Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl
Marihuanę zamierzali wypalić na szkolnej przerwie. Przygotowywali ją w aucie
Nerwowe zachowanie kierowcy i pasażerów bmw, zaparkowanego przed jedną z przemyskich szkół, zwróciło uwagę tutejszych funkcjonariuszy, którzy w minioną środę, około 8 rano, znajdowali się w tamtym rejonie. Okazało się, że w aucie młodzi mężczyźni szykowali sobie marihuanę, którą planowali wypalić na szkolnej przerwie.
fot. ze zbiorów własnych
Dwóch 19-latków i nieletni przed lekcjami planowali przygotować sobie marihuanę do wypalenia na szkolnej przerwie.

Zielony susz był zawinięty w aluminiową folię i znajdował się przy jednym z trójki młodych mężczyzn. Oprócz niego policjanci znaleźli w bmw także kolejne narkotyki. Jak poinformował serwis prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, dwójka chłopaków miała po 19 lat, a trzecim był nieletni, którego tamci „trawką” poczęstowali. Z wyjaśnień, które złożyli policjantom, wynikało, że jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej lekcji, w samochodzie zaparkowanym przed szkołą, szykowali sobie marihuanę do palenia na przerwie. 19-latkowie odpowiedzą za posiadanie i udzielanie nieletniemu narkotyków. Grozi im za to do 8 lat więzienia.

11 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
słabo 178.42.53.68 21.03.2016

Nasi dzielni funkcjonariusze złapali kolejnych bandytów z 0.5g. Gratulacje, więcej takich akcji na baronów narkotykowych.

user
arbuzowy 94.42.228.103 21.03.2016

to byla zaplanowana akcja?? musieli byc bardzo niebezpieczni brawo dla policjantow! mieszkancy moga czuc sie bezpiecznie jeszcze pod wplywem trawska mogli kogos zabic lub zgwalcic! to sie nazywa udana interwencja tak trzymac! mozecie byc dumni zmarnowania zycia takim niebezpiecznym i bezwzglednym typom jak oni wogole smieli?? a narazili cala szkole uczniow nauczycieli ufffff dobrze ze juz po wszystkim

user
Smailova 94.254.243.36 12:47:14 21-03-2016

Haha

user
PBP 86.170.238.243 21.03.2016

No super, policja ma sie z czego cieszyć, akcja na skale województwa, i co ile mogli znaleźć, sztukę ?! Młodzi beda mieli teraz nasrane w papierach (pozniej problemy z praca i zapewne wyjada z kraju) a cała sprawa bedzie więcej kosztowała jak to wszystko warte. Nie znaczy ze popieram takie zachowanie wsród młodzieży, no ale co chwile czytam ze patrol policji zatrzymał grupkę osób bo posiadali nieznaczne ilości suszu konopnego. Czy w ogole jest sens karania młodzieży za trawę ? Zwłaszcza jeśli jest to tylko i wyłącznie na użytek własny ? Chore prawo i chore podejście policji. Moze czas uświadomić Ludzi ze trawka to nie jest narkotyk tylko roślina która rośnie z ziarna i jest czymś  NATURALNYM. Możecie sobie porównać do tytoniu czy choćby nawet chmielu, tylko ze to nie jest zakazane i dostępne. Pozdrawiam z UK, pochodzę z Przemysla i bardzo tesknie za Domem, tym prawdziwym, tylko co robic jak pracy nie ma, i znajomosci tez nie ma :(((((( 

user
Palak 62.93.41.73 21.03.2016

Ale przestępców złapali.  Afera fest, statystyki wzrosną. Nic tylko takich łapać. A ci bandyci, gwałciciele, złodzieje i rozbójnicy biegają po wolności bezkarni, ponieważ boją się za nich brać. I szukają zwykłych ludzi którzy nikomu krzywdy nie wyrządzają, tylko palą liście. Kiedyś i w Polsce rosła Marihuana i w krajach UE jest dozwolona i można posiadać przy sobie. A tu nagle bandyci, przestępcy. Gdzie tu rozum ???? Pomyślcie chociaż raz barany. 

user
gówniażeria 31.128.8.224 21.03.2016

Bardzo dobrze, że gówniażerie złapali. Ktoś pisał niżej że policja zmarnowała im życie... Niestety ale ci 19 latkowie sami sobie zniszczyli życie i sami są sobie winni. Mam wielu znajomych którzy rzucają ciągle coś na ruszt i nie zdajecie sobie sprawę jaką dziurę w głowie wypalają takie świństwa. Wszyscy którzy żalą się na policję: "jak oni mogli to zrobić?" zapewne sami mają problem z trawką, niestety najwidoczniej nie zdają sobie z tego sprawy. Kiedyś dojrzejecie i sami stwierdzicie, że trawka powoduje więcej problemów niż rozwiązuje.

user
asas 83.31.123.10 21.03.2016

w której to szkole? 

user
Bezpieczny Dog 185.18.135.68 21.03.2016

UUAAAA TAK TO TERAZ JUŻ MOGĘ CAŁKIEM ŚMIAŁO WYCHODZIĆ NA ULICE PO ZMROKU WIEDZĄC ŻE NASZA DZIELNA POLICJA ZŁAPAŁA KILKORO UCZNIÓW Z NIEWIELKA ILOŚCIĄ SUSZU MARIHUANY ... NA PEWNO  PRZESTĘPCZOŚĆ SPADŁA O 50 % BRAWO DLA NASZYCH DZIELNYCH POLICJANTÓW   

user
nie_wiecie_co_to_marihuana 185.18.135.86 22.03.2016

Witam wszystkich. Przeczytałam każdy komentarz i zastanawiam się komu przyznać prawdę. Przecież liście konopi są "NATURALNE" ale czy są one naturalnie pielęgnowane, czy też pryskają je różną chemią żeby była lepsza "bania" ??? 

 No cóż, nie oszukujmy się, Marihuana może być szkodliwa dla ludzi ale gdy się ją nadużywa ;) paląc raz na jakiś czas dla relaksu przecież nam nie zaszkodzi . Owszem zachowanie tych młodych chłopaków nie było moim zdaniem odpowiednie, w czasie przerwy lekcyjnej, lepiej zapalić sobie fajkę , to miejsce publiczne i trudno nie zauważyć dziwne zachowanie spowodowane "fazą" "szaleństwem" czy "relaksem" :) Zwróćmy uwagę na patologie rodzinne spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu ! Czemu za tl nie karają?! Dopiero gdy wydarzy się jakaś tragedia, wtedy coś robią z tskimi ludźmi: ( A to wciąż jest legalne. Patrzcie ile młodych ludzi staję się nałogowymi alkoholikami, a marihuana uspokaja i nie zagraża naszemu otoczeniu.

 Uważam że ludzie którzy nigdy nie próbowali Marihuany nie powinni wypowiadać się aż tak agresywnie na ten temat ;) 

A naszych funkcjonariuszy nie mamy co się czepiać, oni wykonują tylko zadania, które do nich należą. Niestety posiadanie Marihuany w Polsce jest zakazane , bez względu na to ile gramów jej mamy, a Policjanci muszą przestrzegać prawa. Zresztą jak każdy obywatel Polski :) Jednak apel do każdego palacza :) Kryjcie się jak możecie aby każdy mógł się zadowalać na swój własny sposób. 

Miłego dnia :)  

user
Sz4m4nPL 94.40.33.28 22.03.2016

Bóg stworzył marihuane ogólnie dostępną, widocznie są osoby tworzące prawo, które uważają, że są mądrzejsze od Boga. Wiary nie daje, że nadal żyję w takim ciemnogrodzie, gdzie można ludziom czegoś zakazać, a ludzie zakazujące tego nie mają o tym pojęcia. Rozumie i popieram zakazywanie środków, po spożyciu których człowiek jest niebezpieczny dla otoczenie. Wiadomo, chodzi o obronę ludzi, którzy nie chcą mieć do czynienia z takimi sytuacjami. Tylko dlaczego w związku z tym dostępny jest alkohol? Bo za duże pieniążki płyną z tego, żeby ludziom odbierać alkohol. Niech piją, niech się uzależniają, niech kupują więcej i więcej, niech marnują życie sobie i bliskim, ale to nie ważne, bo już dawno życie i zdrowie ludzkie zostało wycenione przez władzę. Ale wracam do tej marihuany. Skoro wiadomo, że marihuana znacznie obniża poziom agresji i stresu, człowiek stwarza mniejsze zagrożenie dla otoczenia, niż przed spożyciem, to do cholery jasnej, jakim prawem mówisz mi jak mam żyć? Zdanie ludzi nigdy nie palących marihuany, odnośnie tego jak wpływa na życie, jest dla mnie nic nie warte, bo nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Tacy właśnie ludzie zabraniają palenia, bo im się wydaje, że jak coś jest potocznie nazywane narkotykiem, to jest to już totalne dno. Natomiast ludzi którzy palą i zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo to jest bezpieczny środek, w ogóle się nie słucha, uważając, że są uzależnionymi narkomanami, i tu koło się zamyka. TAK, sam pale od 12 lat i na początku zafascynowany tą roślinką, robiłem to 1-3 razy dziennie przez pierwsze dwa lata. Teraz palę nie częściej niż raz na dwa miesiące i ewentualnie na większych imprezach. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie żyję poniżej standardu i jestem osąbą dość ogarniętą. Rozbawiły mnie nawet słowa jakiejś tam osoby niżej, która pisała, że droga młodzieży kiedyś zrozumiecie, że to czyni więcej zła niż dobra, czy jakoś tak. Osoba ta chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją ludzi którzy palą całe życie, a ze względu na swój wiek " droga młodzieży " może powiedzieć do autora tego tekstu, autor "gównażeria" z tego co pamiętam. Jeszcze tak moja mała refleksja. Z tego co zauważyłem, w takich sytuacjach, jeśli chodzi o przyłapanie przez policje na paleniu, jedynym słusznym wyj ściem, jak uczą nas nasze przepisy, jest uciekać. Z tego zawsze się bezkarnie wytłumaczysz, że myślałeś, że przebierańcy, przestraszyłeś się itd. Bo po co ponosić konsekwencje za niewinność?        

user
what 86.2.194.93 22.03.2016

8 lat ??? to jakies kuźwa żarty???

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium