Życie Podkarpackie nr 8/2020 Życie Podkarpackie nr 8/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 57/2020, Środa 26 lutego 2020 r., Mirosława i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl, MAŁKOWICE
W szkole w Małkowicach wiedzą wszystko o zdrowym żywieniu [ZDJĘCIA]
Zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania, przechowywania żywności, gotowania, czytania etykiet. Ich trud i zaangażowanie zostało docenione przez organizatorów ogólnopolskiego konkursu „Przyszłość na talerzu”. W nagrodę do Szkoły Podstawowej w Małkowicach trafi zestaw do wykonywania eksperymentów.
fot. SP w Małkowicach
Uczniowie szkoły w Małkowicach z sukcesem przebrnęli przez oba etapy konkursu.

Blisko sześciuset uczniów z Podkarpacia wzięło udział w 13. edycji programu Tesco dla Szkół pod hasłem „Przyszłość na talerzu. Ich zaangażowanie zostało wyróżnione aż 5 nagrodami, które już wkrótce trafią do wybranych placówek. Na wspomnianej liście jest również podstawówka w Małkowicach, która realizowała założenia programu od marca do połowy kwietnia. Uczniowie szkoły musieli przebrnąć przez 2 etapy. Obejmowały one różnorakie zadania, m.in. tworzenie plakatów obrazujących drogę produktu od uprawy do potrawy czy projektowanie etykiet produktów. Uczniowie pracowali w grupach i samodzielnie. Jednym z grupowych zdań były szaleństwa kulinarne. – Robiliśmy szaszłyki owocowe, sałatkę, masło, musztardę i majonez – chwalą się na szkolnej stronie swoimi osiągnięciami. Dużą frajdę sprawił uczniom festiwal kulinarny, w ramach którego w szkole powstała lokalna restauracja serwująca pyszne dania. Każdy wcielił się w inną rolę: kucharza, kelnera lub klienta. Szóstoklasiści ze szkoły w Małkowicach odwiedzili też gospodarstwo rolne Janusza Herbuta, gdzie przekonali się, jak wygląda uprawa zboża i hodowla świń. Z kolei czwartoklasiści odwiedzili Młyn w Orłach, gdzie śledzili produkcję mąki. Nagrodą wywalczoną przez szkołę jest zestaw „Eksperymenty szalonych naukowców”, zawierający materiały do przeprowadzenia 10 eksperymentów i scenariusze lekcji. 

6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ozzman 94.40.75.12 30.04.2016

Ciekawe czy oprócz zerkania na chodowlę tych świń, te Bogu ducha winne dzieci musiały również patrzeć jak mordowane są te świnie czy też inne zwierzęta ?!?!

 

DZIECI PO WIZYCIE W RZEŹNI DOSTAŁY SPAZMÓW ! - FAKT.PL

user
Ozzman 94.40.75.12 30.04.2016

" Zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania''... ?!? A ja się pytam, co ma zdrowego ze zdrowym odżywianiem uwzględnianie w menu padliny bestialsko pomordowanych świń czy też innych zwierząt ?!?! Jeżeli te niewinne, nieświadome dzieciaki chcecie karmić mięsem, to dawajcie im może psie truchło, bo zdrowsze, a może inaczej - mniej szkodliwe - gdyż żadne mięso nie jest pożądane i zdrowe dla cywilizowanej ludzkiej istoty.

 

YOUTUBE.COM - 5 POWODÓW BY ZJEŚĆ SWOJEGO PSA

user
Ozzman 94.40.75.12 30.04.2016

YOUTUBE.COM - WŁOCHATY - ZJEDZ DZIECKO

user
Ozzman 94.40.75.12 30.04.2016

YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE (PL)

user
Ozzman 94.40.75.12 30.04.2016

YOUTUBE.COM - TEN CHŁOPIEC NIE CHCE JEŚĆ MIĘSA BO...

user
oZZMAn 94.40.75.12 30.04.2016

"Dawno już wiadomo że mięso to trucizna, a ty wkładasz ją do ust twojego dziecka. Rad posłuchaj rzetelnych i uczciwych lekarzy, jedz więcej fasoli, zbórz i warzyw.. i tak jak ja bracie...''

 

YOUTUBE.COM - JANUSZ REICHEL - NIE JEM MIĘSA

nr 8/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium