Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Region
Podkarpaccy policjanci przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży
Policjanci z garnizonu podkarpackiego wzięli udział w szkoleniu, które odbyło się 9 maja.
fot. KWP Rzeszów
Policjanci przygotowywali się również do przeprowadzenia szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla wolontariuszy i osób duchownych w swoich powiatach.

Podczas szkolenia zorganizowanego w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze uczyli się m.in. o zagrożenia, jakie mogą wystąpić w trakcie organizacji uroczystości kościelnych oraz o zasada postępowania w przypadku podejrzenia zagrożeń terrorystycznych. Policjanci przygotowywali się również do przeprowadzenia szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla wolontariuszy i osób duchownych. Dowiedzieli się, jakie podstawowe informacje powinien posiadać wolontariusz ŚDM. Uczyli się o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych, bezpiecznego zachowania w trakcie korzystania ze środków komunikacji elektronicznej, a także o zasadach dbania o bezpieczeństwo starszych osób.
Szkolenie przeprowadzili specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wzięli w nim udział policjanci komend powiatowych i miejskich z terenu Podkarpacia, którzy końcem maja rozpoczną cykl szkoleń dla wolontariuszy i osób duchownych w swoich powiatach.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium