Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Rewolucyjne pomysły Przemyskiego Stowarzyszenia Kupieckiego
Całkowite zniesienie opłat targowych na przemyskim Zielonym Rynku oraz obniżenie o połowę opłat za dzierżawę gruntu pod obiekty handlowe i używanie urządzeń będących do dyspozycji kupców proponują władzom miasta przedstawiciele Przemyskiego Stowarzyszenia Kupieckiego. To iście rewolucyjne zmiany!
fot. Mariusz Godos
Na razie miasto nie rozważa możliwości zniesienia opłaty targowej. Propozycja Przemyskiego Stowarzyszenia Kupieckiego jest niezwykle korzystna dla kupców, ale przyznać trzeba, że nierealna.

W piśmie parafowanym przez prezesa stowarzyszenia Ryszarda Paję dotyczącego intensyfikacji i przywrócenia normalnego handlu na terenie targowiska w Przemyślu,kupcy zwracają na mechanizmy, które pozwalają zagranicznym sklepom wielkopowierzchniowym na drastyczne obniżanie cen, czego skutkiem jest „dławienie polskiego przemysłu i handlu, co w przypadku jednego z najbardziej ubogiego regionu naszego kraju, urasta do rangi dużego problemu, który należy bezzwłocznie rozwiązać” (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Anna 31.174.44.56 22.05.2016

Nie rozsmieszajcie mnie,po pierwsze macie czysty zysk nie mając kas fiskalnych jak ja w małym warzywniaku,po drugie narzekacie na sklepy wielkopowierzchniowe a sami wykupujecie u nich towar żeby sprzedać z zyskiem na ,,zielonym rynku"i napedzacie im koniunkture,także bez przesady drodzy kupcy zaplaćcie sobie vat,czynsz o dochodowym i zusie już nie mówię to zobaczycie co znaczy handel naprawdę....

user
sdfghn 31.174.159.26 24.05.2016

dniu 18.05.2016 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się spotkanie z kombatantem Brygady Świętokrzyskiej NSZ por. Henrykiem Atemborskim ps. „Pancerny” i z Karolem Wołkiem prezesem Związku Żołnierzy NSZ. Podczas spotkania kombatant opowiadał o swoich doświadczeniach z czasów wojny oraz o Brygadzie Świętokrzyskiej, do której wstąpił mając szesnaście lat. Następnie prezes związku NSZ opowiedział o charakterze organizacji, historii powstania i inicjatywach tworzonych przez nią.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium