Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Zarzuty za handel marihuaną [ZDJĘCIA, WIDEO]
Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszeli mężczyźni, których na polecenie Prokuratury Okręgowej w Przemyślu zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.
fot. policja.pl

Policjanci zatrzymali 17 osób związanych ze środowiskiem przemyskich pseudokibiców, podejrzanych o handel narkotykami.  Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą, zajmującą się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego. Znaczne ilości amfetaminy i marihuany trafiały głównie do  miejscowych  pseudokibiców.

Policjanci CBŚP z Rzeszowa wspierani policjantami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie i funkcjonariuszami KWP w Rzeszowie oraz KMP w Przemyślu  w wyniku prowadzonych działań zatrzymali na terenie Przemyśla 14 członków szajki. W sumie aresztowano 17 osób związanych z tym nielegalnym procederem.

W trakcie przeszukań policjanci CBŚP współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej wykorzystując również psy wyszkolone do wykrywania narkotyków.

Policjantom udało się także ujawnić ok. 70 l spirytusu bez polskich znaków akcyzy, niewielkie ilości narkotyków, fałszywe dokumenty tożsamości i maczetę. 

Po zakończeniu czynności prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie od 1 tysiąca do 10 tysięcy złotych, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Podejrzani – w wieku od 18 do 41 lat – usłyszeli zarzuty:  udziału w zorganizowanej grupie przestępczej,  posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach. Grozi im nawet 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Prezentowane materiały (zdjęcia, wideo) pochodzą z serwisu policja.pl.
fot. policja.pl
fot. policja.pl
fot. policja.pl
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
obserwator 185.18.135.153 30.04.2016

Dlaczego nie napiszecie, ze to kibice polonii przemyśl i wisły kraków??

user
Szczery 83.24.80.160 04.05.2016

A gdzie te znaczne ilości ??

user
q 94.40.44.230 06.05.2016

naprawdę wielki sukces,propaganda musi być bo ilości maryśki znikome... płakać czy śmiać się bo już sam nie wiem...

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium