Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Uwaga na oszustów! Wzbudzają litość i proszą o pieniądze
Policja ostrzega przed parą oszustów, którzy podając się za obcokrajowców proszą o pomoc finansową na ratowanie zdrowia. Starsze małżeństwo straciło w ten sposób 24 tys. złotych.
fot. arch. KMP Przemyśl
To jedna ze znanych metod na wyłudzenie pieniędzy. Oszuści opowiadają wzruszającą historię, proszą o pomoc i finansowe wsparcie. Żerują na wrażliwości. Na swoje ofiary wybierają osoby starsze lub takie, którymi – w ich mniemaniu – łatwo manipulować.

Nie inaczej było w przypadku 83–letniego mężczyzny z powiatu przemyskiego, który wczoraj przebywał w Przemyślu. W pewnym momencie podszło do niego dwoje ludzi, rzekomo obywateli Chorwacji. Nawiązali rozmowę. Opowiedzieli o swoich kłopotach, ciężko chorym krewnym hospitalizowanym w przemyskim szpitalu, oczekującym na operację – oczywiście odpłatną.  Zaproponowali mężczyźnie, że podwiozą go do domu.  Dla uwiarygodnienia swojej historii po drodze zatrzymali się w szpitalu, jedna z osób udała się na rzekomą wizytę. Kiedy dotarli do miejsca zamieszkania starszego pana, ten zaprosił ich do swojego domu i na prośbę nieznajomych oddał im 10 tys. złotych. Oszustom "udało się" okraść małżeństwo na kolejne 14 tys. złotych wykorzystując chwilę nieuwagi gospodarzy.  Po dokonaniu przestępstwa odjechali w nieznanym kierunku. 

 

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Wrażliwość tak, ale w wiarygodnych sytuacjach.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
czerupa 31.183.194.146 15.04.2016

Ani chybi - wyborca pisu.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium