Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2017, Piątek 20 października 2017 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Lubaczów
Intensywne trzy dni z tańcem w Baszni Dolnej
Z ciekawą propozycją, adresowaną do dzieci i młodzieży z Baszni Dolnej i okolic, wyszła choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Witoski” w tejże miejscowości Beata Ługowska.
fot. ze zbiorów własnych
Fragment warsztatów tanecznych na sali sportowej w Zespole Szkół w Baszni Dolnej.

Trzydniowe (6 – 8 lutego br.) warsztaty taneczne w Zespole Szkół w Baszni Dolnej udało się zorganizować dzięki przychylności dyrektor tej placówki Edyty Hass. Odzew na propozycję był ogromny. Na zajęcia zgłosiły się  dzieci oraz młodzież z kilku gmin Podkarpacia. Do Baszni Dolnej przyjechały zespoły z: okolic Stalowej Woli, gminy Stary Dzików i Horyniec-Zdrój oraz dzieci i młodzież z gminy Lubaczów. Ogółem prawie 80 osób.
Pierwszy dzień warsztatów w całości poświęcony był współczesnym i nowoczesnym formom tańca, jak również tańcowi towarzyskiemu. Zajęcia z tańca nowoczesnego i współczesnego prowadziła Magdalena Mucha – kierownik, choreograf i instruktor zespołu „Kornele” z Rzeszowa, a z tańca towarzyskiego Paulina Paszek-Kruczyńska – choreograf i kierownik zespołu tanecznego ze Stalowej Woli. Drugi dzień poświęcony był tańcom ludowym i narodowym. Te zajęcia poprowadziły Barbara Blok – długoletnia kierowniczka zespołu ,,Ostrowiacy” z Ostrowa koło Radymnna oraz Beata Ługowska – choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Witoski” w Baszni Dolnej. Na finał odbyły się pokazy i występy wszystkich grup, a całe warsztaty podsumowane zostały pożegnalną dyskotekę.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium