Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Przemyśl
Awantura w MOPS-ie. Petenci: – Nie chcemy zmian!
68 osób korzystających z zasiłków rodzinnych i funduszu alimentacyjnego podpisało specjalną petycję, skierowaną do dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu, z prośbą o niedokonywanie zmian w terminach wypłat świadczeń. – Protestujemy, bo nie mamy możliwości przychodzić tutaj siedem razy w miesiącu – wyjaśniają. Dyrektor placówki Tomasz Baran uważa, że to rozładuje kolejki i będzie z korzyścią dla protestujących.
fot. Mariusz Godos
– Kto będzie w stanie kilka razy w miesiącu przychodzić tutaj i stać w kolejkach? Niektórzy biorą po pięć różnych świadczeń. Są tacy, którzy pracują i muszą się zwalniać, aby odstać swoje. Po wejściu zmian wielu z nas będzie musiało kilka razy w miesiącu prosić pracodawcę o zwolnienie, a pracodawcy nie patrzą na to przychylnym okiem – mówią petenci przemyskiego MOPS-u.

Dziesiątego każdego miesiąca w siedzibie MOPS-u przy ulicy Łukasińskiego w Przemyślu oraz przed budynkiem wre jak w ulu. Kolejki są gigantyczne, niektórzy przychodzą tutaj już o godzinie 5 nad ranem. To znak, że tego dnia wypłacane będą pieniądze. To był jeden dzień w miesiącu, kiedy „hurtowo” wypłacane były wszystkie świadczenia dla osób pobierających m.in. zasiłki rodzinne, okresowe, celowe, pielęgnacyjne, dodatek mieszkaniowy, stypendia czy alimenty. Od 1 kwietnia br. ma się to zmienić (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gość 95.49.128.86 16.03.2016

na pewno każda z tych osób ma konto bankowe, więc co stoi na przeszkodzie aby te świadczenia przelać na ich konto ?

user
GeZa 83.3.89.229 10:35:20 16-03-2016

Właśnie w tym sęk, że MOPS najczęściej nie ma ustalonych terminów wysyłki na konta bankowe, więc możesz dostać i 3 (w danym miesiącu) jak i nawet w dniu 29.
Sama pobieram świadczenie na konto bankowe i uwierz mi, że dla niektórych ludzi każdy grosz się liczy i to jest niepewność WIELKA kiedy pieniądze będziesz mieć na koncie.
To nie jest hop siup aby nie wiadomo ile czekać na pieniądze.
Czasami są dni, że już człowiek nie ma 10ego pieniędzy a nie wiadomo kiedy MOPS prześle i co? Trzeba wegetować

user
polo 77.254.251.241 16.03.2016

Super, biorą po 5 świadczeń, a my mamy na nierobów pracować do 67 lat.

user
GeZa 83.3.89.229 10:38:23 16-03-2016

Zależy jakie świadczenia:

1) pielęgnacyjne - aż 153 zł ( za stopień niepełnosprawności)

2) alimenty

3) dodatek mieszkaniowy ( można się starać)

4) okresowe

5.) itp....

user
wal sie palo 85.89.174.188 10:54:52 16-03-2016

he niedorobkow sobie znajdz [treść usunięta przez moderatora] mąż pracuje sam sobie wychowuj dzieci jak taki madry jestes. chyba ze nie masz rodziny to h** wiesz na ten temat . [treść usunięta przez moderatora] 

user
dd 31.183.199.133 16.03.2016

wolą pewnie jechać do Medyki

user
gość 31.183.233.60 16.03.2016

I bardzo dobrze! Pracują a mają po 5 świadczeń? Ciekawe jakim cudem, oszuści jedni! Człowiek pracuje normalnie to mu się ani jedno świadczenie nie należy a tacy nakombinują i po 5 świadczeń mają!

user
GeZa 83.3.89.229 12:13:23 16-03-2016

Jeżeli komuś się należy to ma do tego prawo i nie mieszajmy patologii do ludzi, którzy pomimo, że pracują nie mają za pieniędzy.
Bo może jest to matka, która pracuje za najniższą krajową, ma alimenty ( z MOPS), świadczenie pielęgnacyjne na dziecko (bo niepełnosprawne) oraz dodatek mieszkaniowy bo ma niskie dochody  plus oczywiście je sama wychowuje.
Ruch orzechem a nie bzdury gadasz.

user
skandal 81.161.203.141 16.03.2016

Jeszcze muszą PRZYJŚĆ po pieniądze, które dostają od państwa-nie no SKANDAL !!!!!!!!

user
wp 195.116.41.6 16.03.2016
Nie mogą przyjść bo w tym czasie piją wińska w parku.
user
asas 95.49.232.231 16.03.2016

tyle mają do roboty

user
Aga 90.220.233.52 17.03.2016

Żenada

user
Aga 90.220.233.52 17.03.2016

Żałosne. ! Wielki problem przyjść po pieniądze :-/ to tak samo jak wstać do pracy jest problem :-/ a tak na marginesie skoro musisz sie zwolnić z pracy aby udać sie po świadczenie to równie dobrze możesz podać nr konta i pieniądze masz na koncie , ale jak zawsze ludzie z igły zrobią widły :-) zawsze jak sie komuś nie podoba stanie może nie brać zasiłków wogole :-) i po temacie ! 

user
.. 83.24.76.152 17.03.2016

Nie no tym ludziom pracownicy MOPS-u powinni pieniądze zanieść do domu, nie wypada im kazać po nie przychodzić. Szkoda, że normalnie pracujący ludzie nie maja takich problemów.

user
Mi 89.188.222.251 17.03.2016

Dyrektor MOPS-u marniej wygląda niż te wyżarte Panie na zdjęciu. Za przeproszeniem....

user
gość 83.31.200.248 18.03.2016

Większość  pracuje za "najniższą krajową" i codziennie chodzą do pracy, a tym to się nawet po pieniądze przyjść nie chce. Zamiast dawać pieniądze za darmo dać im pracę po kilka godzin dziennie np; zamiatanie ulic, sprzątanie w parku odśnieżanie itp. Gwarantuję że większość sama zrezygnuje z zasiłków i nie będzie kolejek przed kasą. 

user
mika 62.31.11.156 28.03.2016

Mops powinien wypłacac pieniązki przez cały miesiąc i wtedy niebyło by problemów i kolejek.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium