Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl
Gratisowe pączki z ŻP na tłusty czwartek [hasło]
Cukiernicy z „Kruka” noc ze środy (11 bm.) na czwartek (12 bm.) będą mogli odespać dopiero wtedy, kiedy nakarmią już pączkami wszystkich łasuchów. W tym roku będzie można degustować aż 20 smaków tych pulchnych przysmaków. W tłusty czwartek, w związku z pączkowym świętem i trwającymi właśnie feriami, cukiernia przygotowała też atrakcyjną propozycję dla dzieci i młodzieży.
fot. zbiory własne
Z okazji święta pączka cukiernia „Kruk” przygotowała w tym roku atrakcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. 12 lutego, w tłusty czwartek, w cukierence „Kruk” przy ulicy Borelowskiego w g. 10 – 13 trwać będą warsztaty „Rubika” połącz

W tłusty czwartek pączek to bez wątpienia towar pierwszej potrzeby. Gorączkowe przygotowania do narodowego święta pączka w zakładach cukierniczych rozpoczynają się więc w poprzedzającą je noc. Cukiernicy z „Kruka” usmażą dla swoich klientów prawie 30 tysięcy sztuk pączków. Sięgająca gigantycznych rozmiarów produkcja wymaga zgromadzenia odpowiednich ilości składników. By zaspokoić apetyty smakoszy, potrzebna będzie tona mąki, 7000 jaj, 250 litrów oleju, 300 litrów mleka, 180 kilogramów cukru, 50 kilogramów drożdży i 100 kilogramów nadzienia. Pączki będą smażone 24 godziny non stop.

– Przygotujemy 20 rodzajów nadzienia. Od tradycyjnego różanego, po czekoladowe, adwokatowe, cytrynowe czy truflowe – wylicza Dorota Kruk, właścicielka przemyskiej cukierni. 

UWAGA: Ferie z pączkiem i Rubikiem. Okazja dla pączkożerców!

Gratisowe pączki z Życie.pl na tłusty czwartek

W tłusty czwartek cukiernia „Kruk” (ulica Borelowskiego) zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym (podstawówka i gimnazjum) w godzinach 10 – 13 na warsztaty z kultową kostką Rubika. Będzie możliwość zmierzenia się z innymi uczestnikami zabawy w układaniu kostki na czas i poznania technik układania kostki przy zastosowaniu określonych algorytmów. Zabawie towarzyszyć będzie degustacja darmowych pączków, a 5 osób z najlepszym czasem układania kostki otrzyma gratisowy zestaw pączków dla całej rodziny. Dzieci i młodzież, które tego dnia przyjdą do cukierni „Kruk” przy Borelowskiego w ww. godzinach, na hasło "PĄCZKI Z RUBIKIEM" otrzymają po trzy darmowe pączki z różnym nadzieniem (oferta do wyczerpania zapasów).

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium