Życie Podkarpackie nr 21/2017 Życie Podkarpackie nr 21/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2017, Niedziela 28 maja 2017 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Region, Rzeszów, Jasło
Pijane matki "opiekowały się" dziećmi
Funkcjonariusze policji musieli interweniować w Rzeszowie i Jaśle, gdzie matki pod wpływem alkoholu „zajmowały się” swoimi dziećmi. Jedna miała 2,5 promila, druga prawie 3 promile.
fot. KPP Jasło

W środę rzeszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Dąbrowskiego nietrzeźwa matka opiekuje się trójką dzieci. Na miejscu okazało się, że kobieta ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Razem z nią w mieszkaniu przebywały dwie córki (16 i 6 lat) oraz półtoraroczny synek. Do czasu wytrzeźwienia 36-letniej matki, opiekę nad rodzeństwem przejęła bliska osoba. Policja sprawdza, czy zachowanie kobiety naraziło dzieci na niebezpieczeństwo, o sprawie zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny w Rzeszowie.

Do podobnej sytuacji doszło w jednej z miejscowości w gminie Jasło. Policja dostała zgłoszenie o nietrzeźwej matce, pod której opieką znajdowała się dwójka dzieci. Funkcjonariusze zastali na miejscu 27-letnią kobietę, z którą trudno było nawiązać kontakt. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wraz z nią w domu przebywała 2–letnia córka. Pod jej opieką był również 6–letni syn, który który przed przyjazdem patrolu poszedł do sąsiada. Policjanci przekazali dzieci pod opiekę rodziny. O losach matki zdecyduje sąd rodzinny.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Kiedy musisz skorzystać z pomocy lekarza specjalisty, to...
  • Decyduję się na NFZ, czekam w kolejce
  • Nie czekam, idę do lekarza prywatnie
  • To zależy. Raz NFZ, raz prywatnie
nr 21/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium