Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Ośrodek dla uchodźców w budynkach szpitala?!
Każda z zapytanych przez nas osób kategorycznie zaprzecza, jakoby w Przemyślu miał powstać ośrodek dla uchodźców z Azji i Afryki. Sprawa ujrzała światło dzienne po tym, jak temat zainicjował na jednym z profili społecznościowych były europoseł dr Andrzej Zapałowski.
fot. Mariusz Godos
W niezagospodarowanych budynkach na terenie szpitala przy ulicy Słowackiego w Przemyślu na pewno nie powstanie ośrodek dla cudzoziemców. Są plany, aby zlokalizować w nich Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania” im. św. Łazarza.

Czy w Przemyślu powstanie ośrodek dla uchodźców? – zastanawia się były europoseł. Do postawienia tego pytania – jak twierdzi – skłoniły go otrzymywane od wielu osób sygnały o tym, że „(...) tzw. wygaszanie Szpitala Miejskiego w Przemyślu związane jest z planami pewnych grup kapitałowych (lokalnych i nie tylko), polegających na przejęciu tego kompleksu na prywatną służbę zdrowia, a następnie, w oparciu o pozostałe budynki pokoszarowe, organizację ośrodka dla uchodźców z Ukrainy i Bliskiego Wschodu” – wyjaśnił swoje obawy dr Zapałowski (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mmmm 31.128.8.69 29.03.2016
chamstwo w państwie 
user
Siusiak 188.146.130.175 29.03.2016

Nie chce nikogo wkurzać, ale uchodźcy to chyba jedyny ratunek dla tego miasta... 

user
. 83.31.121.76 19:38:45 29-03-2016

Chyba sobie żartujesz... 

user
lop 77.254.231.224 19:57:47 29-03-2016

zwariowałeś

user
gefson 82.11.166.27 20:04:28 29-03-2016

to chyba była ironia koledzy

user
ROBAK 90.214.136.99 01:25:46 30-03-2016

....urwał ... sorry mieszkam w UK za każdym razem jak przyjeżdżam do domu zastaje tam miasto emerytów i rencistów ...  miliony aptek,ciuchlandów i kościołów nic po za tym !!! .... z tego powodu wyemigrowałem :( ...zero perspektyw na życie i to tylko dzięki elitom , garstką ludzi którzy zawarli pakt na prywatne miasto ( chyba wszyscy wiedza o kim klikam ??? ) ... puki ludzie nie przejrzą na oczy nic w Przemyślu sie nie zmieni to przykre co klikam , ale prawdziwe !!! 

user
Katja 80.110.114.138 29.03.2016

Ktos kto nie mieszkał z uchodźcami w mieście nie wie w ogole o czym mowi, jest to jedna z najgorszych rzeczy dla miasta Ci ludzie nie potrafią żyć z naszym Społeczeństwem!

user
Artur 5.60.127.239 29.03.2016

taka jest prawda! BIOSG nie ma kasy za płacenie za usługi świadczone w ośrodku dla uchodźców ,nie płacą na czas za wykonane świadczenia! Więc osadzą ich w budynkach już po byłem Miejskim Szpitalu w Peremyślu! BIOSG nie płaci za wykonane usługi medyczne!

user
JaToJa 188.149.128.35 29.03.2016

Uchodźcy przy szpitalu, obok szkoła i prawie centrum miasta... Nawet gdyby jakiś prywaciarz mial taki pomysł to miasto nie powinno się zgodzić na umieszczenie ich tam, a tym bardziej płacić za to z naszych pieniędzy. Niech zrobia referendum to zobaczą co ludzie o tym myślą. Nie mam nic do tych biednych ludzi ale niech ich umieszcza tam gdzie nie zagrażają lokalnej społeczności.

user
kasander 31.183.194.146 21:51:02 29-03-2016

Jaki prywaciarz? Nietrudno zgadnąć kto kryje się pod szyldem "lokalnej grupy kapitałowej" wietrzącej w tym duuuuuży interes
>>wygaszanie Szpitala Miejskiego w Przemyślu związane jest z planami pewnych grup kapitałowych (lokalnych i nie tylko)<<
To co ludzie myślą oraz jaki to będzie miało wpływ na miasto, zagrożenia itp. to naprawdę ich w ogóle nie obchodzi.
>>to miasto nie powinno się zgodzić<<
Mówiąc miasto masz oczywiście na myśli szeroko pojęte władze miasta? Jeżeli tak to błądzisz - poczytaj poprzednie zdania i się zastanów: kto to może być ta lokalna..... Bo mnie się wydaje, że...

user
ktosia ! 31.183.238.151 29.03.2016

Czyżby PP   miał zająć mienie po 114 WSzP  ???

user
Wir 83.24.151.86 29.03.2016
śmiało, dawać ich, a sami będą błagać o powrót do swego kraju
user
WkurwionyObywatel 94.40.75.11 29.03.2016

Oni już u nas są idąc przez miasto ciągle słyszę ukrainka mowę.Widuje nawet jakieś dwie muzułmanki oraz tarasów na słowackiego choma sprzedał nasze miasto!

user
WkurwionyObywatel 94.40.75.11 23:24:19 29-03-2016
oczywiście miałem na myśli ukraińską mowę oraz turasów zamiast jak wyżej napisałem tarasów 
user
seba 83.24.170.245 30.03.2016

Nie no, jeśli uchodźcami mieliby być Ukraińcy to nie widze problemu, oni tam szkodliwi nie są, ale Syryjczyków to bym się bał, każdy może być potencjalnym zamachowcą....

user
fiki-miki 31.183.223.181 04:51:16 31-03-2016

Ukraińcy nigdy nie byli szkodliwi, a moją babkę w Hucie Brzuskiej spalili Marsjanie.

user
Rycerz 31.61.137.10 30.03.2016

 Przyjdzie mi zaostrzyć topór...

user
Batman 31.183.242.219 08.04.2016

Mamy już Ukraińców to wystarczy Panie Prezydencie nie ma pracy i lokali do mieszkania dla naszych przemyślan  chcemy aby te lokale które są po byłym szpitalu wyremontować i oddać ludziom potrzebującym a takich napewno znajdziemy  chyba że chcemy drugą Francję 

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium