Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
Zbadają płuca przemyślan. Zapisz się na bezpłatną spirometrię
9 maja ruszyła ogólnopolska akcja badań spirometrycznych, mająca na celu zbadanie kondycji płuc Polaków. W trasę po kraju, na której jest prawie 200 lokalizacji, wyruszyły specjalne spirobusy. Jeden z nich dotrze do Przemyśla.
fot. astma.mp.pl
Spirometria jest bezbolesna i trwa ok. 10 minut. Służy ocenie wydolności oddechowej.

Celem akcji prowadzonej przez Fundację NEUCA dla Zdrowia jest promocja badań profilaktycznych i szerzenie wiedzy na temat chorób układu oddechowego. Organizacja ta współdziała w tym przedsięwzięciu z Polską Profilaktyką oraz Polską Federacją Chorych na Astmę Alergię i POCHP (obturacyjna choroba płuc – przyp.). Z szacunków wynika, że na choroby płuc cierpi w Polsce ponad 6 mln, a około 4 mln na astmę. Wykrycie schorzenia wymaga wykonania badań spirometrycznych. Właśnie takie będzie można sobie zrobić w Przemyślu w piątek, 20 maja, między godzinami 9.00 a 15.00, przy Galerii Sanowa.

Spirometria jest bezbolesna i trwa ok. 10 minut. Służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. W trakcie badania obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego. Uwaga! By wziąć udział w badaniu, warto się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są w aptece na terenie galerii, siedzibie partnera akcji.  

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ozzman 94.40.75.12 18.05.2016

Nie żebym naśmiewał się i bagatelizował takie poważne schorzenia jak np. astma, jednakowoż od razu przyszedł mi na myśl jeden głupkowaty kawałek jeszcze głupszego zespoliku:

 

YOUTUBE.COM - TOY DOLLS - I'VE GOT ASTHMA

user
SOAD 94.40.75.12 18.05.2016

METODA BUTEYKO - ZDROWYODDECH.PL

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium