Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl, Ostrów
Policja poszukuje sprawcy znęcania się nad psem [wideo]
Porzuconego psa odnalazł w sobotę popołudniu, niedaleko swojego domu mieszkaniec Ostrowa k. Przemyśla. Oprócz łańcucha, zwierzę miało przywiązaną do tylnych łap metalową linkę, która je pokaleczyła.
fot. Paweł Bugira

Pies musiał przebywać w takich warunkach przez kilka, a może nawet kilkanaście dni. – Widziałem go kilka dni temu, ale myślałem, że to jeden z wielu psów, które się błąkają. Dzisiaj zobaczyłem, że siedzi przy ogrodzeniu. Chciałem go odstraszyć, ale nie reagował. Wtedy zorientowałem się, co się stało – relacjonuje mieszkaniec Ostrowa.

Na miejsce przyjechał Radosław Fedaczyński, który zabrał zwierzę do lecznicy weterynaryjnej „Ada”. Sprawą zajęła się również policja.  Sprawcy znęcania się nad zwierzęciem grozi 3 lata pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie przemyska Policja coraz częściej otrzymuje sygnały dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Niestety, ciągle jeszcze zwierzęta traktowane są jak przedmioty, które nie odczuwają bólu i cierpienia. Tymczasem znęcanie się nad zwierzętami jest karalne. Artykuł 35 Ustawy z 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt stanowi, że „kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów /ustawy/ podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca czynu (…) działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mn 83.13.180.178 15.02.2015

Mam nadzieję i głęboko wierzę w to, że karma wróci i ścierwo ludzkie, które dopuściło się tego okrucieństwa doświadczy w kiedyś podobnych cierpień. Podobno nie wolno nikomu życzyć źle, ale biorę to na klatę – i tego właśnie bydlaku ci życzę.

user
vales 31.182.83.22 15.02.2015

Czy ludzie już naprawdę spadli na psy ? Zero litości , współczucia , brak granic , zwyczajna znieczulica. I jak my mamy wierzyć drugiemu czlowiekowi


user
vales 31.182.83.22 15.02.2015
Sam miałem przypadek że nie miałem jak zostawić ślicznego psa w domu z płaczem odwiozłem do schroniska . Żal mi było ale musiałem wyjechać i nie zapomnę tego wzroku psa . Ryczałem jak dziecko ale nie zostawiłem przywiązanego do drzewa lub w lesie
user
Agata 83.28.99.237 15.02.2015
Szkoda słów dla tego drania .Dzięki Panu , który wezwał fachową pomoc i oczywiście Panu Fedaczyńskiemu .Jesteście WIELCY !
user
maximus 31.182.80.90 15.02.2015

No i co z tego, że piszecie o znęcaniu się nad psami, skoro, jak widać oprawców wcale nie ubywa ( w minionym tygodniu pies z Wilcza, teraz z Ostrowa). Nawet jak właściciela złapią (a w tej sprawie z Wilcza jest przecież wiadomo kto był katem), to co z tego, jeśli mafia w togach co najwyżej wyrok w zawiasach parchowi zaserwuje. A dla takiego elementu wyrok w zawiasach to żaden wyrok.  Przydałaby się jakaś bojówka mścicieli, którzy p........y parę żeber takiemu zwyrodnialcowi tuzież w....i kilka zębów, to może inne wiochmany choć trochę by się bały tak swoje burki katować.

user
fgj 178.43.101.135 07.03.2015

wiem z zycia ze wsiury nie maja poszanowania dla zwierzat a tego gnoja powinno sie utylizować dla dobra społeczeństwa!! to sa wyniki BRAKU praw dla zwierzat do ich ochrony!!!! obecne sa fikcja bo sa znikome, musi sie zmienić prawa dla zwierzat na takie ze taki bydlak wsiowy dostalby 10 lat paki i to jest wtedy zdrowe inaczej nadal takie gnoje będą bezkarni, NIE wolno przechodzić obojętnie obok dreczenia i znacania sie nad zwierzętami!!!!!!!!!!!!!! zawsze reagujcie

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium