Życie Podkarpackie nr 20/2017 Życie Podkarpackie nr 20/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2017, Wtorek 23 maja 2017 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
Przemyska studniówka przed Światowymi Dniami Młodzieży [GALERIA]
Grupa głównie młodych ludzi zgromadziła się w niedzielne popołudnie, (10 kwietnia) przed pomnikiem św. Jana Pawła II w Przemyślu, aby odtańczyć Wielkanocny Taniec Uwielbienia. Zapowiadał on zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.
fot. Paweł Bugira

Była to zarazem studniówka przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży z udziałem papieża Franciszka w ostatnich dniach lipca tego roku. Jak na studniówkę przystało nie zabrakło oczywiście poloneza. Spotkanie z papieżem poprzedzą Dni w Diecezjach, podczas których młodzież z całego świata będzie przebywać w diecezjach w całej Polsce. Archidiecezję przemyską odwiedzi 2 tysiące osób, w tym ok. 500 przyjedzie do Przemyśla.

Wydarzenie, jak tłumaczą organizatorzy, było aktem uwielbienia Boga, akcją ewangelizacyjną oraz odpowiedzią na apel papieża skierowany do młodzieży: „Mam nadzieję, że po Światowym Dniu Młodzieży będzie raban. Chciałbym, aby was było słychać w diecezjach, chcę, aby się wychodziło na zewnątrz, żeby Kościół wychodził na ulice”. Słowa te Franciszek wypowiedział w Rio de Janeiro na zakończenie ŚDM 25 lipca 2013 r.

Na placu Niepodległości ubrana na biało młodzież z Diakoni Tańca Uwielbienia odtańczyła kilka układów tanecznych – większość z wykorzystaniem flag z logo ŚDM. Na placu, nieopodal pomnika św. Jana Pawła II został ustawiony krzyż opasany białą szarfą, jako znak zmartwychwstania Chrystusa.

Sonda
Kiedy musisz skorzystać z pomocy lekarza specjalisty, to...
  • Decyduję się na NFZ, czekam w kolejce
  • Nie czekam, idę do lekarza prywatnie
  • To zależy. Raz NFZ, raz prywatnie
nr 20/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium