Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Bandyci w klubowych barwach skatowali nastolatka
Świadkowie: dopadli go w dwójkę, powalili na posadzkę i zaczęli brutalnie kopać po głowie. Policja: Nastolatek miał poważny uraz głowy. Jego stan lekarze określili jako ciężki, zagrażający życiu. W naszej pracy widzieliśmy już niejedno, ale kiedy przeglądaliśmy nagrania z monitoringu, byliśmy wstrząśnięci. Rzadko kiedy mamy do czynienia z aż takim bestialstwem.
fot. Jacek Szwic
Trudno sobie wyobrazić, co się czuje, widząc syna o krok od śmierci albo ciężkiego kalectwa – mówi ojciec Krzyśka. Na zdjęciu w komórce ma zdjęcie swojego pobitego, zabandażowanego dziecka.
Na ulicy Bema Krzysiek zauważył jadące za nim osobowe auto. Obok pizzerii „Da Grasso” z samochodu wyskoczyli trzej młodzi mężczyźni w kominiarkach z barwami klubu „Polonia”. Prawdopodobnie w tym momencie Krzysiek poczuł się zagrożony, bo zaczął uciekać. Kiedy zorientował się, że na ulicy mogą go dogonić, przeskoczył niskie ogrodzenie pizzerii. Tam, na tarasie, dopadli go (...)
fot. Jacek Szwic
Taras pizzeri, na którym bandyci skatowali Krzyśka.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Obszczymurek 31.183.228.127 05.04.2016

A teraz panowie policjanci jak tych zasrańców dorwiecie to POUCZCIE ich, że nie należy tak postępować. Jak pouczyć? Wiecie. Trzymam kciuki!

user
Gość 31.183.208.82 05.04.2016

Jak Policja ich dorwie, to powinnni dać  znać  w mediach przemyskich.

Wtedy się zgłoszę i zobaczę czy to Ci - co mnie też skatowali i jestem kaleką. To było prawie w tym samym miejscu 1,5 roku temu.

Też podjechali samochodem z nienacka gdy wracałem spokonje do domu, kolega zdażył uciec ale ja nie.

W wyniku czego doznałem poważnych obrażeń, długie leczenie i kalectwo na całe życie.


user
red. 83.14.14.139 08:49:45 06-04-2016
Prosimy o kontakt z redakcją, nr 16 670 22 00, Jacek Szwic
user
Antyczny 83.31.12.226 05.04.2016

Najpierw się spinacie na fb a później pretensję bo pobili...  

user
kkkkkkk 81.161.203.157 19:58:41 05-04-2016
Do książek patolu
user
Leszek 188.146.134.157 20:36:18 06-04-2016
Ręce opadają po takim wpisie.
user
E. 77.151.0.52 05.04.2016

Poj****by i tyle. Zero godnosci. To wina starszyzny ktora kupuje koks w krakowie i kaze debilom w dresach go pchac po osiedlach :/ Ci od wciagania tego gowna ma  takie samo w czaszce. Zamknac ten burdel a was durnie do bron, bo siedo niczego nie nadajecie !

user
Xxx 94.254.144.60 05.04.2016

A dziwią się dlaczego jestem za wyrokami śmierci . . albo jeszcze lepiej . . niech zrobią im tak samo jak będą kalekami to wtedy się przekonają czy było warto . . Masakra . durnowate kluby i peudokibice 

user
Teraz Warszawa 178.235.43.115 05.04.2016

Rzygac sie chce sluchajac komendanta policji w przemyslu. Facet, ktory kiedys obstawial procesje i pielgrzymki.  Mowi o miescie bezpiecznym.  Uczciwy gosc.

user
Przemyślak 31.183.192.129 06.04.2016

A dzielni policjanci co po 15 latach na emerytury wędrują z brzuchami jak hipopotamy co na to ....czekają na kolejny przypadek ?

user
Wjola 80.50.125.86 06.04.2016

Ale ta polonia silna, nie bali się we dwóch ( trzeci w razie potrzeby pewnie ze sprzętem ) zaatakować jednego nastolatka. Hohoho dawno takiej brawurowej i odważnej akcji nie było. W kibicowskim świecie zdobyli uznanie na długie lata. Myślę, że podbudowani tym niesamowitym wyczynem w najbliższym czasie ekipa polonii napadnie na matke z dzieckiem- tej to dopiero pokażą kto rządzi na dzielni.

user
SSSZ 31.183.238.18 13:24:28 06-04-2016

Z tej okazji kibice poloni wyprali nawet swoje dresy. 

8 lat+ i pozniej jeden z drugim sie zastanowi co go czeka kopiąc kogos w głowe.


user
Obserwator 155.133.92.98 06.04.2016
user
nic nowego 178.162.216.38 06.04.2016

Przemyska lumpiarnia z rynku i kazanowa. Jedyne co w tym mieście jeszcze zostało to te dwa żałosne klubiki. Człowiek raz w roku przyjedzie i musi uciekać w biały dzień, bo dresy z rynku nie umieją żyć z innymi w jednym mieście. Wyprana narkotykami niskiej jakości banda ćpunów. Rozrywkę sobie pół-mózgi zrobiły i biją ludzi na ulicach. I ktoś mi powie, że biegnący dziadek z obitą twarzą się spinał na FB z kimś? Ludzie niepowiązani z klubami, których znam skarżą się na to od co najmniej 2 lat. Ile już było ataków na ludzi niezwiązanych z kibolstwem przemyskim? Nie liczę tu związanych. O tych wie niejeden, tylko pewnie nie policja, bo ta ostatnio mówiła że przestępczość spada. Szkoda, że u Pana komendanta w gabinecie. 

user
1 188.146.5.56 06.04.2016

Czas najwyższy zlikwidować jeden z tych klub np rzucając monetą żeby było sprawiedliwie. Przecież w Lubaczowie czy Przeworsku jest jeden klub i żyją. Ta pilka w takim wykonaniu przecież nikogo nie interesuje. To przynajmniej wszyscy kibole z Przemyśla będą latać po mieście z takim samym szalikiem to wroga nie rozpoznają. Tak mi się wydaje. 

user
Zenek 62.45.146.174 19:19:41 06-04-2016

NIgdy to nie nastapi z kilku waznych kwestii oczywiscie finansowych tylko dwa kluby dwoch prezesow i innych stanowisk a jeden klub to o polowe mniej wiec... A za tym aby byl jeden klub to jest multum ludzi i to by bylo najlepsze rozwiazanie i z palcem w dupie 2 liga srodek tabeli mozna grac fajna pilke przy pelnych trybunach bo pamietam Czuwaj w 2 lidze pierwszy mecz z Okocimnski Brzesko i bramke Dołęgi pelny stadion a teraz A klasa i dostaja w dupe z Orłami to jest żenada chodz jestem kibicem Polonii przemysl od X lat jestem za tym aby byl jeden klub duze zainteresowanie i normalny poziom teraz duzo ludzi odpuszcza z tego wlasnie ze przyjdzie na Polonie a dostanie od czuwaju i w druga strone kiedys to bylo inaczej a teraz to banda na jednego bo kazdy silny w grupie a co do czego to sra pod siebie tyle w temacie i nie pierdolcie bez sensu ze jest inaczej

user
ON 89.68.241.61 06.04.2016

pokazać twarze tych bandytów! niech ludzie wiedzą, przed kim uciekać a rodzice niech będą dumni ze swoich synków!!! 

user
ewa2 90.156.72.102 06.04.2016

Bandyci?Tak oczywiście możecie mnie hejtować ale to są młode chłopaki, którzy nie maja innego wzorca w Przemyślu.Pytam co robi Przemyśl aby uniknąć takich sytuacji? Agresja pomiędzy dwoma klubami trwa od dawna i nikt z tym nic nie robi. Nie mówię o pokazówce i zamknięciu kilku młodych chłopaków żeby odsiedzieli w wiezieniu kilka lat.Mówię o tym czy miasto działa prewencyjnie, organizuje jakieś darmowe zajęcia (sztuki walki- niech się wszyscy wyżyją na macie), wolontariat?To są naprawdę dobrzy chłopcy, którzy nie maja totalnie wzorców. Oczywiście ktoś zapyta"ale trzeba od razu tak skatować" oczywiście to jest bardzo naganne ale dlaczego miasto zostawia młodych w Przemyślu bez wsparcia? Chłopaki!!Ci po stronie "Polonii" i Ci po stornie "Czuwaju" co Wam to daje? Czy Wy się zastanawiacie,że jeden kop może kogoś zabić? Będziecie potem usatysfakcjonowani siedzeniem w pierdlu przez kolejne lata swojej młodości? Po co ta cholerna nienawiść pomiędzy Wami?Co Wam to przeszkadza,że jeden kibicuje jednej drużynie a kolejny drugie? Czy warto w imię cholernych klubowych barw zniszczyć sobie życie? NIE WARTO! Bo całe życie przed Wami.  Czy myślicie o tym, że to jest tragedia dla wszystkich?Dla Was - bo rujnujecie swoje życie , Dla osoby pobitej- bo będzie kaleką, DLA MATEK PO OBU STRONACH. BO ŻADNA MATKA NIE CHCE WIDZIEĆ SWOJEGO DZIECKA ANI W SZPITALU ANI W WIĘZIENIU . Robicie sobie istne polowania w samochodach na siebie nawzajem. Walczycie z tym systemem, macie w nosie Policje i prawo ale o zgrozo to WY dajecie im PRACĘ. Chłopaki nie rujnujcie życia sobie i innym...bo nie warto . Całe życie przed Wami!

user
polonus 178.43.124.186 00:51:56 08-04-2016

to zrób coś


user
Witekgol 213.205.251.221 07.04.2016

Powinni tych gnoi jak ich złapia wsadzic do celi z jakimis duzymi kolesiami co lubia młodych chłopcow!!!!!!

user
Martyna 155.133.92.98 07.04.2016

Kiedyś byłam świadkiem ,jak na 3go maja szła grupka chłopców , i zatrzymały się 3 samochody z którego wybiegli napastnicy w kominiarkach , chłopcy zaczeli uciekać kto wie jakby to sie skończyła jakby ta dzicz ich dopadła

user
mmm 31.183.238.18 07.04.2016

Mają ich? Czy Przemyśl to Warszawa i ciężko znależć:D?

user
ruch hks 185.18.135.75 10.04.2016
nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium