Życie Podkarpackie nr 33/2017 Życie Podkarpackie nr 33/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 235/2017, Środa 23 sierpnia 2017 r., Filipa i Apolinarego
Opublikowano
Pancerni z Żurawicy jadą strzelać do Drawska (VIDEO)
Żołnierze 1 Batalionu Czołgów im. pułkownika Józefa Koczwary 21 Brygady Strzelców Podhalańskich wyruszają na największy w Polsce poligon Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.
fot. ze zbiorów własnych
Załadunek czołgów wymagał wręcz zegarmistrzowskiej precyzji.

Stacjonujący w Żurawicy pancerni zabierają ze sobą 15 czołgów T72, 3 wozy zabezpieczenia technicznego, wozy dowodzenia i pojazdy kołowe. Ich załadunek miał miejsce dzisiaj, 12 bm.

– Transport operacyjny żołnierzy, uzbrojenia i sprzętu odbywa się przy wykorzystaniu platform kolejowych – mówi podpułkownik Wiesław Szczepankiewicz, dowódca 1 Batalionu Czołgów 21 BSP. – Załadunek czołgów i innych pojazdów to niezwykle precyzyjna, wymagająca sporych umiejętności operacja, która jednocześnie jest jednym z bardzo ważnych elementów szkolenia – podkreśla.

Podróż na poligon w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim potrwa blisko dobę. Na miejscu jest grupa przygotowawcza. Zasadnicze szkolenie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa do 13 marca br.

– Oprócz strzelania amunicją bojową przewidziano również ćwiczenia taktyczne – wyjaśnia ppłk Szczepankiewicz. – Poligon w Drawsku Pomorskim ze względu na swoją specyfikę, ukształtowanie terenu stwarza nam znacznie większe możliwości do działań szkoleniowych niż, np. w Nowej Dębie, gdzie bywamy znacznie częściej – zapewnia dowódca.

Sonda
Czy szczepisz lub w przyszłości planujesz szczepić swoje dziecko?
  • Tak, ale zgadzam się tylko na szczepienia obowiązkowe
  • Tak, obowiązkowe i dodatkowe
  • Jestem przeciw szczepieniu dzieci
nr 33/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium