Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Rondo na placu Konstytucji [nowe zdjęcia]
Rondo – najprostsze skrzyżowanie z możliwych, o kształcie koła lub owalu. W zamierzchłych czasach funkcjonowało na Placu Konstytucji. Niektórzy uważają, że warto byłoby do tego wrócić. Co Wy na to?
fot. zdjęcie archiwalne
fot. zdjęcie archiwalne
Rok 1977
fot. zdjęcie archiwalne
Przemyśl, róg ul. 3 Maja i Ogrodowej (obecnie Krasińskiego), lata 50.
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
onaona 37.248.254.19 12.02.2015

Jak najbardziej na tak!

user
Rex 31.182.81.61 12.02.2015

100% TAK!!!

user
Ononon 31.175.193.28 12.02.2015

a co z pieszymi ?

Podziemia ?  albo rondo dla pieszych ? (takie jak w Rzeszowie.
Nie  ma dobrego rozwiązania

user
ASOT 83.31.35.149 12.02.2015

W tle widać zajezdnie MZK i stare sany.

user
Przemyślanin 31.6.167.172 12.02.2015

Star, sprawdzony pomysł.  Bo to co robią teraz na naszych Przemyskich drogach to się w głowie nie mieści.... Jestem ciekaw co za idiota wymyślił i wymalował pasy na ulicy krakowskiej..... Z bezpiecznej drogi zrobił kolizyjne skrzyżowanie. Powinien wrócić się na studia jeśli w ogóle je ma. Jak zmieniają coś to tylko na gorsze ! 

user
zenek,. 83.31.34.251 12.02.2015
świetne rozwiązanie, warto do tego wrócić.
user
mmm 82.160.81.67 12.02.2015

fajna sprawa napewno krocej by sie stalo na krasinskiego


user
panfred 83.31.34.125 12.02.2015

zle rozwiazanie nie macie na co pieniedzy wydawac juz calkiem!!!

user
pan fredi 83.31.34.125 12.02.2015
pasy lepiej namalujcie widoczne zeby byly a nie glupoty
user
HGT 89.188.222.136 12.02.2015

TAK

user
mk 31.182.94.9 12.02.2015

Dla kierowców jak najbardziej na tak, tylko trzeba pomyśleć o pieszych. Wypadało by zrobić albo podziemia albo nadziemna kładkę jak w Rzeszowie, no albo zwyczajne przejścia uliczne, tylko wtedy będą piesi narzekać że będą oddalone od siebie i to im utrudni poruszanie się.

user
rr 81.161.204.27 12.02.2015

rewelacja

user
Fretka 91.196.10.3 13.02.2015

Jestem za, rondo jest lepszym rozwiązaniem niż ta krzyżówka, która główną przyczyną korków :)

user
satanek 217.237.24.39 13.02.2015

Już dawno powinni o tympomyśleć, za dużo benzyny straciłęm na tym skrzyżowaniu xD


user
gosc 31.182.82.35 13.02.2015

korki beda wieksze , przepustowość spadnie, z krasinskiego trudniej bedzie wyjechac i z grunwaldzkiej tez  bo beda musieli ustapic tym z głównych kierunków ktorzy wjada wczesniej. masakra.

user
Michał Nowotyński 31.182.82.186 13.02.2015

Panie Prezydencie Robercie Choma, proszę o odpowiedź co stoi na przeszkodzie, żeby przywrócić najlepsze rozwiązanie i zmienić organizację ruchu w tym miejscu? To co się dzieje tym skrzyżowaniu to przecież patologia. Przypominam, że jeszcze niedawno na skrzyżowaniu ulic Jasińskiego z Batorego też działy się dantejskie sceny... i co? Powstało rondo (o które ja również postulowałem) i problem znikną! Nikt już o nim nie pamięta. W przypadku Pl. Konstytucji też interweniowałem, pisałem do Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, ale zawsze zbywano mnie, "że to", "że tamto" – za przeproszeniem – "że sramto"... Brak jakiejkolwiek chęci do działania w celu poprawy płynności ruchu w tym miejscu z ich strony. 

user
lara 94.254.198.120 13.02.2015

Zdecydowane TAK

user
jurek 31.182.85.106 19.02.2015

jestem za rondem !!!!!!!!!!!

user
tipson 83.6.237.150 20.02.2015

Jeśli zmiany będą miały podobny charakter do tych, co na Lwowskiej i Krakowskiej, to lepiej niech wszystko zostanie na swoim miejscu!

user
Piter 31.182.84.50 20.02.2015

Nic z tego. W dzisiejszych czasach jest więcej samochodów. Rondo w w tym miejscu będzie zatkane non stop. Powód? - światła po drugiej stronie mostu i światła na Jagiellońskiej skutecznie je przyblokują.

user
jzb 92.22.233.69 26.02.2015

A gdzie jest milicjant? zawsze jak jechałem furmanką tam stał na tym rondzie i kierował ruchem..

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę