Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 337/2016, Piątek 2 grudnia 2016 r., Pauliny i Balbiny
Opublikowano
Region, Radymno
300 metrów od komisariatu policji można kupić kontrabandę
100 metrów dalej jest szkoła podstawowa, vis-á-vis stadion sportowy, główna droga prowadząca do centrum Radymna. We wspomnianej miejscowości wiedzą o tym nawet dzieci, ale czy taką wiedzę mają też odpowiednie służby?
fot. Kamil Jacek Zarański
Handlujący niespecjalnie kryją się ze swoim towarem. Nie specjalnie też kogokolwiek dziwi tutaj taki widok.

Biały dzień, g. 12.30, parking pod supermarketem. Pomiędzy zaparkowanymi samochodami w kilkuosobowych grupach przechadzają się kobiety z paczkami papierosów w dłoniach. Gdy ktoś się do nich zbliży, pośpiesznie recytują nazwy oferowanego asortymentu. Muszą się starać o klienta, bo konkurencja jest niemała (na samym parkingu kilkanaście osób). Niespecjalnie kryją się ze swoim towarem. Niespecjalnie też kogokolwiek dziwi tutaj taki widok.

Zbulwersowana jest mieszkanka gminy Radymno, pani Agata. – Ja tego nie rozumiem, przecież to nielegalne. Kręcą się grupami, nagabują klientów sklepu i nikt sobie z tego nic nie robi. Zresztą przez ten proceder wieczorami kręcą się tu różne podejrzane typy. Już było kilka przypadków, że dochodziło tu do bójek czy kradzieży – mówi.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
orly 83.31.12.136 11.02.2015

Pani Agato czyżby obroty w swoim sklepiku zmalały?Gdyby dochodziło tam do bójek czy kradzieży odpowiednie służby zareagowały by a media o tym napisały.

8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

user
asdf 87.206.44.46 12.02.2015

W tym Radymnie to ostatnio istna patologia sie zalegla burmistrz i rada na śmierć skloceni,  kierowca wozu strażackiego z OSP to chlor, a pod Biedronka ruskie jawnie sprzedają lewe fajki i alkohol. Czy ja kiedyś dożyje momentu kiedy w Radymnie wydarzy sie coś pozytywnego ?

user
kasprzak 217.97.167.13 12.02.2015

Co się czepiacie ludzi którzy chcą parę złotych na życie zarobić ,czepiajcie się tych  Sku........ w rządzie co miliony kradną j.......

user
tryt 89.77.74.151 12.02.2015

Trotyl... zapałki... i w kosmos. 

user
Rafał 88.220.43.58 12.02.2015

Jak by nikt od nich nie kupował to by ich nie było, proste jak but.  A popyt na to jest wiec wina tylko ludzi !

user
lucker 46.174.214.139 12.02.2015

to niech to robią po kryjomu i gdzie indziej a nie że się podjeżdża autem pod biedronke i od razu chmara leci z fajkami już nie wspominając o uchyleniu sobie szyby ,fajki do auta czasem sami wrzucają żeby kupić tylko..

user
henio 31.128.8.208 12.02.2015

Gdyby mieli pieniadze to nie stali by w deszczu , sniegu mrozie czy uple... chcą poprostu zarobić z czegoś wyzyc to są tez ludzie kurde a gdybyscie nie chcieli i przeszkadzało wam to byscie nie kupowali.. wiedza ze kupicie więc tam stoją jesli tak komus przeszkadzaja to nie kupujcie od nich i sie wyniosą jestem tylko ciekawy czy ktos z rodziny tej pani czasami nie pali takich papierosów od nich, a może stać was na takie ze sklepu co?

user
Mania 176.110.156.28 12.02.2015

Policja w Radymnie wie  jak łapać przechodniów, którzy przechodzą w niedozwolonym miejscu. W tym przypadku mają 100% skuteczność. Na wezwanie przyjeżdżają z duuuużym opóźnieniem. Nie ma co liczyć na ich skuteczność w wyłapywaniu ludzi handlujących nielegalnie alkoholem czy papierosami. Na to nie mają czasu bo muszą obskoczyć kilka miejsc z kawką za darmoszkę a to pochłania ich cenny czas na służbie.

user
pozdro 600 31.128.8.197 12.02.2015

Jak policja ma zareagować, jak sami u nich kupują :)

user
mrl 46.174.214.99 12.02.2015

Policianci  już interweniowali.. oburzeni że po fajki musza dymać 300m... proponowali żeby sprzedaż przenieść pod UG... nie wypaliło bo w gimnazjum wyszla petycja, by wszystko wróciło do normy

a tak swoja drogą..naprawdę wydaje wam się ze to jest ok?

user
agh 46.174.214.99 12.02.2015
kasprzak Panie...takie coś to mozna wybaczyć rodakom którym brakuje do chleba, a nie obcokrajowcą..którym się już niezle po..liło w głowach
user
pipi 94.254.144.21 12.02.2015

A może niech się tym zajmie służba celna!

user
UFO 31.128.8.196 13.02.2015

HALO HALO gdzie jest służba celna czyżby sobie spała proszę zrobić porządek pod biedrą nie można wysiąść z auta.

Gdybyśmy my na Ukrainie rozpoczęli taki handel pod ich sklepem oni szybko zrobiliby porządek.

user
fgh 178.42.226.217 13.02.2015

Nie tylko nie można wysiąść z samochodu, ale też wjechać i wyjechać z parkingu bo stoją grupami jak święte krowy na środku i łaskę robią, że się przesuną. Po co napadają na ludzi tak nachalnie, jak będę chciała kupic coś od nich to sama podejdę, niech się zachowują normalnie i nie wchodzą pod samochody. 

 

user
ZRB 31.128.8.207 13.02.2015
Policja w radymnie jest niezastąpiona ;)
user
yrewp 176.110.156.164 13.02.2015

W końcu może ktoś się weźmie za tych kabanów ( ktoś pisze, że nie mają z czego żyć) zdziwił by się jak by zobaczył jak żyją i jakie mają auta tylko na Ukrainie a nie w Polsce. Nie można normalnie do sklepu wejść bo lecą do ciebie, szlak mnie trafia jak idę do tej biedronki. Na rynku zlikwidowali sprzedawców może dlatego że byli tam też Polacy a co tu nie dadzą radę?? Ostatnio widziałem jak policja stała sobie autem przed biedronką, oczywiście funkcjonariusze w aucie, a kabany w biedronce, zamiast sobie podejść do nich, lub zrobić jakąś akcję, za 5 min, wracam a policji już nie ma, a kabany dalej latają jak święte krowy po placu. 

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę