Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Region, Radymno
Nie będzie likwidacji Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Głośnym echem odbił się w Radymnie pomysł likwidacji Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Ostatecznie punkt ten został zdjęty z obrad sesji Rady Miasta Radymna. – Temat podejmiemy na kolejnej. Chcę uspokoić wszystkich, że nie będzie to likwidacja, lecz przekształcenie zakładu w referat w urzędzie miasta – zapewnił burmistrz Radymna Krzysztof Roman.
fot. Mariusz Godos
Radymniański Rynek ma się stać wizytówką miasta. Swego rodzaju centrum kulturalnym, które zachęci turystów do odwiedzenia Radymna.

Najwięcej emocji podczas sesji budżetowej w Radymnie wzbudził punkt związany z zamiarem likwidacji Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Według projektu uchwały miałby on zostać zlikwidowany 30 kwietnia br. W uzasadnieniu czytamy m.in., że „(...) Po zakończeniu likwidacji zadania, jakie miał w swoim zakresie, realizował będzie Urząd Miasta Radymno. To wpłynie na możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad zadaniami, a wydatki będą realizowane sprawnie, z zachowaniem efektywnej gospodarki finansowej (...)”.


Proponowane zmiany – zdaniem władz miasta – pozwolą na odzyskiwanie podatku VAT z realizacji zadań inwestycyjnych z tytułu kanalizacji i wodociągów oraz spowodują wzrost dochodów budżetu miasta. A to przyczyni się do obniżenia zadłużenia. Argumentacja ta spotkała się ze stanowczym sprzeciwem pracowników ZGKiM. Ostatecznie punkt został zdjęty z obrad. 
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium