Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl, Kalwaria Pacławska
Przyjadą: Szmal, Holecka, Terlikowski i inni
10 lipca br. rozpocznie się 29. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Jego hasło brzmi „Odnalezieni”.
Tegoroczne spotkanie rozpocznie się 10 lipca.

- Temat nawiązuje do grzechu pierworodnego, po którym człowiek musiał opuścić Raj. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że Bóg nie pozostawił nas samych sobie, ale od chrztu zaczął nas szukać na nowo – informuje o. Marcin Drąg, dyrektor FSM. - Odnalezieni to znaczy czerpiący siłę i moc w Bogu. Przez dobór tematu przewodniego chcemy pokazać, że tak może być naprawdę, że nie jest to tylko opowieść, ale prawdziwa i piękna rzeczywistość każdego z nas. W tym roku będziemy gościć osoby, które odnalazły Boga czasami żyjąc z nim od zawsze, a czasami nawet w wielkiej beznadziei. Są one najlepszymi dowodami na to, że jest to możliwe – dodaje.

Gośćmi, którzy przyjadą do uczestników, by świadczyć o swojej wierze będą: lider zespołu punkrockowego oraz autor książki o swoim nawróceniu Andrzej Sowa,  muzyk hip-hopu  ks. Jakub Bartczak, sportowiec  Sławomir Szmal, dziennikarka i prezenterka telewizyjna Danuta Holecka, dziennikarz, publicysta Robert Tekieli, aktor Marcin Kwaśny, dziennikarz i filozof Tomasz Terlikowski, liturgista o. Tomasz Grabowski OP.

Wieczorami FSM uświetnią koncerty różnych rodzajów muzyki. W tym roku na FSM-ie zagrają m.in: „Jarmuła Band”, „Chusti”, „Exodus 15”, „Fioretti”.

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1998 roku.  FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię oraz Biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. 29 FSM rozpoczyna się mszą świętą o 18 w niedzielę, 10 lipca br., a zakończy w sobotę, 16 lipca br. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium