Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl
Mariusz Zamirski dyrektorem II LO
Do bardzo nieoczekiwanych rozstrzygnięć doszło podczas ogłoszonych przez prezydenta miasta Roberta Chomę konkursów na stanowiska dyrektorów przemyskich placówek oświatowych różnych szczebli. Nowych szefów będzie miało II Liceum Ogólnokształcące i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1.
fot. zbiory własne
Dotychczasowy naczelnik Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu Mariusz Zamirski został dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.

Konkursy odbyły się jednego dnia – 29 kwietnia br., a dotyczyły czterech placówek oświatowych: Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II, Przedszkola Miejskiego nr 14 im. Czytelników Życia Przemyskiego przy ul. Borelowskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego przy ul. Glazera oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Kopernika (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
33 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
absolwent 62.93.46.77 04.05.2016

bida z nędzą w II LO!!! zmieniało to co jest dobre! kolejne układy?!

user
IILO 31.183.206.96 11:44:27 06-05-2016

Bez przesady!!!Pozyjemy ..zobaczymy!!!

user
jaga 83.28.69.100 04.05.2016

Zmiana w SOSW Nr 1 to totalna porażka. Pani DWI kompletnie nie nadaje się na dyrektora tej placówki. Zadziałały układy i tzw. "dobra zmiana". 

user
pryszcz 83.31.122.52 14:30:08 04-05-2016

ojtam ojtam sie nie nadaje. przecie to zona radnego co mieszka w zurawicy a uwaza ze mieska w przemyślu/


user
cyber 81.161.203.104 21:25:16 04-05-2016

mam twoje ip i wiem, gdzie pracujesz, hahahahah

user
niezadowolona 185.25.123.151 04.05.2016

Szkoda wielka....dyrektor robił dużo dobrego dla uczniów, wszyscy go lubili i znał się na swojej pracy. W dodatku był NAUCZYCIELEM więc znał się na pracy w szkole.

user
Ala 31.183.234.61 17:13:35 04-05-2016

Pan Zamirski to też nauczyciel z wieloletnim stażem i na pewno zna się na prowadzeniu szkoły.

user
ela 31.183.206.96 11:46:04 06-05-2016
Zgadzam sie calkowicie z Alą!!!
user
absolwent 5.172.233.85 04.05.2016

Pan Choma i Pan Zamirski to rodzina przeciez..

user
aaa 81.161.203.151 13:00:11 06-05-2016

jaka?


user
anka szklanka 31.183.209.44 04.05.2016

Okazuje się,  że nie liczą się kompetencje i umiejętności i wiedza ale układy partyjno-rodzinne....cóż polityka....

user
Zbulwersowany 79.139.92.64 04.05.2016
II LO miało wspaniałego dyrektora, który dbał o wizerunek tej szkoły jak nikt inny i mówię to jako absolwent tej szkoły. Dzięki poprzedniemu Dyrektorowi z dumą mówiło się do jakiej szkoły się uczęszcza. Wynik tego konkursu jest co najmniej żenujący. Po raz kolejny Prezydent miasta udowadnia w jakim kierunku "rozwija" się Przemyśl. Nie pozdrawiam i utwierdzam się w przekonaniu, że podjąłem dobrą decyzję aby wyjechać z tego miasta mimo iż mam do niego ogromny sentyment to jest notorycznie niszczone przez nieudolne władze. Pan prezydent może powinien najpierw zająć się drogą przy ul. Mickiewicza,Dworskiego czy Wilsona bo za czasów Imperium Rzymskiego był lepsze niż teraz na tych ulicach
user
dd 89.188.222.251 04.05.2016

Jak głosowaliście TAK macie

user
ja 178.43.110.52 04.05.2016

Panie Dyrektorze,wielki szacunek dla Pana.Żal,że tak dobrych dyrektorów  się nie szanuje.Rodzice i  uczniowie są z Panem.

user
polak 83.31.37.189 04.05.2016

macie siunki chomę i co wiecej  chcecie  on wam jeszcze z Ukrainy przywiezie   w nastepnej kadencji   szefów

user
też absolwent 31.183.240.210 04.05.2016

Ten zamirski to widać spec nad spece, na wszystkim się człowiek zna i to tak dogłębnie, że wszelakim instytucjom miejskim szefować może. A tak serio to ja już nic z tego qwa nie rozumiem.

user
kolejna szkoła do likwidacji 46.135.45.7 04.05.2016

Choma z miasta zrobił prywatny folwark!!! Powinni oglosic konkurs na nieudacznika w przemyskim urzedzie, cesarz podjum miałby  na bank. A tak na marginesie to co za idiota nazwał przedszkole im. Czytelników Życia Przemyskiego. Czyżby nasz cesarz?  

user
mk 91.193.208.124 04.05.2016

Wszyscy tak bardzo " narzekają" A gdyby to tak  odwrócić całą sytuacje ,  to znaczy gdyby to ktoś tydzień , dwa temu przeprowadził sondaż , ankietę - nazwa nieistotna, na temat , "jak oceniasz dyrektorów  wspomnianych placówek oświatowych" , których teraz tak bardzo bronicie . Czy odpowiedzi  byłyby takie same  lub podobne jak dzisiaj? Bardzo , ale to bardzo wątpliwe. Więc jaki z tego wniosek ? Chyba taki ,że  w odpowiedziach dominuje  - nie pierwszy raz - chęć dokopania  , wdeptania  w przysłowiowa ziemię .

user
uczen2lo 94.40.75.12 19:00:30 04-05-2016

Murem  stanąłbym za Panem Pichem

user
:) 195.117.119.188 23:11:31 04-05-2016

Myślę, że wszyscy, którzy mieli jakikolwiek kontakt z Panem Pichem mogliby stanąć za nim murem.  Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Więc nie mogę się zgodzić z tym, że ktokolwiek potrafiłby źle wypowiedzieć się wobec wykonywanej przez niego pracy, która niewątpliwie nie należała do najłatwiejszych. Należą mu się brawa za to, co zrobił z IILO. Szkoda, że miasto kolejny raz udowadnia, że nie ma co tu robić bez znajomości. 

user
uczen2lo 94.40.75.12 04.05.2016

Jestem uczniem 2 lo i z przykroscią przyjąłem  wiadomość  o odejściu Pana Picha. Jest on świetnym dyrektorem. Wydaje mi sie ze jest to decyzja polityczna, gdyż Pan Pich na lekcjach historii starał się w bezstronny  sposób oceniać historie,  bez zbędnego patosu. Będzie mi brakować lekcji z Panem.

user
pilkarz 146.90.172.57 04.05.2016

Znalem Zamirskiego ale ojca tego kolesia co skacze z posady na posadę . Stary Zamarski był porządnym człowiekiem i harcerzem który przyjmował petentów na starym Czowaju (przystani)  . Takich ludzi jak senior Zamarski już nie ma ale synek sukinsynek to mu się udał

user
elzu 185.25.123.129 04.05.2016

Ciekawew gdzie wyląduje alik;)

user
Półzamoyski 31.183.255.229 05.05.2016

Hej następni dyrektorzy szkół i ośrodków specjalnych w następnym roku kolej na was!!!!

Hej dyrektorze Zamirski kto autorem? "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie".

user
patryk 178.43.93.170 05.05.2016

a kto teraz dyrektorem Hali i wyciagu narciarskiego.

user
obserwator 46.76.134.244 12:27:56 05-05-2016
się wyjaśni jak podadzą kto będzie...ten stołek czeka na kogoś bliskiego
user
obserwator 46.76.134.244 05.05.2016
Niczym się nie różnią od poprzednich ekip. To kpina, żeby dobrzy ludzie musieli odchodzić w takiej atmosferze zastraszenia i paszkwili. To podzięka za wieloletnią służbę placówce państwowej - ponadprzeciętną służbę i ponadprogramową. Stanowiska dla żon, szwagrów etc. i nie ważne, że ktoś był bardzo dobry na tym stanowisku. SOSW nr 1 w Przemyślu bardzo długo będzie czekać na godnego następcę dotychczasowego dyrektora. Szkoda wszystkich podopiecznych, przede wszystkim ich...apeluję o pilne śledzenie poczynań nowej Pani Dyrektor
user
przem. 83.31.98.242 06.05.2016

Hm , co tu mądrego napisać , a więc dobra zmiana . Myślę że zamiast biadolić że szkoda pana Dyrektora Picha  (miły człowiek) rodzice i uczniowie szkoły powinni zasypać i to dosłownie tak Ministerstwo  Oświaty jak i Kuratorium w Rzeszowie pismami , e - meilami i SMS -sami celem przyjrzenia  się  raz jeszcze tego rodzaju konkursowi i dlaczego wygrywa jakiś wieczny trener , dyrektor MOSIR-u , a nie porządny , kompetentny długoletni lubiany przez młodzież dyrektor. Jeśli  ludzie w Przemyślu będą nadal  srali w pory przed takimi konkursami to niech będą pewni że inne konkursy będą tak lub podobnie wygrywane na zasadzie t.k.m. Jeśli nie , to będą mieć właśnie takich dyrektorów - skoczków . Tyle w temacie. A Chomę należy rozliczyć nie z konkursów lecz z inwestycji którymi "zasypał" Przemyśl , zmniejszenia bezrobocia ,  kina ,  basenu otwartego , hali sportowej , ukończenia "zielonego rynku" , z budy -wiaty na zjeździe narciarskim , z pieniędzy które pakuje miasto corocznie na deficytowy zjazd i wyciąg i innych obiecanek cacanek  którymi łatwo operował przed każdymi wyborami. A Przemyśl śpi , jacy wyborcy taka władza.

user
ha 178.42.225.190 07.05.2016

No i juz po Liceum.Ten pan to tylko umie wszystko rozpiepszac,a na zastepce powinien powołac od zaraz Osiadacza-bardzo madry człowiek

user
przemyślanin 31.183.238.10 20:54:10 09-05-2016

Pana Osiadacza zostaw w spokoju. Teraz  stara się naprawić POSiR tak to nie żart!! ale miłościwie panujący mu nie pozwala no bo jak był by lepszy od kuzynka który jak by mógł to by kazał pracownikom płacić za to że do roboty przychodzą Jest dobry dla pracowników chce coś NAPRAWDĘ ZROBIĆ DOBREGO DLA HALI ALE PRACOWNICY BOJĄ SIĘ ŻE GO SKASUJE TEN CO RZĄDZI CAŁYM MIASTEM BO ZA BARDZO SIĘ STARA NAPRAWDĘ GOŚĆ OKAZAŁ SIĘ SPOKO!!! WCZEŚNIEJ NIE MÓGŁ SIĘ WYCHYLIĆ DLATEGO PROSZĘ ZOSTAWCIE GO W SPOKOJU!!!!

user
Krystyna Pawłowicz 87.239.222.32 10.05.2016

 Jarosław Polskę zbaw! Robert Przemyśl zbaw ! Mariusz II LO  zbaw!

user
Uczennica 2 LO 94.254.177.104 12.05.2016

Pan Pich jako dyrektor pedagog jest kimś nie zastąpionym. Jego podejście do różnych sytuacji nienaganne. Wielu innych pedagogów takich hak on mogłoby by się od niego uczyć. Jest wspaniałym człowiekiem i będzie nam go jako dyrektora brakować. 

user
rodzic 78.10.208.173 16.10.2016

imo bardzo w porządku gość, mój syn uczęszcza do "drugiego" i nie mam do p. Zamirskiego żadnych zastrzeżeń, dobry dyrektor jak i nauczyciel wuefu ;-)

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium