Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Mieszkanka Kmieci na okna poczeka dziesięć lat
Na wymianę stolarki okiennej lub zwrot kosztów remontu wykonanego we własnym zakresie członkowie Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czekają latami. Jest regulamin. Nie ma uproś – oto dewiza spółdzielni. Czy aby słuszna? Nie zgadza się z nią m.in. 71-letnia właścicielka mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej.
fot. Aleksandra Białoń
71-letnia pani Leokadia mieszka przy Grunwaldzkiej 121 od 1974 roku. Od 12 lat czeka na wymianę okien, które są w opłakanym stanie. W perspektywie ma co najmniej jeszcze 10 lat marznięcia i mordowania się ze zdezelowaną stolarką.
fot. Aleksandra Białoń
– Szpary pomiędzy ramą a framugą sięgają kilku centymetrów – skarży się przemyślanka.

Okna u mieszkanki Kmieci sypią się. Wielokrotnie malowane, kitowane, nie domykają się, są zdezelowane. Kobieta zatyka je w zimie szmatami, zasłania kocami. – Nie jestem za plastikiem. Mówiłam w spółdzielni: dajcie mi stolarza, niech okna naprawi. Mogę je rozkręcać do mycia, byleby były szczelne – deklaruje przemyślanka. Parę lat wstecz, gdy mąż pani Leokadii, cierpiący na gościec, Parkinsona, po wylewie krwotocznym wymagał rehabilitacji, ale i cieplarnianych warunków, ubiegała się w spółdzielni o wymianę przynajmniej okna balkonowego, przy którym leżał chory. Nie doprosiła się (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Dżordżo 94.40.75.12 28.04.2016

!?!?!?!?!?!

user
Ozzman 94.40.75.12 28.04.2016

No bo karakany z PSM przecież mają ważniejsze sprawy na głowie np. gdzie by tu jeszcze namierzyć jakieś drzewa tudzież krzewy, a potem je wyciąć ewentualnie okaleczyć i sprofanować pod płaszczykiem tzw. zabiegów pielęgnacyjnych... No nie ?!?

user
zbych 94.40.44.231 29.04.2016

Zważywszy na fakt, że wiceprezesem PSM-u jest mega cham i prostak (a to ta miernota decyduje o takich rzeczach jak wymiana okien) ta Pani pewnie nigdy nie doczeka się wymiany stolarki okiennej. Ludzie sami są po trosze sobie winni, bo tolerują tego prostaka, nie żądają zmiany na stanowisku drugiego w hierarchii człowieka tej spółdzielni a on tylko umacnia się w wierze, że jest niezatapialny.

user
pracownik PSM 31.183.216.108 18:09:07 29-04-2016

To prawda, osobnik funkcjonujący pod nazwiskiem mgr inż. Tadeusz Sobol w randze wiceprezia tego bajzlu powinien raczej świnie pasać a nie z ludźmi mieć do czynienia.  Szkoda że prezes PSM nie pozbędzie się tego ćwoka, bo psuje mu i tak nie najlepsze już imię spółdzielni, którą włada. A Pani z artykułu raczej szans nie ma w starciu z Sobolem.

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium