Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Na rowerach wokół Polski, czyli zwariowany projekt Uli i Zuzi [WIDEO]
Miłośników turystyki rowerowej z pewnością zainteresuje informacja, że w piątek, 22 kwietnia, w Przemyślu gościć będą autorki projektu podróżniczego i edukacyjnego pod hasłem „Rowerowy Dom Kultury”. Przemyśl będzie jednym z przystanków na mapie ich rowerowej wyprawy wokół granic Polski.

Jak podkreślają na swojej facebookowej stronie promującej projekt janimatorki Ula Ziober i Zuza Kubiak – w tej wyprawie nie chodzi o żaden wyczyn ani rekord. Dziewczyny na rowerach pokonują obraną trasę wokół granic Polski, liczącą prawie 4 tys. km, spotykając się po drodze z mieszkańcami przygranicznych miejscowości. Prowadzą warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci i dorosłych, wykorzystując do tego wywodzącą się z Japonii metodę kamishibai, polegającą na opowiadaniu historii z użyciem kartonowych plansz z ilustracjami oraz drewnianej skrzyni, która przypomina marionetkowy teatr. Spotkania będą też okazją do inspirujących rozmów z dorosłymi.

Przyświeca im szczególny cel. Autorkom pomysłu chodzi o to, by wspólnie z mieszkańcami przygranicznych miejscowości odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące granic: tych pomiędzy państwami i tych, które rodzą się w ludzkich głowach. W trakcie podróży chcą się dowiedzieć, jak to jest mieszkać na granicy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Efektem ich podróży będzie film oraz książka.  "Chcemy dzielić się z ludźmi swoimi doświadczeniami z podróży po świecie, ale także wysłuchać ich obaw, lęków, a nawet pretensji. Chcemy rozmawiać"  - piszą na swojej stronie. Z przemyślanami autorki projektu spotkają się w Muzeum Historii Miasta w najbliższy piątek, 22 kwietnia, o g. 14.30. Zapraszamy!

fot. materiały organizatora
Dziewczyny na trasie.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
men 31.183.232.97 20.04.2016

Super pomysł dziewczyny

user
efdg 31.175.205.137 20.04.2016

a papu kto da 

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium