Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Opublikowano
Przemyśl
Ostry sprzeciw lekarzy ze szpitala na Monte Cassino
Lekarze zrzeszeni w Oddziale Terenowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio protestują przeciwko prowadzonej przez dyrekcję redukcji zatrudnienia kadry lekarskiej. – Naszym zdaniem te działania to wstęp do wygaszania działalności naszego szpitala, a przynajmniej do ograniczenia zakresu świadczeń. Jeśli tak ma wyglądać droga do redukcji rekordowego zadłużenia, to chyba coś jest nie tak – uważa przewodniczący wspomnianego związku Maciej Bryzek.
fot. Mariusz Godos
– Nie zgadzamy się z twierdzeniem, że zmniejszanie zatrudnienia wśród lekarzy będzie minimalizować koszty. Będzie wprost przeciwnie: ograniczenie liczby lekarzy może doprowadzić do zmniejszenia przychodów – uważa przewodniczący Oddziału Terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio lek. med. Maciej Bryzek.

Przemyski oddział terenowy OZZL kategorycznie nie zgadza się z argumentacją, przedstawianą przez dyrekcję przy wręczeniu wypowiedzeń umów o pracę z lekarzami.– Zdaniem dyrekcji przyczyną  jest trudna sytuacja ekonomiczna, która wymusza działania oszczędnościowe. Zmniejszanie zatrudnienia dostosowywane jest, według niej, do potrzeb i zadań szpitala – wyjaśnia przewodniczący oddziału terenowego OZZL, specjalista ortopeda, lek. med. Maciej Bryzek (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
pacjent 31.183.192.129 24.05.2016

//////////////wreszcie ktoś tymi niedorajdami się zajął , brawo dla dyrekcji !

user
zadowolony 31.182.50.2 20:41:37 24-05-2016

O lekarzy proszę się nie martwić.

Znajdą pracę wszędzie i bardzo szybko.

user
z 89.75.167.168 21:12:04 24-05-2016
Może w takim razie skończy Pan studia medyczne, kolejne 4-6lat specjalizacji i weźmie odpowiedzialnośc za leczenie ludzi m.in takich jak Pan którzy są zawsze niezadowoleni i roszczeniowi a najlepiej to wyszukać sposób na wyciągnięcie pieniędzy z odszkodowania.

proszę się zająć swoim "interesem" , jakikolwiek i o ile on jest, a nie wygłaszaniem opinii na tematy o których jak sądzę nie ma Pan pojęcia 
user
ello 31.128.8.196 24.05.2016

Pacjetow coraz wiecej a lekarzy i pielegniarek mniej Nie dzieje sie dobrz w naszym szpitalu Nie mozna do tego dopuscic Bylam juz nie raz pacjetka tego szpitala i jestem wdzieczna zawsze traktowano mnie po ludzku z troska 

user
Moj Ci on 94.254.177.100 22:11:13 24-05-2016
Zapomnialas sie podpisac...żona dr Bryzka :)
user
dd 31.183.198.59 22:33:18 24-05-2016

Chyba rozmawiamy o innym szpitalu!cały personel należy rozgonić z pielegniarkami na czele!

user
pacjent 31.174.43.188 02:39:36 25-05-2016

Jam mam odwrotne doświadczenia z tym szpitalem i jego personelem .

user
Badz czlowiekiem 94.254.177.232 24.05.2016

Niech pan dyrektor zrezygnuje ze swojich doracdow ktorzy ciagnal szpital w bagno. Jest 10 osob doradcow a kazdy zarabia 10 tys zl ludzie co wy robicie z tym szpitalem tam juz dawno powinny siedziec jednostki zwalczajace straszna korupcje w tym szpitalu. To raz a dwa opieka jest koszmarna na na niektorych oddzialachbwrecz skandaliczna. Zarzad szpitala powinien z wlasnych kieszen oddawac te pieniadze ktore rujnuja szpital tzn te ktore na lewo wyprowadzaja z placowki- ten szpital to koszmar!!!!!!!!!

user
zosia samosia 88.220.121.108 24.05.2016

Brawo Dyrektor!! Mam nadzieję, że te zwolnienia będą dotyczyć lokalnej sitwy i teren zostanie w końcu oczyszczony z zapleśniałego już betonu. I niech rozlegnie się kwik!!!

user
pacjentka 77.254.227.0 24.05.2016

zamiast zwalnianiem lekarzy, zatrudnianiem zbędnych doradców dyrekcja powinna zająć się zmodernizowaniem zaplecza sanitarnego bo wstyd żeby w szpitalnych oddziałach nie było mydlą czy papieru toaletowego, nie wspomnę już o ręcznikach papierowych , uważam ze na oddziałach takich jak ginekologia czy położnictwo gdzie wykonuje się setki zabiegów w sposób szczególny powinna być zapewniona odpowiednia higiena zarówno dla pacjentów jak i odwiedzających 

user
ZUS 31.2.84.22 24.05.2016

bo co Bryzek, boisz się o składki ZUS które będziesz musiał płacić! a ludzi w peremyslu brakuje!

user
Xxx 94.254.193.65 24.05.2016

Nie bez powodu mówią...jak kiepsko bedziesz się uczył studiując medycynę...pójdziesz ,,leczyć" do Przemyśla...tłuki kamienne...pomiędzy rzeszowskimi a przemyskimi lekarzami, szpitalami i przychodniami jest przepaść.....na korzyść RZ oczywiscie

user
michal 83.9.104.96 24.05.2016

czy wreszcie w tym grajdole przemyskim zapanuje normalne i godne zycie dla normalnego i uczciwego czlowieka ktory uczciwie pracuje badz jest emeryta??? czy zawsze juz bedziemy zastraszani i znerwicowani czekajac na jutro??? pozdrawiam tych ktorzy mysla

user
kasander 31.183.243.114 24.05.2016

Tym wszystkim psioczącym na lekarzy czy pielęgniarki wypadałoby życzyć aby dotknęło ich (nie daj boże) jakieś nieszczęście.

Wtedy trwoga - a w oczach przerażający strach, "krzyczący wręcz: panie doktorze ratuj". To jeden z tych zawodów bez którego ludzkość nie może się obejść.

Nie wymagajmy też od personelu medycznego cudów i boskich zachowań w sytuacji gdy zmagają się z  takimi samymi przyziemnymi problemami codziennego życia jak większość z nas wszystkich.

Ostatnio miałem w rodzinie przypadek operacji na otwartym sercu w szpitalu w Rzeszowie. Cudny oddział, wspaniali ludzie począwszy od salowych poprzez pielęgniarki, lekarzy i profesorów. Żadnego łapownictwa, zabieg wykonany perfekcyjnie aż nadto (kardiochirurdzy wiedzą co to znaczy), piękna opieka pooperacyjna. W takich momentach rodzina pacjenta oddałaby wszystko w dowód wdzięczności. Najczęściej kończy się na zwykłym dziękuje, chociaż czyn jakiego dokonał dany zespół zabiegowy to najwyższa, niezastąpiona perfekcja i profesjonalizm. Tu nie ma miejsca na bezmyślne zastępstwo - że niedojdę premiera może zastąpić każdy inny kumpel z partii. Chociażby za to zasługują lekarze, pielęgniarki a także pozostały personel medyczny na najwyższe uznanie. Zasługują też na to  aby byli dobrze zarządzani przez takich samych profesjonalistów jak oni są a nie przez miernych ale wiernych koryciarzy niemających swojego zdania,  czekających na wskazówki pierwszego sekretarza, tfu prezesa. Jeden pilot nie doczekał się  na polecenie słynnego n......y i efekt był jak wiemy opłakany. Wykształcenie lekarza kosztuje nas zbyt wiele aby marnował on czas na bzdurne użeranie się z papierologią czy niekompetencją zarządzających.

Jeszcze raz wielkie uznanie dla całego białego personelu wszystkich placówek służby zdrowia.

user
pacjent 31.174.2.20 22:12:32 25-05-2016

Dotknęło mnie takie nieszczęście niestety nie dostałem należytej pomocy i opieki . Jak chcecie mieć szacunek u ludzi to zacznijcie ich szanować . Żadnej opieki pooperacyjnej itd szkoda gadać . Nie szanujecie ludzi to i ludzie was nie szanują .

user
Gepart 31.128.8.236 25.05.2016

To jest lepsza zmiana, redukcję w szpitalach to dobry kierunek.Mamy już dwie grupy społeczne,a teraz czas aby ci chorzy odeszli,no i pozostanie cudowne pisowskie społeczeństwo.

user
Obserwator 85.89.174.240 25.05.2016

Czy ktoś pamięta jeszcze o szpitalu na Słowackiego? Połączono z nim Przychodnię kolejową na Sportowej i tu się dopiero dzieje źle. Ponieważ ten sam Ciompa jest dyrektorem (!!!!). Wyprowadza  wszystko co dobre na Monte. A tam studnia długów bez dna. Ludzie z Przemyśla! Za chwilę nie będzie gdzie się leczyć u nas. I tak Rzeszów zyska pieniądze od NFZ. Pracownicy przychodni i szpitala pójdą na zieloną trawkę. Dziękujmy władzom miasta za wyrok śmierci dla tych dobrych placówek. A Ciompa ze świtą opuszczą zgliszcza w glorii chwały i nagrodami za zmniejszenie długu Szpitala kosztem drugiej jednostki.

user
Nicola 31.175.34.3 23:02:27 15-06-2016

Prawdę piszesz. W ogóle jak to jest możliwe, że jest 1 dyrektor w 2 konkurencyjnych placówkach(?)

Niestety Monte pociągnie w dół Szpital na Słowackiego i Przychodnię Kolejową. Ludzie piszą tutaj komentarze, że dobrze, ze zwalniają lekarzy etc , z jednej strony rozumiem złość mieszkańców bo opieka i sposób traktowania nigdy nie były najwyższych lotów ale za chwilę naprawdę zostaniemy bez szpitala. Ten cały Ciompa i jego grono doradców sporo kosztuje, on sam obsadza miejsca pracy lekarzami spoza rejonu. Dobrze jest zrobić rewolucję i pokazać naszym lekarzom, ze oni są dla Nas a nie my dla Nich ale z poczynań Ciompy nic dobrego nie wyniknie więc nie wiem skąd te owacje na stojąco. 

user
lop 94.40.44.231 30.05.2016

Pielęgniarki z monte są bezduszne i zarozumiałe

user
przemyscy lekarze to gląby 78.131.239.62 03.06.2016

weźcie się NIEROBY do roboty... Banda tumanów mająca się za elitę...

user
arturro 77.254.239.149 17.06.2016

Postronnemu trudno ocenić, kto ma rację w sporze między dyrekcją a lekarzami. Natomiast nikt chyba nie zwrócił uwagi, że list dyr. Ciompy to jedno wielkie oskarżenie pod adresem poprzedniego dyrektora Hamryszczaka, który awansował na wiceprezydenta. Może i on powinien zabrać głos w sprawie?

user
Reksio 82.34.2.174 18.11.2016

Powinni wszystkich jebanych darmozjaduw i morderców z Monte zwolnić 

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę