Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Przemyśl
Pola Nadziei rozkwitną na przemyskim Rynku
W niedzielę, 17 kwietnia br., odbędą się wiosenne kwesty w ramach międzynarodowej akcji charytatywnej Pola Nadziei. "Otwórz swe serce na hospicjum" to hasło tegorocznej kampanii – celem zbiórki jest utworzenie przemyskiego hospicjum.
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, każdego roku stanowią motyw przewodni kampanii Pola Nadziei. Mają przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.
Pola Nadziei  to program zapoczątkowany w Wielkiej Brytanii,  przez działająca tam na rzecz terminalnie chorych Organizację Charytatywną Marie Curie  Cancer Care.  Celem programu, prócz pozyskiwania funduszy na utrzymanie hospicjów, jest edukacja i uwrażliwienie dzieci, młodziezy i dorosłych na potrzeby osób zmagających się z chorobą nowotworową.

W dniu 17 kwietnia 2016 r.  wolontariusze zbierający datki na nowopowstające przemyskie  Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania” im. św. Łazarza pojawią się Przemyskim Rynku, koło kościołów, na ulicach, w trakcie Marszu Żonkilowego oraz w Zamku Kazimierzowskim w trakcie trwania Lazaryckiego Koncertu Charytatywnego. Wszystkich chętnych do włączenia się w to dzieło serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Inicjatorem i organizatorem Przemyskich Pól Nadziei jest Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie. Współorganizatorami są: PCKiN Zamek, CK w Przemyślu, Fundacja W trosce o życie.  Kampania została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Przemyśla.  Patronat medialny sprawują Tygodnik Katolicki Niedziela, wydawnictwo Regina Poloniae oraz Życie Podkarpackie.


Przemyskie Pola Nadziei 2016  – niedziela, 17 kwietnia – program:

g. 15, Urząd Miejski Marsz Żonkilowy z udziałem Salezjańskiej Orkiestry Dętej Augustino.

g. 16 – 19, Zamek Kazimierzowski
Lazarycki Koncert  Charytatywny.
Wystąpią: Studio Balketowe "terpsychora" Galyna Koval, Zespół "Koralik Mini", Zespół "Koralik Max", Zespół Pieśni i Tańca "Przemyśl", Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny "VOX IUVENTUM", Przemyski Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego, Lwowska Kapela Podwórkowa "TA JOJ" im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego, Studium Małych Form Cyrkowych pod kierownictwem Tadeusza Tłuścika, Zespół Bluesowy "Septblues", Zespół "Szarotki" Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich, Zespół Szantowy "Port Przemyśl".
Foyer Zamku Kazimierzowskiego Kiermasz rękodzieła artystycznegofot. materiały organizatora
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
janina 94.232.216.18 27.04.2016

Akcja godna najwyższej pochwały dla pomysłodawców, organizatorów i wszystkich wolontariuszy.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania