Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Lubaczów
Pokażą ekstremalne sztuczki z zośką w roli głównej
Jedna z popularnych podwórkowych zabaw – gra w zośkę – która u naszych dziadków przywołuje podwórkowe wspomnienia – znowu staje się hitem. Dziś młodzież z pasją ćwiczy podbijanie szmacianej piłeczki w parkach i na chodnikach. W Lubaczowie w zośkę zagrają w wielkim stylu najlepsi gracze w kraju. Impreza „Flying Bag Jam” planowana jest w przedostatni weekend kwietnia.
fot. ze zbiorów własnych
Dziś młodzież z pasją ćwiczy podbijanie zośki w parkach i na chodnikach. W Lubaczowie w zośkę zagrają w wielkim stylu najlepsi gracze w kraju.

Gra w zośkę to obecnie już nie tylko amatorska zabawa. W języku angielskim ten rodzaj aktywności to footbag. W wielu miastach organizuje się dziś mistrzostwa footbagowe. Dołączył do nich również Lubaczów. W dniach 23 i 24 kwietnia, w g. 11 – 18, w hali sportowej tutejszego Gimnazjum nr 2 odbędą się największe zawody footbag'owe w południowo-wschodniej Polsce, które – jak zapowiadają organizatorzy – zbiorą najlepszych graczy freestyl'owych oraz net'owych w kraju. To już kolejna edycja impreza, która rozpala emocje fanów gry w zośkę, miłośników hip-hopu, break dance’a, ale i niezwiązanych z tymi kręgami osób. Turniej „Flying Bag Jam”, wymyślony przez wąską grupę młodych lubaczowian zafascynowanych tym sportem, to widowiskowe wydarzenie, w którym zawodnicy prezentują wysoki poziom opanowania  łączeń i trudności trików. Już dzisiaj zapraszamy na to wydarzenie!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium