Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl
Przemyśl zakwitł Polami Nadziei [WIDEO]
Po raz pierwszy w Przemyślu w niedzielę, 17 kwietnia, zorganizowano akcję Pola Nadziei. Jej celem jest wsparcie powstającego Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. św. Łazarza. Ma się ono mieścić w jednym z pustych budynków po szpitalu wojskowym przy ul. Słowackiego.
fot. Paweł Bugira
Lazarycki Koncert Charytatywny na Zamku Kazimierzowskim obfitował w różnorakie występy artystyczne.
Wydarzenie rozpoczęło się w Urzędzie Miejskim od podpisania listu intencyjnego w sprawie przekazania obiektów dla stowarzyszenia Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy.

Dokument podpisali: prezydent Przemyśla Robert Choma, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Przemyślu Piotr Ciompa, prezes stowarzyszenia Zbigniew Suchowolski, wiceprezes Wiesław Morawski oraz komandor Zakonu Rycerskiego Szpitalnego św. Łazarza (Lazarytów) Jan Szmyd.

Następnie z Rynku wyruszył Marsz Żonkilowy, któremu przewodziła Salezjańska Orkiestra Dęta Augustino.

Podczas Lazaryckiego Koncertu Charytatywnego na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpili: Studio Balketowe "Terpsychora" Galyna Koval, Zespół "Koralik Mini", Zespół "Koralik Max", Zespół Pieśni i Tańca "Przemyśl", Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny "VOX IUVENTUM", Przemyski Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego, Lwowska Kapela Podwórkowa "TA JOJ" im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego, Studium Małych Form Cyrkowych pod kierownictwem Tadeusza Tłuścika, Zespół Bluesowy "Septblues", Zespół "Szarotki" Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich, Zespół Szantowy "Port Przemyśl".

Inicjatorem i organizatorem Przemyskich Pól Nadziei jest Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie. Współorganizatorami są: PCKiN Zamek, CK w Przemyślu, Fundacja W trosce o życie.
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.194.146 17.04.2016

"Masonom" z Izraela "władze miasta oddały budynki szpitala".

Jak ktoś nie wiedział o co chodziło z likwidacją tego szpitala to teraz już chyba wie.

Wielki mistrz rycerskiego i szpitalnego zakonu św. Łazarza z Jerozolimy
J.E. JAN hrabia DOBRZENSKY Z DOBRZENICZ - (jaja jak berety)

18 marca 2014
Arcybiskup Metropolita Przemyski Józef MICHALIK erygował na terenie Archidiecezji Przemyskiej z siedzibą w Krośnie „Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy

14.12.2015
Doroczne święto patronalne Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa Świętego Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenia Katolickiego odbyło się w br. w sobotę 12 grudnia w Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium” im. ks. bp. Jana Chrapka w Przemyślu przy ul. Basztowej. Przemyski samorząd reprezentowali na uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Grzegorz Hayder oraz Wiesław Morawski.
Zastępca prezydenta Przemyśla dr Grzegorz Hayder przekazał na ręce prezesa Zbigniewa Suchodolskiego grawerton od prezydenta Roberta Chomy i wspomniał o planie założenia hospicjum zakonnego w jednym z obiektów dawnego kompleksu szpitala wojskowego w Przemyślu.

17 kwietnia  2016 r.
Dokument podpisali: prezydent Przemyśla Robert Choma, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Przemyślu Piotr Ciompa, prezes stowarzyszenia Zbigniew Suchowolski, wiceprezes Wiesław Morawski oraz komandor Zakonu Rycerskiego Szpitalnego św. Łazarza (Lazarytów) Jan Szmyd.

Zarząd stowarzyszenia w Przemyślu
PREZES                             Zbigniew SUCHODOLSKI
V-ce PREZES                      Piotr SŁABY
V-ce PREZES                      ks. Paweł SAMBORSKI
SEKRETARZ                       Renata BYSTRZYCKA
SKARBNIK                          Bartosz PANEK
CZŁONEK ZARZĄDU           Wiesław MORAWSKI
CZŁONEK ZARZĄDU           Mariusz KAZNOWSKI
Źródło: http://www.lazarus.pl/

A jeszcze niedawno personel szpitala i spora część mieszkańców Przemyśla łudzili się.

user
Mar 79.187.236.250 14:28:54 09-06-2016

A może tak poczekaj na efekty pracy tych ludzi i wtedy oceniaj. Czy negujesz potrzebę powstania tego centrum czy masz jakieś informacje są to osoby które nie budzą zaufania. To jest właśnie typowa wypowiedź człowieka który sam nic nie robi a jak ktoś wyjdzie z  inicjatywą to na pewno jest to złodziej albo i coś gorszego. A może są jednak ludzie którzy robią to z przekonania nie patrząc na własny interes

user
mk 91.193.208.124 18.04.2016
"Wydarzenie rozpoczęło się w Urzędzie Miejskim od podpisania listu intencyjnego w sprawie przekazania obiektów dla stowarzyszenia Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy."      
CZYM JEST TO WSPOMNIANE "BRACTWO'? KTO ZA NIM STOI ?J  AKI JEST CEL DZIAŁALNOŚCI?

 OBECNIE W POLSCE JEST TYLE PRZERÓŻNYCH MASOŃSKICH , LIBERALNYCH  FINANSOWANYCH PRZEZ  NIE DO KOŃCA  JASNE  ORGANIZACJE ,ŻE JAKKOLWIEK BY NIE   NA NIE PATRZEĆ , TO MOGĄ I Z REGUŁY BUDZĄ ZNAKI ZAPYTANIA. TYLKO PYTAM , NICZEGO NIE PRZESĄDZAM . OBECNY TZW. "KOD"  TEŻ SWEGO CZASU  MIAŁ BYĆ / A MOŻE I JEST / FINANSOWANY PRZEZ WROGA  POLSKI SOROŚA . WĘGIERSKIEGO ŻYDA / ŚCIGANEGO PRZEZ WIELE  PAŃSTW , ZA MATACTWA . FINANSOWE

user
mk 91.193.208.124 18.04.2016
Zakon Rycerzy św. Łazarza– Wikipedia, wolna encyklopedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakon_Rycerzy_%C5%9Bw._%C5%81azarza Zakon Rycerzy i Szpitalników świętego Łazarza z Jerozolimy (łac. ... Pierwsza
wzmianka jako o zakonie militarnym pochodzi z 1154 r. ... W 1255 papież
Aleksander IV zatwierdził im regułę świętego Augustyna. W 1265 ..... musi być
zorganizowana przez instytucje kościelne i musi odwiedzić Jerozolimę, Betanię i
Betlejem.


W wyszukiwarce  , można znależć sporo , naprawdę sporo informacji i tym zakonie  i jego działalności  od momentu powstania . Idea szlachetna , tylko coś mi tu  się nie zgadza . Śmierdzi mi tu zakamuflowaną masonerią.Jeśli ktoś jest ciekawy , to tak jak napisałem  , sporo  jest w wyszukiwarce. I niech każdy wyrobi sobie własne zdanie  na ten temat


user
kk 83.14.44.173 27.04.2016

A kto pozwolił tak te dziewczynki porozbierać!! Czy instruktor tego zespołu nie ma pojęcia co to jest skromność, niewinność i godność dziecka?  Albo po prostu PRZYZWOITOSĆ?  Czy sam by się tak porozbierał przed ludźmi? Może to jest kobieta, więc co myśleć o niej?  To była ważna uroczystość! WSTYD i HAŃBA! Ciekawe, komu to się podobało, bo dla mnie to krępujący widok :(

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium