Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl, Bachórzec
Spłonął magazyn z odzieżą używaną. Trwa szacowanie strat
Jedynie zgliszcza pozostały z magazynu w miejscowości Bachórzec w gminie Dubiecko. Spłonęła składowana w nim odzież używana. Policja wszczęła śledztwo zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.
fot. zbiory własne
W działaniach uczestniczyło prawie 30 strażaków z ochotniczej i zawodowej straży pożarnej. Pożarem objęta została powierzchnia ok. 1400 metrów kw.

Pożar wybuchł w nocy z 1 na 2 bm. Kiedy około godziny 2 pierwsi strażacy przyjechali na miejsce płomienie wznosiły się wysoko ponad zabudowania. Pod wpływem wysokiej temperatura konstrukcja dachu wraz z pokrywającą go blachą runęły do wnętrza magazyny, co tylko utrudniło prowadzenie działań gaśniczych.  Te zakończyły się dopiero w poniedziałkowe, późne popołudnie. 

– Trudno powiedzieć, co było źródłem ognia – przekonywał jeden z pracujących tam ratowników. – Obecnie nie sposób nawet stwierdzić skąd zaczął się rozprzestrzeniać – dodał.

W akcji brali udział strażacy z zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatów: przemyskiego i rzeszowskiego. W sumie ok. 30 osób.  Wsprał ich samorząd gminy Dubiecko, który nie tylko zapewnił żywność dla ratowników, ale również zadysponował koparko-spycharkę niezbędną przy usuwaniu gruzowiska.

Objęte pożarem murowany magazyn to pozostałości po tzw. starym dworze wchodzącym w skład majątku rodziny Krasickich. Po II wojnie światowej został przejęty przez państwo. Stworzono tam PGR, w którym umieszczono chlewnię. Później w zabudowaniach funkcjonował tartak.

Obecnie w Bachórcu pracuje policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ozzman 94.40.75.12 03.05.2016

Szkoda, ponieważ na tych lumpexach można fajne ciuchy nabyć i to w smie za grosze i dodatkowo te ciuchy z lumpexów są dużo bardziej fajowskie niż z normalnych sklepów....

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium