Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 337/2016, Piątek 2 grudnia 2016 r., Pauliny i Balbiny
Opublikowano
Region
„Podkarpacie przeprasza za Kuchcińskiego” [ZDJĘCIA]
240 tysięcy, 213 tysięcy czy może 45 tysięcy osób? Są ogromne rozbieżności co do liczby uczestników, ale jedno nie ulega kwestii: tłumy Polaków z różnych części kraju uczestniczyły 7 maja br. w Warszawie w proeuropejskim marszu Komitetu Obrony Demokracji i opozycji. Wśród nich były grupy m.in. z Przemyśla i Jarosławia.
fot. Bogusław Moskwiak
Przemysko-jarosławska delegacja podczas marszu w stolicy 7 maja br.

Marsz zorganizował wspomniany KOD oraz partie opozycyjne: PO, .Nowoczesna i PSL. Wzięli w nim udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Związku Nauczycielstwa Polskiego i mniejszości seksualnych. Dołączyły również rodziny z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne, seniorzy, przyłączali się spacerowicze z psami, turyści i rowerzyści. Marsz rozpoczął się o g. 13 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, oficjalna część zakończyła się po g. 16 na placu Piłsudskiego. Na czele marszu jechał czerwony piętrowy autobus, z którego puszczano znane przeboje, m.in. Chcemy być sobą, Wolność – kocham i rozumiem czy Mój jest ten kawałek podłogi. Skandowano hasła, by wspomnieć m.in.: „Jesteśmy w Europie”, „Podłej zmianie – dziękujemy”, „Kaczyńskiemu dziękujemy, jego rządów już nie chcemy” (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.194.146 10.05.2016

>>„Podkarpacie przeprasza za Kuchcińskiego”<<
No brawo!
Należy podziwiać tych odważnych ludzi w czasach gdy odwaga znowu jest w cenie.
Gdyby wszyscy normalnie myślący na Podkarpaciu zjednoczyli się to bez trudu pokonali by te całe zakony, seminaria i zgromadzenia gremialnie i karnie na rozkaz głosujące zawsze za średniowieczem (czytaj: za pisem) i szargające opinię całemu regionowi.

user
Polak 83.6.236.153 10.05.2016

Jeśli chodzi o rozbieżności co do liczby osób w manifestacji to łatwo to wytłumaczyć .

Na marsz zjechały się baby , gdzie w przeliczeniu jedna baba to średnio 3-4 kobiety.

Przykład: żona Bronisława Komorowskiego , to przelicznik na 4 kobiety.

i według wyliczeń Urzędu Miasta  Warszawa , to liczyli 2 osoby na metr kwadratowy. Ale 2 Komorowskie potrzebują co najmniej 3 metrów kwadratowych.


Różnica pomiędzy babą , a kobietą jest zasadnicza.

Kobieta jest do pieszczenia i kochania , a baba do gotowania i sprzątania, a nie do manifestowania.



 

user
kasander 31.183.194.146 21:11:21 10-05-2016

Zły nick sobie dobrałeś.
Żaden z ciebie Polak.
Typowy pisowiec.

Zapomniałeś tylko napisać, że twój guru wg. policji ma 190 cm wzrostu.

Mając na uwadze, że Policja a wcześniej milicja zawsze była biegła  z matematyki, tak pewnie ma.


user
Margaret 172.58.120.29 13:37:47 12-05-2016

A ty masz kurzy mozdzek,pomysl zanim napiszesz myslenie nie kosztuje.Twoja mama to kobieta czy baba?

user
ob 178.235.43.231 10.05.2016

brawo!!! pojechaliście z ogrodnikiem

user
kasander 31.183.194.146 22:41:27 10-05-2016

Podobno tego ogrodnictwa też nie skończył, tylko kurs przysposobienia?

user
hasler 157.25.108.96 10.05.2016

'Polak" to typowy skowyt PISoBOLSZEWI.

Był taki jego protoplasta który określał kobietę "małpą w czerwony", jego zaś żonę inny "Polak" wyzwał od czarownicy.


Śmierdzi pisoszczyl na kilometr toruńsko-pisdzielską kulturą :)

user
P.K 83.6.236.153 23:35:29 10-05-2016

Ostatnio rozmawiałem z jedną babą , która wróciła z marszu KODu. Baba ta nie wie o co chodzi, uważa że żle się dzieje w kraju i trzeba manifestować .

Pytam , czy wcześniej było lepiej . Nie wie .

Ja skończyłem studia podyplomowe , ona zawodówkę i studia na TVN. Więc wie wszystko.

Podaje przykłady łamania prawa jakie były za PO i PSL z naszego regionu.

- rozprawy bez wymaganego składu - ławników , mimo ze byli wyznaczeni. Tak było w Sądzie Rejonowym w Przeworsku.

- okradali poborowych którzy stawali na komisji poborowej/ lekarskiej nie wydając za przejazdy . A żeby więcej zarobić wysyłali na dodatkowe badania poborowych z najdalszych miejscowości . Tak było w Przeworsku za czasów PSL w 2003/04. W 2005 zgłosiłem to do ministerstwa / MON itp. Zaczęli wypłacać .

- sprzedaż działek rolnych w ANR bez przetargów , co miało miejsce w GAH w Przemyślu.

- lewe przetargi w samorządach.

- afera z Burym  i innymi członkami PSl.

- załatwianie rent za kasę i licencji pracownika .

- załatwianie prawo jazdy za kasę

W tym patologicznym kraju można wszystko załatwić za kasę. Dla tego KOD broni tego układu.

user
kasander 31.183.194.146 13:09:07 11-05-2016

No widzę "Polak" że zawstydziłeś się i zmieniłeś nick ale bardzo nieudolnie.

I daj już spokój z ta babą - czep się swojej jeżeli masz!

user
x 198.53.210.32 11.05.2016

Komitet Obrony Darmozjadow

user
Polak 85.219.196.231 11.05.2016

Nienawidzę tego KOD'u, PO, PSL. Ścierwa niby walczą o demokrację a w rzeczywistości chcą się dostać do koryta. Jeba*** świnie.  Ci co ten cyrk popierają mają wypalone mózgi.

user
gość 83.31.186.183 11.05.2016
Resortowe dzieci protestują w obronie przywilejów i bezkarności, a nie wolności.
user
kingkong 31.183.207.158 11.05.2016

A jaką ,, gościu,, Ty masz teraz wolność? Pojeb...ło cię czy jesteś ślepy? Za chwil kilka będą ci do dupy zaglądać i inwigilować. Tak rodzi się faszyzm.

user
P.K 83.24.37.37 23:03:52 11-05-2016

Dzięki wolności wyznania , oraz orientacji seksualnych , to może Ci pedały będą zaglądać , bo coraz więcej ich będzie.

Ale czemu to od razu nazywasz inwigilowaniem ?


Jeśli jesteś przestępcą to jak najbardziej Cię powinni inwigilować . ale jeśli uczciwie żyjesz to czym się przejmujesz ?

user
kingkong 31.183.207.158 11.05.2016

Chłopie (lub pani): czy Ty naprawdę w to wierzysz? Czy naprawdę nic nie nauczyło się to, co działo się kilka lat temu za czasów rządów tych „polityków”? Czy nie pamiętasz, że gówno za znaczenie ma czy żyjesz uczciwie czy nie? Słyszałeś o Wielkim Bracie? O dyktaturze? Naprawdę wierzysz w to co piszesz? Jeśli tak, to gratuluję Ci poczucia humoru (wisielczego).

user
andrzej 31.183.225.66 12.05.2016

Jestem dumny z Pana Marszałka Marka Kuchcińskiego, wspaniała postać, bardzo dobry kolega, ci nieudacznicy, co obrażają Pana Marszałka są bardzo zazdrośni i zawistni, nie potrafią uszanować Wybitną Postać, rodowitego Przemyślanina, który pierwszy w historii jednego z najstarszych polskich miast osiągnął tak wysokie zaszczytne stanowisko. Niech Bóg Błogosławi Pana Marszałka, Jego Bliskich i Przyjaciół.

user
darek 94.40.44.230 12.05.2016

fajnie że pis robi porządki tak trzymać

user
amstaff 178.43.113.85 12.05.2016

Tytuł powinien brzmieć "Podkarpacie przeprasza za zaKODowanych debili". Tylko idiota może popierać to złodziejskie bydło z PSL, PO i jej Nowoczesnej przybudówki. Pomijam już fakt, że zwolennicy poprzedniej ekipy rządzącej zarządzający różnymi firmami nakłaniali swoich podwładnych do wyjazdu na tę manifestację. Mało tego. Niektórym oferowano transport, 50 zł i obiad, byle tylko pojechali protestować. I nie trzeba być zwolennikiem PiSu, żeby nie popierać KODu i PO czy jej dziecka, Nowoczesnej. Wystarczy myśleć samodzielnie a nie pozwalać robić sobie papkę z mózgu przez GW, Lisa czy inne media i ludzi, którym koryto się skończyło.

user
kasander 31.183.243.114 19:27:04 13-05-2016

>>Tylko idiota może popierać to złodziejskie bydło z PSL, PO i jej Nowoczesnej przybudówki.<<

To zdanie, jak słusznie  zauważyłeś - dobrze charakteryzuje ciebie, bo tylko idiota może nie rozumieć KOD-u. Ten spontaniczny ruch wcale nie jest za PO-PSL - to każdy rozgarnięty wie.

To ruch przeciwko PiS, uzurpującego sobie łamanie prawa z racji 19% głosów w wyborach.

user
mk 91.193.208.124 12.05.2016

"Marsz zorganizował wspomniany KOD oraz partie opozycyjne: PO, .Nowoczesna i PSL. Wzięli w nim udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Związku Nauczycielstwa Polskiego i mniejszości seksualnych."  


"Dołączyły również, osoby niepełnosprawne, seniorzy,"

  NO WŁAŚNIE , SENIORZY , CZYLI BYLI DECYDENCI , KTÓRZY ZOSTALI POZBAWIENI CZĘŚCI Z REGUŁY  BARDZO WYSOKICH EMERYTUR CZY RENT.  LUDZIE , KTÓRZY KIEDYŚ LUB OBECNIE SĄ ODSUWANI OD  ŚWIETNYCH / GDY JESZCZE "PRACUJĄ"/ ,  POSAD , GDZIE NIEWIELE SIĘ ROBI  , ALE ZA TO WIELE SIĘ KASUJE . NO TO JAK MOŻNA SIĘ DZIWIĆ ,ŻE BĘDĄC ODSUNIĘTYM OD PRZYSŁOWIOWEGO KORYTA , NIE ZACZNĄ KWICZEĆ , RYCZEĆ. DOTYCZY TO RÓWNIEŻ ICH TZW. "LATOROŚLI " , NO BO JEŚLI ZNAJOMI NIE BĘDĄ DECYDENTAMI , TO JAK ZAŁATWI SIĘ CÓRECZCE LUB SYNKOWI  ŚWIETNĄ POSADĘ ?  ZOSTAJE WTEDY TYLKO I WYŁĄCZNIE EMIGRACJA  ZA CHLEBEM    LUB ŚMIECIÓWKA  ZA 10 PLN  NA NOCNE ZMIANY  ,  ZA  PSIE PIENIĄDZE . A PRZECIEŻ ONI DO TAKIEJ HARÓWKI NIE PRZYWYKLI .  NO BO JAK  UTRZYMAĆ DROGIE SAMOCHODY / JAGUARY  MERCEDESY , VOLVA/ ,.? JAK UTRZYMAĆ REZYDENCJE CZY CHOĆBY "SKROMNE WILLE"  ?  ONI TEGO NIE CHCĄ , INNI MUSZĄ I MOGĄ , ALE RASA  "PANÓW  " , NIE   ,NIGDY NIE . ZAWSZE ZOSTAJE  MOŻLIWOŚĆ  POSKARŻENIA SIE DO EUROKOŁCHOZU  NA BRAK " DEMOKRACJI"    GDYBY TAK POSTĘPOWAŁA OPOZYCJA , TO MÓWILIBY WPROST ,ŻE NIE UMIEJĄ PRZEGRYWAĆ , ALE IM TYLKO CHODZI O  EGZEKWOWANIE  SKUTKÓW TZW" MINY PUŁAPKI  " W POSTACI MIANOWANYCH NA 9 LAT SĘDZIÓW  TK . MYŚLELI  I WIEDZIELI ,ŻE WYBORY  3-CIE  /  SAMORZĄDOWE W  2014  , PREZYDENCKIE  W 2015  NA WIOSNĘ I JESIENIĄ  PARLAMENTARNE/  PRZEGRAJĄ , WIĘC ,ŻEBY NIE DOPUŚCIC DO NIEKORZYSTNYCH DLA SIEBIE ZMIAN   MIANOWALI  ODCHODZĄC  AŻ 6 / SZEŚCIU/ WSPOMNIANYCH SĘDZIÓW , LICZĄC ,ŻE CI ZABLOKUJĄ  KAŻDĄ NIEKORZYSTNA DLA NICH DECYZJE , USTAWĘ PARLAMENTU. . I TAK  KAŻDA USTAWA BĘDZIE ODRZUCANA I PO 4 LATACH , NA KONIEC KADENCJI OBECNEGO RZĄDU POWIEDZĄ" A  WIDZICIE    ,ONI PRZECIEŻ NIC NIE ZDOŁALI ZROBIĆ ". A LUDZIE , JAK LUDZIE  MOGĄ  UWIERZYĆ W TAKIE BREDNIE  . I OTO WŁAŚNIE  Z  TYM TK CHODZI .