Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Lubaczów, Futory
"Rajdowiec" stracił prawo jazdy
107 km/h na godzinę – to prędkość z jaką poruszał się w obszarze zabudowanym w Futorach 27–letni kierowca. Mężczyzna na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.
fot. KPP Lubaczów

Policjanci zatrzymali rajdowca w czwartkowe (19 bm.) popołudnie w miejscowości Futory.  27–letni mieszkaniec Cieszanowa poruszający się samochodem osobowym marki Renault przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h.  Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem oraz na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

 – 18 maja ubiegłego roku weszła w życie nowelizacja przepisów, która zaostrzyła kary m.in. dla kierowców, którzy rażąco przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym – przypomina Policja. – Zgodnie z tymi przepisami, kierujący traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy, w przypadku ujawnienia przekroczenia przez niego prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesiecznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna jazda bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
trabant GT 62.31.11.156 22.05.2016

może z górki  było :/ !

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium