Życie Podkarpackie nr 8/2018 Życie Podkarpackie nr 8/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 53/2018, Czwartek 22 lutego 2018 r., Marty i Małgorzaty
Opublikowano
Przemyśl
Niecodzienny flash mob na przemyskim Rynku
We wtorek, 26 kwietnia, punktualnie o g. 12.00 spotkają się na przemyskim Rynku, by zaskoczyć przypadkowych przemyślan i dać im do myślenia. Inicjatorzy czytelniczej akcji „Zaczytany Przemyśl” chcą pokazać mieszkańcom, że czytanie jest trendy, a nieczytanie passé.
fot. ze zbiorów własnych
Organizatorzy niekonwencjonalnego wydarzenia „Zaczytany Przemyśl” zapraszają na przemyski Rynek 26 kwietnia (w samo południe) wszystkich, którzy lubią czytać i chcą zarażać swoją czytelniczą pasją przypadkowych przechodniów.

Za wspomnianą inicjatywą stoi społeczność przemyskiej „kantówki”, czyli Gimnazjum nr 5 oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu. Co to jest flash mob? Nic innego jak spontaniczny zryw polegający na zrobieniu sztucznego tłumu, zwracającego uwagę przechodniów. Ten  gromadzi się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkiego, dającego do myślenia zdarzenia. Nie inaczej będzie we wtorek w Przemyślu. Organizatorzy czytelniczego flash moba, gromadząc się w Rynku w samo południe z książką w ręku i zapraszając do przyłączenia się do akcji wszystkich chętnych mieszkańców, chcą w ten niekonwencjonalny sposób zarazić zachęcić lokalne społeczeństwo do czytania i sięgania po książki nie tylko od święta, ale na co dzień. Jeśli tylko macie czas, zabierzcie swoją ulubioną książkę i przyłączcie się do akcji!

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
.... 83.15.191.210 20.04.2016

samym zaskoczeniem będzie, że ktoś we wtorek o godzinie 12:00 będzie na Przemyskim rynku. 

nr 8/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Oglądasz Eurowizję?
  • Tak, zawsze
  • Nie i nie zamierzam
  • Dotąd nie, ale jeśli dostaną się przemyślanie, obejrzę