Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Region, Medyka, Siedliska
Chcieli pamiątkowe zdjęcie. Odpowiedzą za wykroczenie
Tylko w ciągu jednego dnia sześć osób przekroczyło nielegalnie granicę Polsko – Ukraińską, żeby zrobić sobie zdjęcie z ukraińskim słupkiem granicznym.
fot. serwis BiOSG

Do incydentów doszło w minioną niedzielę. Przed południem zatrzymano dwoje młodych ludzi, którzy pomimo widocznych tablic informacyjnych przekroczyli granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem.  – Zatrzymana przez funkcjonariuszy para dwudziestoczterolatków, przyznała się, że przekroczyli nielegalnie granicę, aby zrobić pamiątkowe fotki przy ukraińskim słupku granicznym – relacjonuje Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. – Czyny takie  stanowią wykroczenie zgodnie z przepisem artykułu 49a § 1 k.w. i grozi za nie kara grzywny.

Kilka godzin później na podobny pomysł wpadli turyści w rejonie góry Kińczyk Bukowski w Bieszczadach oraz para zwiedzająca Fort w Siedliskach. Za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przebywanie w pasie drogi granicznej wszyscy zatrzymani zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie od 50 do 100 zł.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
wow 88.69.56.136 06.05.2016

Czyli kolejny raz szeroka opinia publiczna i wąskie grono łyso-narodowe dowiedziało się że tam jest Ukraina a nie Polska od zawsze i na zawsze

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium