Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl, Medyka
Kontrabanda w podłodze
Podczas dwóch kontroli celnicy z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce wykryli 3660 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
fot. serwis IC Przemyśl
Kierowcy, którzy przemycali papierosy w skrytkach swoich samochodów, stracili towar i pojazdy.

4 bm. w godzinach porannych na przejście graniczne w Medyce wjechał samochód marki Hyundai na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusz Służby Celnej, który odprawiał pojazd, zauważył, że prawdopodobnie podłoga samochodu jest przerobiona, dlatego skierował go do budynku kontroli szczegółowej. W jej trakcie funkcjonariusze znaleźli 2840 paczek papierosów. Przeciwko 30-letniemu kierowcy wszczęto postępowanie karne skarbowe, dodatkowo celnicy zajęli samochód oraz wystąpili do strażników granicznych o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do swojego kraju, co też stało się faktem. Przez najbliższe 3 lata nie będzie on mógł wjechać do UE. Tego samego dnia około godziny 12 kontrolerzy udaremnili kolejną kontrabandę. Po prześwietleniu auta promieniami rtg. odkryli przemyślnie skonstruowaną skrytkę, wypełnioną 820 paczkami wyrobów tytoniowych.

fot. serwis IC Przemyśl
Papierosy ukryte w skrytce konstrukcyjnej znajdującej się w podłodze samochodu.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Mmmm 185.69.144.169 11.05.2016

Czy to jedyne tematy do opisywania ? Moze czas zmienic nazwe na kronike przemytu. Nic szczegolnego i szokujacego. Takie rzeczy dzieja sie na kazdej granicy panstwa. Analogicznie postepujac trzeba zaczac pisac o tym ze policja zatrzymala kierowce , ktory przekroczyl predkosc w terenie zabudowanym o 50 km co zaskutkowalo zatrzymaniem prawa jazdy. Szukanie afer na sile.

user
jhgfdsa 31.174.145.134 12.05.2016

Czy ktoś się orientuje kto robi prywatną plażę na żwirowni w Przemyślu i dlaczego to nie miasto tylko prywaciaż , nie ma żadnej tablicy informacyjnej .

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium