Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Jarosław
Pomóżmy Krystianowi Pydychowi!
Piłkarz Wólczanki Stal Systems Wólka Pełkińska, jeden z trzech, który przeżył 26 marca br. tragiczny wypadek w Weryni koło Kolbuszowej, potrzebuje pomocy. Jest nadzieja, że wyjdzie ze szpitala i że jego stan zdrowia się poprawi, ale będzie potrzebował kosztownej i długotrwałej rehabilitacji.
fot. www.hej.mielec.pl
Jest szansa że Krystian Pydych wyjdzie ze szpitala i że jego stan zdrowia się poprawi, ale będzie potrzebował kosztownej i długotrwałej rehabilitacji.

Władze i działacze III-ligowej Wólczanki Wólka Pełkińska pomagają, jak mogą, swoim piłkarzom, ocalałym z tragicznego wypadku. Kilka dni temu rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla rodzin piłkarzy poszkodowanych w Weryni. Apelują także o pomoc dla Krystiana Pydycha, który wciąż przebywa w szpitalu. Zarząd Wólczanki Stal Systems, na czele z prezesem Stanisławem Olejarką, wystosował specjalny komunikat pod hasłem „Bądź kibicem dla potrzebujących” do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc finansową.

Prezentujemy go w całości: „26 marca 2016 roku doszło do niewyobrażalnej tragedii. Ośmiu młodych wysportowanych mężczyzn podróżujący wspólnie busem na boisko swojego klubu Wólczanki Wólka Pełkińska, gdzie mieli rozegrać ligowy mecz, uległo wypadkowi. W wyniku zderzenia busa z ciężarówką pięć osób straciło życie. 18-letni Patryk Szewczak oraz bracia 22-letni Kamil Pydych i 27-letni Rafał Pydych zginęli na miejscu, Mariusza Korzępę do szpitala w Rzeszowie zabrał śmigłowiec. Niestety kilka godzin później, pomimo wysiłków lekarzy, zmarł. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie trafił także 28-letni Kamil Oślizło. Jego życia także nie udało się uratować. W bardzo ciężkim stanie zdrowia i poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu trzeci z braci Krystian Pydych (27 lat). Jest nadzieja, że Krystian wyjdzie ze szpitala i że jego stan zdrowia się poprawi, ale będzie potrzebował kosztownej i długotrwałej rehabilitacji. W wypadku zostali poszkodowani także Kamil Hul i Damian Bożek.
W związku z tragedią, która dotknęła rodziny i bliskich zmarłych tragicznie piłkarzy oraz potrzebujących pomocy i kosztownej rehabilitacji Wólczanka Wólka Pełkińska otworzyła rachunek bankowy o numerze 74 8642 1142 2014 2409 4586 0001 (w polu tytułem prosimy wpisać: „Łączy nas Piłka” – przyp. aut.), aby wesprzeć finansowo rodziny zmarłych piłkarzy, jak również dla samych poszkodowanych, którzy będą potrzebowali wsparcia finansowego w rehabilitacji i innych potrzebach związanych ze stanem zdrowia. Tak, aby szybko mogli wrócić do tego, co kochają i do tych, którzy na nich czekają. Ofiarodawców prosimy o wpłaty. Za każde ofiarowane środki finansowe będziemy niezmiernie wdzięczni, miejmy nadzieję, że ten mały gest  wesprze rodziny pokrzywdzonych”.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ukasz 87.206.100.241 25.04.2016

Na załączonej fotografii w tym artykule jest ś.p. Rafał. Bede wdzięczny za dodanie właściwego zdjęcia. Pozdrawiam

user
Ukasz 89.231.245.203 10:23:47 25-04-2016

Dziękuje za zmianę zdjęcia. Pozdrawiam

user
agnieszka 91.246.67.72 19.05.2016

co z Krystian  jakie nowe wieść czy już wyszedł ze szpitala a jak jego mama


nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium