Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Przemyśl
Nowe zasady płatności w urzędzie. Ma być sprawniej i prościej
W przemyskim magistracie zdecydowano się usprawnić i zautomatyzować proces księgowania wpłat na rachunki bankowe urzędu. Ma w tym pomóc wprowadzony niedawno System Identyfikacji Masowych Płatności.
fot. Mariusz Kościuk
Płacenie i księgowanie podatków w przemyskim urzędzie miasta ma iść sprawniej. Podatnicy będą mogli korzystać z nowej usługi, jaką jest System Identyfikacji Masowych Płatności.

Nowa usługa polega na przyporządkowaniu każdej osobie, płacącej miejskie podatki czy opłaty lokalne, indywidualnego numeru rachunku bankowego, identyfikującego ją oraz rodzaj dokonanej płatności. System płatności masowych obejmuje: podatki od nieruchomości, rolne, leśne, od środków transportowych osób fizycznych i prawnych.

Osoby prywatne informację o indywidualnym numerze rachunku bankowego otrzymają razem z decyzją podatkowej na 2015 rok. Już zaczęto rozsyłanie takich dokumentów. Do osób prawnych trafi pisemne oznajmienie o indywidualnym koncie.

W razie gdyby informacja z naszym numerem rachunku do nas z jakiś przyczyn nie dotarła lub gdybyśmy ją zgubili, o numer własnego konta bankowego możemy pytać w urzędzie miasta: Wydziale Wymiaru Podatków i Opłat lub w Wydziale Księgowości i Egzekucji Podatków i Opłat (oba referaty przy ulicy Wodnej 11).

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
A 94.40.23.162 14.02.2015

Terefere, za mieszkanie i garaż inny numer konta , za działkę inny; jestem dla UM podwójnym obywatelem?

user
xfgmkyum7 178.43.101.135 07.03.2015

a może TANIEJ  dla obywateli!!?? może mniejsze podatki za posiadlosi!!?? obecnie to zdzierstwo do potęgi!!!!! może tansza woda bo ceny to masakra!! z tym trzeba cos zrobić i to jak najszybciej!!!! urząd to nie prywata!!!!!

user
xx 31.182.95.72 12.03.2015

Dopiero co zostali wybrani  wielcy radni i pierwsza podjęta decyzja to MASAKRYCZNA  podwyżka podatków  od nieruchomości - w moim przypadku to działka o  30% w górę . Zastanawiam się dlaczego nasi włodarze nie mają innego pomysłu na zarabianie pieniędzy tylko od szeregu lat łupią z kasy mieszkańców , czy ich ideą władzy jest tylko TRWANIE i WYZYSK obywatela???

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania