Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Jarosław
Rusza ogólnopolskie centrum telemedycyny
Na przełomie czerwca i lipca w Jarosławiu rozpoczyna działalność Platforma Telemedyczna Silvermedic. Będzie obsługiwać cały kraj, oferując certyfikowane usługi medyczne wykorzystujące nowe technologie informatyczne. W skrócie, jeśli nie będzie potrzebna bezpośrednia wizyta w gabinecie, pacjent będzie się kontaktował z lekarzem wirtualnie i w ten sposób przesyłał m.in. wyniki badań, a lekarz prowadził m.in. monitoring terapii.
fot. Roman Kijanka
Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan (po prawej) zapowiedział w imieniu samorządu powiatowego wsparcie dla tworzonej platformy telemedycznej, m.in. przez współpracę z miejscowym szpitalem. Porozumienie o współpracy między Ireneuszem Wochlikiem i Mariuszem Czerwińskim (od lewej) z firmy Silvermedia a starostą jarosławskim Tadeuszem Chrzanem podpisano w ubiegłym tygodniu.

Powstająca w Jarosławiu platforma telemedyczna jest nowatorskim rozwiązaniem. Usługi, które ruszą w lipcu, będą dużym wsparciem dla tradycyjnych metod medycznych. Wprowadzenie nowych form kontaktu z lekarzem uzupełni tradycyjne metody leczenia, ale ich nie zastąpi. Jak wyjaśniali przedstawiciele firmy tworzącej platformę, nie można jej odbierać jako leczenia z wykorzystaniem internetu. – Stawiamy na bezpieczeństwo. Nie chodzi nam o zwykłą komunikację, ale o certyfikowaną usługę medyczną sprawdzoną w programach badawczych. O usługę, która została uznana jako narzędzie porównywalne z przyrządami diagnostycznymi. Telemedycyna to nie rozmowa wirtualna. To konsultacja lekarska spełniająca wszystkie nałożone na nią wymogi. Również te nałożone przez prawo – wyjaśniał Ireneusz Wochlik, prezes spółki Silvermedia tworzącej ogólnopolską platformę. 

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium