Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Chcą kategorycznego zakazu wwożenia do Polski symboli OUN i UPA
Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich w Przemyślu skierowało oficjalne pismo do Komendanta Głównego Straży Granicznej w Warszawie, majora Straży Granicznej Marka Łapińskiego w sprawie podjęcia zdecydowanych działań dotyczących „wprowadzenia kategorycznego zakazu wwożenia na teren Polski flag i plakietek o symbolice totalitarnej i faszystowskiej, czyli czerwono-czarnych barw, będących symbolami OUN i UPA – organizacji nazistowskich i ludobójczych”.
fot. www.kresy.pl
Autorzy podają dwa przykłady takich działań. Pierwszy to prowadzone od 14 października 2014 r. przez przemyską policję i prokuraturę śledztwo w sprawie demonstrowania czerwono-czarnej flagi przez ukraińskich studentów w Przemyślu, w rocznicę powstania UPA w podziemiach Galerii Sanowa.

Jak dowodzą autorzy dokumentu, obywatele Ukrainy, wjeżdżający do Polski prywatnymi samochodami, często demonstrują te barwy za szybami samochodów, okazując tym samym swoje uwielbienie dla tych zbrodniczych organizacji, które wymordowały w latach 1939 – 1945 ponad 200 tys. Polaków oraz kilkadziesiąt tysięcy osób innych narodowości. Zdaniem prezesa stowarzyszenia Stanisława Żółkiewicza demonstrowanie barw organizacji faszystowskich jest w Polsce zakazane i winno być ścigane przez polskie służby państwowe z całą surowością (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pawlo66 94.254.129.80 06.04.2016

Przez Służbe Celną jest to pilnowane :)

user
sssss 62.93.41.73 06.04.2016

ochrona galerii ch*ja pilnuje widocznie....

user
akino 83.6.52.8 12:49:11 07-04-2016

Bo to pewnie jakieś dziadki na emeryturze dorabiające.

user
Lolek 94.254.227.224 07.04.2016

W dorohusku w kilku zrobiliśmy porzadek z tymi banderowskimi flagami na początku było tego sporo,najlepsze są tłumaczenia bo niektórzy są zdziwieni i mówią,że to ukraińskij flag pan...

user
dUPA 46.186.2.237 07.04.2016

Pomysł może i dobry tylko co z tego jak SG będzie miało to tak samo daleko w dupie jak sprawdzanie stanu technicznego czy chociażby reagowanie na przyciemnione przez szoszońców szyby. Funkcjusze SG chodzą po pasach z zamkniętymi oczami bo przecież to "ma jechać", po co robić problemy.  Lepiej w tym czasie napisać wniosek do SC o zdjęcie fajek z grzbietów starych ukrainek.

user
liko 83.31.236.114 07.04.2016

Przecież na pojazdach zarejestrowanych w Przemyslu można  zobaczyc widły w róznych postaciach i miejscach. na samochodach.Gdzie jest policja?

user
polonus_sum 188.146.1.239 18:28:42 08-04-2016

Tryzub nie jest symbolem banderowskim.  

user
Antybandera 80.51.214.93 07.04.2016

Pieniądze z NASZYCH podatków trafiają na wypłaty dla POLSKICH celników oraz na WOP . 

Czy płacimy im za zbijanie bąków czy pracę ?  

JESTEŚMY W POLSCE ; a tu faszystów nie lubimy i nie chcemy . 

user
Jamowy 31.183.200.111 21:53:16 07-04-2016

WOPu już dawno nie ma. A SC generuje wpływy 1/3 budżetu państwa. To darmozjady z SG nic nie robią tylko nabija stempelki a poza tym nic ich nie interesuje. Nawet jak się im zwróci uwagę na stan techniczny, brak fotelika dla dziecka czy też te nieszczęsne flagi to tylko rozkłada ręce i twierdzi: on jest u mnie odprawiony. 

user
kazik 91.231.122.111 08.04.2016

Ukraińcy kochają "hroszi" ponad wszystko.Zawrócenie kilkunastu aut z barwami UPA powstrzyma większość przed graniem nam na nosach.


user
zonk 94.219.44.245 08.04.2016

Ukraińcy pewnie nawet nie są świadomi "o co się w ogóle rozchodzi"?! Wjeżdżają do cywilizowanej Europy a tam... wściekłe bydło!!!

user
SG 94.254.225.215 14:27:52 08-04-2016

Panie Jamowy z ta gloryfikacja UC to bym nie przesadzal,jestem Funkcjoariuszem SG i u mnie osobiście żaden Ukrainiec nie wjechał do Polski z flaga upa na podszybiu automatycznie jest robiony stan techniczny plus w gratisie dostaje krótki opis tego co o Upa i OUN myśli zdecydowana większość ludzi z SG, SC oraz jak mi się wydaje,większości Polakow..tak robi dużą część moich kolegów i wracając do umwania rąk ,,bo on jest u mnie zrobiony,,to nie wrzucałbym wszystkich do wszystkiego worka bo idąc tym tropem wszyscy w SC mają lapy posmarowane  klejem biurowym.Dziękuję.

user
On85 188.146.6.89 09.04.2016

Teraz zamiast flagi na szybie mają założone czerwono czarne sznureczki... 

user
Mieczysław S.Kazimierzak 81.190.231.15 09.04.2016

Problem jest szerszy,bo dotyczy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.

user
yerz 37.128.19.64 10.04.2016

Żeby sądzić trzeba mieć argumenty dwóch stron

user
taka prawda 95.40.249.214 10.04.2016

u mnie na przejściu wypleniliśmy już dawno banderowców sporadycznie się zdarzają teraz ich symbole ale są natychmiast "leczeni" :) także troszeczkę za późno ta petycja  :Pa co do stanów technicznych pojazdów to widzę znawców wielu ale nikt nie zna realiów, proponuje przyjąć się do SG i wtedy zrozumiecie że żeby zawrócić pojazd za przyciemniane szyby musisz mieć urządzenie do mierzenia a niestety nie ma go na każdym przejściu czy pasie. Ale ja się nie znam jestem zwykłym wop-ista który chodzi tylko po pasach i stempelki wstawia !! a cala robotę robią inni.

user
aser 83.31.39.44 16:05:11 11-04-2016

Ależ to całkiem proste. Przednia i boczne szyby kierowcy i pasażera mają być przeźroczyste- białe. Taki jest przepis i kto się do niego  nie stosuje, albo zdziera folię przed wjazdem do Polski i UE , albo go się nie wpuszcza. Do tego nie trzeba żadnych urządzeń!!!

user
mk 91.193.208.124 17:50:47 03-05-2016

Przejrzystość szyby przedniej w/g przepisów , to min . 75%. Bocznych przednich / koło kierowcy i pasażera obok /, to 70%. Czynność powinna być -co niektórym znana z przeglądów technicznych na stacjach diagnostycznych .

user
FYC 88.68.246.230 10.04.2016

Co ty możesz gamoniu jeden z drugim? Biedaki w darmowych galotach świrujący ch.wie co za darmochę z Unii Europejskiej. Inaczej byście dalej śmigali wuechami albo pksami gdyby bogaty Zachód nie kupił dosłownie wszystkiego. Dostał się błazen po znajomości jeden z drugim i próbuje reprezentować własne chore interesy w imieniu Państwa Polskiego. Czytać i pisać się najpierw naucz po Polsku bez błędów ortograficznych zającu i ucz się ukraińskiego bo co sobie turyści z Ukrainy pomyślą jak zobaczą taką "yntelygentno gembe" co ni be ni me tylko: ".....otwórz ku... bagażnik co nie słyszysz? Do ciebie k... mówie. Co k... polskiego nie rozumiesz? Trza sie  było uczyć! Włanczaj swiatła! Nie te k... Ja cie k... naucze k... kultury..... (do kolegi: te pa k... jak sie kaban cieszy.... nie podoba mi sie s...syn i chyba go ch... nie wpuszcze... niech spie....) Co nie znaczy że wszyscy zachowują się w ten sposób. Wtedy rozmowa wygląda mniej więcej tak: "....co ty mi tu dajesz???!!! Gdzie jedziesz??? Po co tam jedziesz??? Ile wieziesz??? Masz normę tak??? Idx do auta ja zaraz podejdę to sobie zobaczymy co ty tam masz... itd.itp

user
były filanc 78.88.29.131 17:04:51 30-04-2016

widzę ze zal dupe sciska zes sie nie dostał :P ..tez bys sobie tak porządzil na miedzy co nie ?

user
xxx 46.135.8.26 17:56:58 01-05-2016

FYC MATOLE POLSKI CELNIK CZY FUNKCJONARIUSZ STRAZY GRANICZNEJ MA SIĘ UCZYC UKRAINSKIEGO? HAHAHA  TURYSCI Z UKRAINY HAHAHA GDZIE NA PIESZYM CZY KOLO BIEDRONKI W MEDYCE?  CHLOPCZE W DUPIE BYLES GOWNO WIDZIALES!!!!!

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium