Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Region, Dębica, Żyraków
Zaatakował mężczyznę maczetą w jego domu
Policjanci zatrzymali 27-latka, który w styczniu napadł młodego mężczyznę w jego domu i zadał mu kilka uderzeń maczetą. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie ma na swoim koncie 27-letni mieszkaniec gminy Żyraków.
fot. serwis policji

W styczniu, 27-latek wdarł się do domu innego mieszkańca Żyrakowa i zadał mu kilka uderzeń maczetą. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. – Informacje przekazana przez świadków zdarzenia były bardzo ogólne, co znacznie utrudniało wyjaśnienie tej sprawy – informuje dębicka policja.

Prowadzone postępowanie doprowadziło jednak do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Okaząło się, ze ma na sowim koncie więcej przestępstw.

Na początku stycznia 2016 roku 27-latek kopiąc w samochód spowodował jego uszkodzenie, jednocześnie groził właścicielowi. Poszkodowany wycenił straty na tysiąc złotych.

1 lutego wraz z innymi napastnikami, grożąc pobiciem, zażądał od grających w piłkę chłopców, oddania koszulek sportowych. Pozostali sprawcy tego czynu już wcześniej znaleźli się w rękach policji. Wszyscy przyznali się do winy i zadeklarowali, że chcą dobrowolnie poddać się karze.

– Podczas przesłuchania 27-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. Odpowie nie tylko za uszkodzenie ciała, ale także za rozbój, uszkodzenie samochodu, groźby bezprawne, wpływanie na świadka oraz naruszenie miru domowego.  Prokurator zastował wobec mężczyzny dozór policyjny wraz z zakazem opuszczania kraju. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności – podaje policja.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium