Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl, Weremień
Podopieczni naszej fundacji wrócili z zimowiska
– Pobyt w Weremieniu był wspaniały. Przywitała nas cudowna zimowa pogoda, która utrzymywała się przez cały tydzień. Codziennie mnóstwo atrakcji. Nikt nie miał prawa się nudzić i nikt się nie nudził. Wiele dzieci bardzo żałowało, że zimowisko trwało tak krótko – powiedziała po przyjeździe z Bieszczadów kierowniczka zimowiska Barbara Mrożek.

Zimowisko, które trwało od 31 stycznia do 7 lutego br., było owocem 7. Charytatywnego Gwiazdkowego Turnieju Piłki Nożnej (14 grudnia 2014 r.). To wówczas, podczas imprezy w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zbieraliśmy pieniądze na feryjny wyjazd dzieci z niskouposażonych rodzin w Przemyślu. Dzięki fantastycznemu – po raz kolejny – odzewowi sponsorów i mieszkańców miasta udało się zebrać 18 tys. 738 zł 31 gr.

25-osobowa grupa dzieci w wieku od 7 do 12 lat wyjechała do Ośrodka Wypoczynkowego „Lesko-Ski” w Weremieniu w sobotni poranek, 31 stycznia br. Pod czujnym okiem kierowniczki zimowiska Barbary Mrożek oraz opiekunów – Grażyny Rudnickiej i Piotra Jastrzębskiego – mieli przede wszystkim dobrze się bawić i miło spędzać wolny czas.

Program tygodniowego pobytu był bogaty w atrakcje. Ogromną popularnością cieszył się oddany do użytku w lipcu 2014 r. basen Aquarius. To nowoczesny obiekt z dwiemazjeżdżalniami, kilkoma różnej wielkości basenikami czy jacuzzi. Ciekawa była także wizyta w skansenie w Sanoku i restauracji McDonald’s. W ośrodku naprzemiennie odbywały się konkursy, gry i zabawy dla wszystkich. Dzieci grały w bilard i piłkarzyki, rzucały lotką lub piłeczkami do celu. 

Nie mogło się obyć bez tradycyjnego „pasowania na kolonistę”, a także dyskoteki i ogniska z pieczeniem kiełbasek. Wspaniała zimowa aura sprzyjała organizacji kuligów, zawodów w zjeździe na sankach, lepieniu bałwana czy zgadywanki terenowej wokół ośrodka. Dla uatrakcyjnienia pobytu dzieci spotkały się z miłośniczką Bieszczadów, przewodniczką Urszulą Wałachowską i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lesku, którzy opowiadali o zasadach bezpieczeństwa w czasie wolnym od nauki. Uczestniczyły ponadto w warsztatach garncarskich, podczas których własnoręcznie wykonywały wymyślne figurki, które potem zabrały do domu.

Chcieli jeszcze zostać

– Warunki bytowe i wyżywienie były bardzo dobre. Staraliśmy się większość czasu przebywać na świeżym powietrzu. Furorę robił nowoczesny basen. Na koniec zorganizowaliśmy podsumowanie zimowiska, podczas którego dzieci otrzymały nagrody i dyplomy. Zapytałam, jak się podobało. Byli zachwyceni. Większość chciałaby jeszcze tam zostać – podsumowała Barbara Mrożek.

Podczas zimowiska grupę naszych dzieci odwiedzili przedstawiciele rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej. W sobotę, 14 lutego br., o godzinie 8.30 w magazynie „Ślizg” będzie można obejrzeć krótką relację z ich pobytu. Zapraszamy!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium