Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Adoptuj przyjaciela w Galerii Sanowa
Galeria Sanowa wspólnie z Centrum Adopcyjnym Lecznicy „ADA” już po raz 4. organizuje akcję adopcji bezdomnych psów i kotów.
fot. Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada

Galeria Sanowa już po raz czwarty organizuje wspólnie z Centrum Adopcyjnym Lecznicy „ADA” akcję pt. „Adopcje psów i kotów” mającą na celu znalezienie domów dla potrzebujących miłości czworonogów.

 – Widzimy, że akcja ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Przemyśla oraz okolicznych miejscowości i wpisała się już na stałe w roczny plan eventów Galerii Sanowa – mówi Monika Rokita, specjalista ds. marketingu Galerii Sanowa.

fot. Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada

– Dlaczego Galeria? Od czterech lat robimy wspólnie z Galerią Sanowa tę akcję i już wiemy, że aby adopcja się powiodła, musimy wyjść z psami do ludzi. Obecność w takim miejscu zobowiązuje. Ładne, pachnące wnętrza galerii. Kolorowe witryny sklepowe a wśród nich bezdomne psiaki. Chcemy pokazać, że bezdomne zwierzaki także potrafią być piękne, pachnące i zadbane. Mogą trafić na Wasze kanapy. Dbamy o wysokie standardy. Psy są przebadane, miały przeprowadzone zabiegi profilaktyczne, a nowy właściciel dostanie od nas kupon o wartości 100 zł do wykorzystania w lecznicy na inne usługi np. sterylizację lub dodatkowe zabiegi. Jest pewny, że adoptuje zdrowe zwierzę – tłumaczy lek. wet. Radosław Fedaczyński.

– Pokazujemy drogę, jaką przeszły te zwierzęta – stwierdza Jakub Kotowicz, menedżer lecznicy dla zwierząt „ADA”. – Nierzadko zabrane z wiejskiego podwórka, odcięte od łańcucha, zaniedbane, bite, głodzone, po kilku tygodniach wyleczone przez nas i wypieszczone przechadzają się uśmiechnięte po pasażu galerii z nadzieją na nowy dom. Dzięki naszej akcji zostają szybko adoptowane i trafiają w ręce nowych, oddanych i kochających właścicieli. Pracujemy cały rok, a akcja w Galerii Sanowej jest swoistym finałem naszych starań. Wolontariusze, których mam przyjemność szkolić, też cieszą się z możliwości pokazania psów, nad których wychowaniem spędzili długie tygodnie. Samo leczenie to czasami tylko mały wkład w ostatecznym sukcesie. Reszta to leczenie duszy tych psów. Nauka chodzenia na smyczy, przyzwyczajenie do towarzystwa ludzi, odbudowywanie utraconego zaufania. W wizyta w Galerii jest sprawdzianem i przykładem, że można – dodaje.

fot. Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada

Zapraszamy wszystkich sympatyków zwierząt do Galerii Sanowa 9 kwietnia od godziny 11:00 do 15:00, by pomóc w tej szczytnej akcji. Skorzystać będzie można z bezpłatnych porad behawioralnych oraz konsultacji lekarza weterynarii z zakresu zdrowia i pielęgnacji domowych pupili. Dla wszystkich tych, którzy zaadoptują zwierzaka w Galerii Sanowa, czekać będzie dodatkowa miła niespodzianka.

 Przygotowana zostanie też specjalna strefę dla dzieci, w której będzie malowanie buziek, modelowanie zwierzątek z baloników oraz gry i zabawy z upominkami. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w Konkursie pt. „Narysuj swojego pupila”, w którym do wygrania będą bony zakupowe do sklepu Smyk o łącznej wartości 1000 zł. Konkurs trwa od 4 do 8 kwietnia, a wielki finał odbędzie się 9 kwietnia podczas imprezy (szczegóły konkursu oraz regulamin dostępny na www.galeriasanowa.pl).

 – Nasze poprzednie akcje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Przemyśla jak i okolicznych miejscowości. Mamy więc nadzieję, że w tym roku akcja adopcyjna będzie kolejnym naszym wspólnym sukcesem i jeszcze więcej zwierzaków znajdzie swoich przyjaciół wśród klientów Galerii Sanowa – podsumowuje Monika Rokita.

 

5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.194.146 30.03.2016

Trzeba przyznać, że ludzie adoptujący i trzymający w domach zwierzęta to rzeczywiście inny, lepszy sort.

Są niezwykle mili i uczynni, wspaniałe charaktery.
Tak obserwuję swoich sąsiadów i ta teoria się potwierdza.
Ci którym przeszkadza nawet zwykłe poszczekiwanie kundelka - przeszkadza w życiu wszystko - to ludzie bardzo mali i nie mam na myśli wzrostu.

Brawa dla takich akcji, brawo Panowie Fedaczyńscy!

user
Kocur 185.18.134.24 30.03.2016

Fantastyczne zdjęcia!

user
Aga 94.254.145.220 31.03.2016

Znowu będą wielkie powroty adoptowanych zwierząt....ale o tym cisza....

user
Milka 77.254.251.241 31.03.2016

Ja mam 3 psy i niestety często ze strony sąsiadów słyszę głupie komentarze :po co Ci to?To nie jest coś, tylko ktoś, ktoś kochany i potrzebny, a także potrzebujący.Wielu ludzi ma za mały mózg, żeby to pojąć, ale to niestety ich strata -  nawet jeśli o tym nie wiedzą .

user
\\m/ 31.183.223.234 08.04.2016

kochany piesio obwącha tyłek kumplowi, poliże się po jajkach a potem pańcia będzie wniebowzięta, kiedy piesio poliże ją po twarzy...

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Chcesz dodać własne ogłoszenie?
Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo.
Dodaj ogłoszenie