mial
user
Junak901 217.99.43.221 22:57:11 28-05-2016
Ku....... Mac motocyklista też człowiek. A kierowca auta powinien mieć oczy do okola głowy a nie udawać. Ze nic się nie stało. Szanujmy się na wzajem to będzie mniej wypadków i kolizji z tego typu wypadkami związanymi.
user
Aga 185.18.135.212 27.05.2016

Też uważam że osobom w tym wieku powinno być zabierane prawo jazdy refleks już nie ten tak jak i koncentracja 

user
mmm 31.183.236.114 14:03:54 27-05-2016

Nie wiecie czy jest już droga całkowicie odblokowana ? 


user
arek 78.11.39.1 27.05.2016
patrzac na fiata duzo niemial.. zreszta kazdy madry nie  bedzie krecil do odciny przy dzisiejszych karach za predkosc.wiiny 78 latek to nie ulega watpliwosci..
user
morientes 78.11.39.1 27.05.2016
kursy kursy dla starszych bo nie kazdy jest taki sam
user
arek 78.11.39.1 27.05.2016

nawety jak bedzie zablokowana to obok jest rownolegla do glownej takze mozna spokojnie objechac

user
zenek,. 178.43.113.206 27.05.2016

Mój kolega motocyklista, jeździ zawsze na światłach drogowych długich, aby być widocznym na drodze. Dziadek wymusił pierwszeństwo i jego wina jest ewidentna. Ale moim zdaniem  gdyby motocyklista jechał z dozwolona prędkością, to miałby czas na wykonanie wielu czynności, aby uniknąć zderzenia. Przy prędkości 50-60 na godzinę, nie tworzą się z motocykla takie strzępy. Widocznie jechał tak jak większość  motocyklistów i dlatego będzie spoczywał    wśród tych co mieli pierwszeństwo przejazdu.

user
Iiiiii 77.254.254.8 15:11:53 27-05-2016
A jak byś ty jechal z taką prędkością i nagle by ci wyjechało auto to tez byś spoczywał w spokoju. Lol ktoś tu nie umiem czytać wina dziadka który nie wiem gdzie miał oczy !! Do więzienia go żeby ludzie wkoncu patrzyli na motocyklistów 
user
dsd 178.43.91.70 16:24:49 27-05-2016
Jechał z dozwoloną prędkością.
user
Adi 83.10.6.127 15:41:14 28-05-2016

Wsiądź na moto, pojeździj, nabierz wprawy, doświadczenia i dopiero pisz swoje przemyślenia, zobacz jaka jest budowa motocykla i dopiero oceniaj dlaczego jest tak zniszczony. to nie samochód w którym można wykonać gwałtowny manewr, wykonać gwałtowne hamowanie . tu masz dwa koła i dosłownie kilka centymetrów które łączą cię z asfaltem. droga hamowania dłuższa niż samochodu, a hamować trzeba z głową żeby motor nie stracił przyczepności lub cie nie nakrył. Więc ogarnij się trochę. Jeżeli jadąc 50 km\h w ciągu ułamka sekundy wjeżdża przed ciebie prawie stojąca przeszkoda nie jesteś w stanie zrobić nic... szczęście i doświadczenie to nie samochód tylko motor.. tu nie uderza tylko blacha ale ciało. szkoda chłopa i szkoda dziadka. 

user
an.lam 91.230.89.117 27.05.2016

Rodzinę tragicznie zmarłęgo 40 latka bardzo proszę o kontakt lamecka-a@o2.pl

user
ppp 94.254.179.37 27.05.2016

A gdzie jest policja jak jeżdżą po 170 na godz. Ostrów.łętownia. wapowce. zamiast zabrać 3 sprawka dla przykładu byłby spokój.ale oni wolą się czcić na normalnego kierowcę co jedzie 70 na godz

  wot taką policja

user
Szurkowski 83.31.31.140 27.05.2016

Staruszkowie to niestety problem na drogach ja w tamtym roku ledwo przezylem jedac na rowerze bo staruszka byla slepa a policja niestety na brak dowodow umorzyla dochodzenie jeden wielki sajgon... a jezeli chodzi o ten wypadek to wyrazy wspolczucia tj masakra zginac z nie swojej winy... nawet nie ma jak tego okreslic bo co napisac odpoczuwaj w pokoju kplego???

user
hunter1111 185.18.135.21 27.05.2016

ledwie go widać zza kierownicy to jeszcze nic nie widzi stary cap to jedno , a prędkość motocyklisty to drugie przy 50 to by się zatrzymał i starego na kopał :)


user
mm 95.49.232.77 19:31:36 27-05-2016

tak się składa, że jechał przepisową prędkością

user
sfdhfkf 31.128.8.250 27.05.2016
DLA TYCH KOMENTUJĄCYCH KTÓRZY OBWINIAJĄ śp. MOTOCYKLISTE. 

Jechał 70 !!! Wiec nie piszcie głupot tylko dlatego że widzicie prosty odcinek drogi i ścigacza . Bo nie wszyscy muszą motorami od razu świrować !!!!!!!!
user
sam 31.183.214.216 27.05.2016

Na taką wiadomość czekałem od początku "sezonu" Czekam na kolejnych :)

user
JA.. 31.128.8.250 17:27:18 27-05-2016

Ty jesteś nienormalny człowieku !!!
Nikomu nie życzy się takiego losu . 
Byłam , widziałam . Jechał 70 , wina leży po stronie kierowcy auta.
Wiec jakim prawem piszesz takie coś ?
Do psychiatryka odsyłam skoro cieszy Cie krzywda innych !!!

user
www 94.40.44.230 19:28:43 27-05-2016

sam jesteś zwykłym frajerem takim robakiem skoro piszesz takie bzdury kto cię wychował...

user
młoda97 194.105.132.229 18:37:10 28-05-2016

:( lecz się

user
artek s 91.150.163.233 27.05.2016

wyrazy współczucia dla rodziny motocyklisty *

user
Anna 31.175.47.42 27.05.2016

...motocykliści też jeżdżą jak idioci...., i bardzo często stwarzają zagrożenie na drodze...

user
borówkowa 185.38.224.210 27.05.2016

Wszyscy,  którzy piszą, że gdyby motocyklista jechał chocby 50km/h nie mają pojęcia o jeździe motorem i drodze hamowania. Motorem nie wyhamuje do zera awaryjnie, autem z takiej prędkości i owszem, z mniejszymi skutkami

user
ja 83.31.70.193 27.05.2016

każdemu się łatwo mówi i zrzuca winę na drugą osobę póki kogoś w waszej rodzinie nie spotka taka tragedia

user
rotor 185.38.224.210 27.05.2016
Jeśli motocyklista jechał z prawidłową prędkością lub nieznacznie większą, to patrząc na wgniecenie w samochodzie, nie musiała być duża, a kierujący samochodem dokonał skrętu w lewo nie ustępując pierwszeństwa to oczywistym jest że jest winny, Powinno mus się zabrać dożywotnio prawo jazdy jak również wymierzyć karę adekwatną do tego co zrobił. Zabił człowieka.
user
Ani 31.183.233.57 27.05.2016

Uważam, że osoby po 65 roku życia nie powinny wsiadać za kółko, bo to już nie ten wzrok i nie ten refleks. A co dopiero mówić o 78 latach. Są darmowe autobusy dla osób w takim wieku, więc myślę, że dla własnego i cudzego bezpieczeństwa warto z nich korzystać...

user
luksz 81.161.203.129 28.05.2016

Piszecie tak tu, ale czy ktoś z was się pomodlił za tego motocykliste?

"anglik" Chodzi ci o gówniarzy motocyklistów czy o kierowców auta?
bo jeśli ci chodzi o motocyklistów to najczęściej jest sprawcą wypadku kierowca auta. Nie jesteś w stanie powiedzieć ile jedzie motor i czy zdążysz przejechać przez jezdnie czasami lepiej poczekać. Motocykle są wszędzie!!!

user
baronjack 94.254.177.44 28.05.2016

Wspomniane miejsce wypadku to teren zabudowany. Prędkość dopuszczalna to 50 km/h... i przy takiej prędkości przedni widelec w motorze urwało??? Resztę dopowiedzcie sobie sami... Niech spoczywa w spokoju...

user
Angel 94.251.230.85 28.05.2016

W tym wieku nie powinno się prowadzić tak śmiercionośnej maszyny jaką jest samochód. Sorry ale motoryka już nie ta... 

user
Gość 185.25.123.161 28.05.2016

A mówią że to młodzi jeżdżą nie ostrożnie , Osobom po 70 roku życia powinno być zabierane prawo jazdy bo stwarzają zagrożenie na drogach , bo się nie patrzą w lusterka wymuszają pierwszeństwa już nie mówię o włączaniu kierunkowskazu przy skręcie. Na czerwonym świetle to jeżdżą jak na zielonym.

user
gość 145.237.2.211 14:25:00 28-05-2016

Do Baronjack widelec to masz w rowerze lub w szufladzie w kuchni, przednie zawieszenie zamocowane jest do dwóch"półek " aluminiowych. Aluminium jest bardzo kruche i nie trzeba dużych      prędkości żeby się wyłamały. Spoczywaj w pokoju motocyklisto[i]. Co do kierowcy samochodu to ten kto dojdzie do tego wieku w dalszym ciągu będzie uważał się za dobrego kierowcę. Używa się słowa motocykl a nie motor.

user
\'\'??\"\" 80.48.171.3 28.05.2016

Większość wypadków sa spowodowane przez nie ustąpienie pierwszeństwa. Niestety jadący autem nie rozglądają się za motocyklistami a jest ich masa :(

user
Dawca81 83.14.66.213 28.05.2016

od 55 powinny byc wprowadzone psychotesty tak jak maja zawodowi kierowcy 

user
qwerty 89.11.224.56 28.05.2016

ciekawe ile na godzine jechał kolega motocyklem,masz dwa koła umiesz przewidywać ,ograniczone zaufanie i ciągłe myslenie o tym ze mnie na motorku jak walną to ja strace zycie,wiec uwazam ile jade

user
jagoda 37.47.179.164 28.05.2016
Czy ktos zna chociaż inicjały zmarłego motocyklisty?czy to był chłopak z Kmieci?
user
[*] 62.141.202.64 28.05.2016

niech śmiga po niebieckich autostradach [*]

user
Junak901sport 217.99.43.221 28.05.2016

Witam kierowcy aut są odwazniejsi bo to nie  ich pasja łączy. Wszystkim kierowcom aut zwracam szczegolna uwagę na to aby zwracali uwagę na ruch i zwracali uwagę na lusterka przed wyprzedzeniem. P.S - szczere kondolencje rodzinie zmarlego. 

user
..... 185.18.135.49 29.05.2016

nwm po co stare pryki siadają do samochodów jak by nie siadała do samochodu to by masz motocyklista by żyła a przez tego starego pryka go już z nami nie ma a rodzina trzyma się razem z motocyklistami :( [*]

user
Andrew 94.254.243.80 29.05.2016

Jak tak czytam te posty to mam wrażenie , że sami eksperci z zakresu rekonstrukcji wypadków z udziałem motocyklistów. Patrząc na foto jak zniszczony został motocykl i jakie odkrztałcenia posiada Fiat mogę jednoznacznie stwierdzić, że wina leży tu tylko i wyłącznie po stronie kierowcy fiata. Motocyklista najwyraźniej nie jechał na odcinku drogi z prędkością większą niż 70 km/h. Niech spoczywa w pokoju. Jego droga dobiegła końca. 

user
MaKry 80.50.114.178 30.05.2016

[*]

z autem nie mamy szans!!!!


user
Przemyślanka41 31.183.240.160 17:49:11 05-06-2016

To przesiądźcie się na samochody. Podziwiam tych, którzy dla wiatru ryzykują życie. Pomyślcie o Waszych bliskich. Są inne bezpieczniejsze pasje.

user
bolek i lolek 91.199.250.17 08.06.2016

pi...ly morderca i tyle w temacie

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę