Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl, Dybawka
Pobiegną po leśnych przełajach. W niedzielę 3. odsłona imprezy „Dybawka biega”
Kompot z wiadra, ciasto z rabarbarem i pamiątkowy medal na mecie. Do tego moc adrenaliny i wielka frajda z pokonania malowniczego dystansu. W najbliższą niedzielę, 22 maja, Dybawka biega na całego. Dziś ostatni dzień elektronicznych zapisów na bieg główny 3. edycji imprezy.
fot. materiały organizatorów R. Niebieszczański
Tak było podczas ubiegłorocznej edycji.

„Dybawka biega” to impreza biegowa organizowana pod patronatem wójta gminy Krasiczyn. W tym roku biegacze wystartują pod hasłem „Leśne Przełaje”. Obok biegu głównego na dystansie 7,5 km, odbędą się też biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach 200 – 800 m oraz bieg 3-osobowych sztafet rodzinnych (3 x 400 m). Organizatorzy przewidzieli ponadto  specjalną kategorię dla mieszkańców gminy Krasiczyn. Impreza jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich mieszkańców regionu. Zainteresowaniem udziałem w biegu głównym wyraziło tak wielu chętnych, że organizatorzy zmuszeni są zamknąć listę elektronicznych zapisów 2 dni przed regulaminowym terminem, czyli dziś, 18 maja. Swój akces drogą internetową można jeszcze zgłosić do g. 22, wypełniając stosowny formularz znajdujący się pod adresem http://piona.tk/dybawkabiega2016.php. Spóźnialscy będą mieli możliwość zapisania się w dniu biegu w biurze zawodów (pętla autobusowa przy drodze krajowej nr 28, Gospodarstwo Agroturystyczne Marian Demkiewicz) między 7 a 9 rano. Natomiast zapisy elektroniczne na pozostałe biegi, czyli adresowany do dzieci i sztafetę rodzinną, będą trwały do piątku, 20 maja, do g. 24 oraz w biurze zawodów w dzień biegu.

Trasa biegu głównego to 1 pętla licząca ponad 7 km. Zawodnicy pobiegną malowniczą trasą wytyczoną na Dybawce. Do pokonania będą mieli przede wszystkim leśne ścieżki, ale część trasy biegnie po utwardzonej nawierzchni gruntowej i asfaltowej. 

Oraganizatorem imprezy jest sołectwo Dybawka i gmina Krasiczyn, a partnerami: Gospodarstwo Agroturystyczne Marian Demkiewicz, Piona, 21 Przemyska Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów, Nadleśnictwo Krasiczyn, Ochotnicza Straż Pożarna w Krasiczynie.

fot. materiały organizatorów K. i P. Winiarscy
Najmłodsi nie mieli problemów z pokonaniem przeznaczonego dla nich dystansu. Hartu ducha i siły walki też im nie brakowało.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium