Życie Podkarpackie nr 8/2018 Życie Podkarpackie nr 8/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 52/2018, Środa 21 lutego 2018 r., Eleonory i Feliksa
Opublikowano
Włamał się do kontenera i zgubił dowód osobisty
22-letni mężczyzna wtargną na prywatną posesję i ukradł części z zabytkowego mercedesa. Pozostawił jednak po sobie ślad, gubiąc portfel. Został zatrzymany przez policję.
fot. KPP Jarosław

 Poszkodowany, przeglądając strony internetowe, na jednej z aukcji rozpoznał części ze swojego zabytkowego mercedesa 170 S - prędkościomierz i inne wskaźniki z deski rozdzielczej. Udał się więc na miejsce, aby sprawdzić, czy doszło do kradzieży.  W kontenerze, w którym znajdował się jego samochód, znalazł portfel z dowodem osobistym i kartami płatniczymi sprawcy.

– Mężczyzna przyniósł te dokumenty do jarosławskiej komendy i zawiadomił o przestępstwie. Wartość skradzionego mienia wycenił na ponad 2 tys. zł. Policjanci sprawdzili adres zamieszkania 22-latka, do którego należały dokumenty. Przez kilka kolejnych dni mężczyzna nie pojawiał się w okolicach swojego domu. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili jednak miejsce, w którym mógł przebywać sprawca – informuje KPP w Jarosławiu. Sprawcą kradzieży okazał się mieszkaniec gminy Pawłosiów. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie powiatu lubaczowskiego. W momencie zatrzymania 22-latek był pod wpływem alkoholu. Został przesłuchany oraz przedstawiono mu zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 8/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Oglądasz Eurowizję?
  • Tak, zawsze
  • Nie i nie zamierzam
  • Dotąd nie, ale jeśli dostaną się przemyślanie, obejrzę