Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
Siatkówka uratowała jej życie
Ubrana w reprezentacyjny trykot przemyślanka Krystyna Walat przyznaje: – Siatkówka uratowała mi życie. Na pytanie, dlaczego właśnie ona, odpowiada bez wahania: – Bo, gdyby nieszczęście, które stało się moim udziałem, spotkało mnie w innym miejscu niż hala w Rzeszowie, wówczas na pomoc mogłoby być zdecydowanie za późno.
fot. zbiory własne
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski bez wahania zagrały w meczu charytatywnym w Przemyślu.
fot. zbiory własne
Krystyna Walat wierzy, że dzięki pomocy będzie mogła kontynuować kosztowną rehabilitację, która jest dla niej szansą na powrót do sprawności.

W połowie października ub. roku Krystyna Walat, na co dzień funkcjonariuszka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, zasiadła na trybunach rzeszowskiej hali na Podpromiu. Z grupą przyjaciół oglądała ligowy, ekstraklasowy mecz siatkarek miejscowego Developresu SkyRes z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W trakcie spotkania zasłabła. Poczuła się na tyle źle, że konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego. Późniejsza diagnoza lekarska nie pozostawiła żadnych wątpliwości: najpierw krwotok podpajęczynówkowy z pękniętego tętniaka, nieco później udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu. Ich następstwo to niedowład lewej części ciała. – Od tamtego dnia moje życie zmieniło się diametralnie (...)

Wszyscy chcący wesprzeć rehabilitację Krystyny Walat mogą to uczynić, wpłacając darowiznę na konto Fundacji Avalon: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA, z dopiskiem Walat, 5177.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
corwinus-maximus 31.183.197.245 12.05.2016

a ja się pytam jaką "kosztowną rehabilitację"? Zabiegi i ćwiczenia rehabilitacyjne w Polsce są bezpłatne!!! I zawsze były. I na takie bezpłatne zabiegi pani Krystyna chodzi. Nigdy nie zrozumie jak ktoś zbiera na rehabilitację no chyba,że jest ona prywatna.

user
Megi 31.128.12.131 12.05.2016
Jak nie masz pojęcia człowieku o czym mówisz, to się lepiej nie wypowiadaj. Idź i rehabilituj się na kasę chorych-życzę powodzenia. Ta kobieta musi wrócić do sprawności w ciągu roku, że móc dalej pracować. Bez prywatnej rehabilitacji to niemożliwe, a ta jest bardzo kosztowna.
user
corwinus-maximus 31.183.197.245 18:28:18 12-05-2016

się składa  człowieku ,że jestem rehabilitantem i wiem co mówię.i nie obrażaj pracowników którzy rehabilitują tą panią i nie trzeba tu żadnego powodzenia życzyć!!! NIE JEDNĄ OSOBE BARANIE DOPROWADZILIŚMY DO STANU W KTÓRYM SAMODZIELNIE ŻYJE!!! a słowo musi to nie w rehabilitacji-bo po udarze nie ma "MUSI" jeżeli się nie poprawia to już tak zostanie! i to ty matole jeden nie wiesz co piszesz!!! a rehabilitacja jeden zabieg w domu pacjenta po udarze to koszt ok 50zł.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium