Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Region, Gmina Laszki
Seryjni włamywacze zatrzymani
Od grudnia ubiegłego roku policjanci z komisariatu w Radymnie pracowali nad ustaleniem sprawców serii włamań, do których dochodziło na terenie gminy Laszki.

Na początku grudnia nieznani sprawcy włamali się do maszyn drogowych, zaparkowanych na terenie jeden z firm. Włamywacze sforsowali zabezpieczenia wlewów do baków i ukradli w sumie 290 litrów oleju napędowego. Niedługo po tym doszło do kolejnego włamania w sąsiedniej miejscowości. Tym razem włamywacze na terenie prywatnej posesji wyłamali drzwi do budynku gospodarczego. Podobnie jak poprzednio interesował ich olej napędowy, ale niejako przy okazji zabrali dwa akumulatory i drzwi do ciągnika. W styczniu policjanci przyjmowali zgłoszenia o kolejnych włamaniach. Sprawcy odwiedzili po raz drugi teren firmy, którą w grudniu okradli z oleju, włamali się do magazynu, z którego skradli szlifierki, spawarki i inne elektronarzędzia. Znowu włamali się do stodoły, w której właściciel trzymał olej napędowy. Policjanci zabezpieczali ślady pozostawione przez sprawców, pracowali operacyjnie w terenie, aż na początku lutego doszło do zatrzymania seryjnych włamywaczy.

Z zebranych dowodów wynika, że dwaj mieszkańcy gminy Laszki (17 i 27 lat) mają na sumieniu sześć włamań, natomiast w siódmym pomagał im 23-letni mieszkaniec gminy Jarosław. Straty, jakie spowodowali, oszacowano na 12 tys. 300 zł. Na wniosek policji cała trójka dostała zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny, a o wysokości kary zdecyduje sąd.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium